Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 22:29 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

16 dzień wyższej temperatury - ciąża?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

16 dzień wyższej temperatury - ciąża?

Postprzez karola13 » 1 marca 2008, o 12:55

Od ponad pół roku jestem żoną, od samego początku małżeństwa praktykujemy npr, zawsze współżyliśmy po 3 - 4 dniu wyższych temperatur, ostatnio jednak już w pierwszym dniu wyższych temperatur. Dziś mam 16 dzień wyższych temperatur. Do tej pory faza ta trwała 13 - 14 dni. Czyżbym była w ciąży? Tak od razu? Od kilku dni bolą mnie piersi, pobolewa brzuch (tak jak przed okresem), na buzi mam więcej trądziku. Zaczął pojawiać się w znikomych ilościach nierozciągliwy, nieprzejrzysty śluz. Proszę o odpowiedź.
karola13
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 1 marca 2008, o 11:29

Postprzez milgosia » 1 marca 2008, o 14:26

Karola, to możliwe, pierwszy dzień temperatur wyższych jest dniem bardzo wysokiej płodności. Statystycznie owulacja następuje najczęściej w dniu szczytu lub w pierwszym dniu temp. wyższych.

Zrób test ciążowy i będzie jasne, albo betę z krwi.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez karolix2 » 1 marca 2008, o 14:35

Ja z własnego doświadczenia mówię. Współżycie pierwszego dnia wysokiej temperatury zaowocowało u nas ciążą. Też bolały mnie piersi i to mnie trochę zmyliło, myślałam że będzie okres. Test od razu wyszedł pozytywnie - bladoróżowa druga kreska. Potem jeszcze dwa robiłam i też pozytywnie.

Daj znać jak zrobisz test
pozdrawiam :)

Jeszcze sięgnęłam do notatek - śluz gęsty, nieprzejrzysty, biało-żółtawy, szyjka twarda- takie były u mnie objawy, no i jeszcze ten nieustanny ból piersi od 4 dni wyższej temperatury.
karolix2
Przygodny gość
 
Posty: 88
Dołączył(a): 3 grudnia 2007, o 12:51
Lokalizacja: Wejherowo

ciąża

Postprzez karola13 » 2 marca 2008, o 13:48

No i zrobiłam test, wyszedł pozytywnie! Teraz oswajamy się z tą myślą. Nie jest mi łatwo, aż trudno mi w to uwierzyć. Czy was też ciągle bolał brzuch? Boli mnie podbrzusze, piersi tylko trochę. Kiedy najlepiej wybrać się do lekarza? Już, czy jeszcze poczekać? Dziękuję za wasze odpowiedzi! Proszę o kolejne :)
karola13
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 1 marca 2008, o 11:29

Postprzez karolix2 » 2 marca 2008, o 13:58

Ja umówiłam się od razu tzn. zrobiłam trzy testy bo nie wierzyłam, że mogło nam się udać za pierwszym razem. Jak już uwierzyłam to od razu umówiłam się do lekarza na potwierdzenie ciąży.

Co do bólu brzucha to nie pamiętam :? , i nie mam tego nigdzie zapisanego.
karolix2
Przygodny gość
 
Posty: 88
Dołączył(a): 3 grudnia 2007, o 12:51
Lokalizacja: Wejherowo

Postprzez misiacz » 2 marca 2008, o 20:26

Karola,

serdecznie gratuluję i życzę Ci radosnych, szczęśliwych 9 miesięcy :D :D :D

Ból brzucha, taki jak przed @ itp., jest jak najbardziej normalny na początku ciąży. Do lekarza najlepiej umów się od razu, na ogół nawet na prywatną wizytę trzeba czekać 1-2 tygodnie, a w 6 tygodniu ciąży (licząc od terminu ostatniej miesiączki) na USG dopochwowym powinno już być widać serduszko :D

Jeśli nie brałaś do tej pory kwasu foliowego, koniecznie kup i bierz codziennie po jednej tabletce. Wszystkiego dobrego :!:
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07

Postprzez karola13 » 2 marca 2008, o 20:58

ale to jest inny ból jak przed @ bardziej boli, i niżej!
karola13
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 1 marca 2008, o 11:29

Postprzez misiacz » 2 marca 2008, o 21:22

Moim zdaniem najlepiej jeśli umówisz się na wizytę, na pewno lekarz rozwieje wątpliwości i doradzi. Może będzie Ci potrzebne zwolnienie lekarskie, żeby się pooszczędzać w tym początkowym okresie, dlatego też lepiej z wizytą nie zwlekać.

Inne kobiety mogą co prawda doradzać i opowiadać o swoich uczuciach bólowych we wczesnej ciąży, ale na pewno nikt lepiej niż lekarz nie pomoże.

Powodzenia
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07

Postprzez Dorotaa » 4 marca 2008, o 22:57

karola 13

mnie bolał brzuch dość mocno ale tak jak przy okresie, więc nie wiem czy to ten ból, najlepiej iść do lekarza

życzę powodzenia i radosnych 9 miesięcy bedzie na pewno wyjątkowo :)

karolix2
nam się tez udało za pierwszym razem tez nie mogłam uwierzyć, miałam nawet plamienie w dniu w którym przypadał okres i uroniłam pare łez ale to było tylko plamienie i mamy dzidzię :) :)

DOROTA 15t.c.
Dorotaa
Domownik
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23 marca 2007, o 01:54
Lokalizacja: południe Polski


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron