Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 13:36 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

ile powinna trwać druga faza cylku

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

ile powinna trwać druga faza cylku

Postprzez Gosiao » 20 lutego 2008, o 13:52

Hej, od kilku miesięcy staramy się bezskutecznie o dziecko. Druga faza mojego cyklu trwa od zawsze równiutko 12 dni. Czy w tym może tkwić problem. Ile powinna trwać? Wiem, że podręcznikowo tak 14-16 dni, ale czytałam też, że dla utrzymania ciąży wystarczy 10. Czy ktoś wie coś bardziej konkretnie :?:
Gosiao
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 19 listopada 2006, o 15:06

Postprzez AgaM » 20 lutego 2008, o 14:29

To jest naprawde indywidulana sprawa - dla niektorych starczy i 12 a dla neiktorych i 14 bedzie za malo. 12 nie jest zle ale pewnei trzeba sie przyjrzec bardziej samemu cyklowi - no i moze samej przyczyny szukac gdzie indziej. ZYcze powowdzenia:)
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez duśka » 20 lutego 2008, o 17:57

Tak, jak pisałaś: II faza cyklu powinna mieścić się w przedziale od 12 do 16 dni. Średnio - 14 dni. Jeśli jest krótsza niż 11 - może to sygnalizować problem z utrzymaniem ciąży (niewydolność ciałka żółtego, które produkuje progesteron odpowiedzialny za utrzymanie ciąży - rozrost śluzówki macicy...).
U mnie II faza trwa 12-13 dni, wykres i in. objawy wyglądają pięknie (poza wahnięciami w poziomie hormonów) a ciąży nie ma... :(

Gosiao - o problemach z zajściem w ciążę nie decyduje wyłącznie II faza. Porzebne są inne informacje dotyczące twojego cyklu (przebieg temperatury, poziomy hormonów, obecność i jakość śluzu itd.) Poza tym -jeszcze jest mąż - 35% przyczyn problemów z zajściem w ciążę jest po stronie mężczyzn, 35% po stronie kobiet, 20% - i tu i tu a 10% - niezidentyfikowane przyczyny, więc...
Robiliście stosowne badania...? Jak długo czekacie na dzidziusia?

Pozdrawiam
duśka
Przygodny gość
 
Posty: 72
Dołączył(a): 30 marca 2005, o 13:54
Lokalizacja: warm.-mazurskie

Postprzez Amazonka » 20 lutego 2008, o 20:47

Samoobserwacja niewątpliwie pomaga, ale nie jest metodą laboratoryjną. Nie można tego od niej oczekiwać. Przynajmniej jeszcze nie teraz. Może pokazać część ew. problemów z poczęciem, ale przyczyn ze strony męża nie pokaże.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kati29 » 21 lutego 2008, o 09:25

Ja w kilku zródłach czytalam ze od 10 dni jest ok.Najlepiej zbadaj sobie progesteron w polowie II fazy to bedziesz wiedziec czy jest ok.Ale radze tez wykonac bad pozostalych hormonów płciowych no i bad męża koniecznie.
P.S.U mnie dla odmiany II faza trwa 17-18 dni!!!
Kati29
Przygodny gość
 
Posty: 32
Dołączył(a): 31 stycznia 2008, o 04:39
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Gosiao » 21 lutego 2008, o 12:15

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Staramy się dopiero od 4 miesięcy, więc myślę, ze na razie nie ma co szukać dziury w całym, ale ta kwestia mnie ostatnio troszkę niepokoiła, więc wolałam się niepotrzebnie tym nie stresować. Jeszcze raz dzięki...
Gosiao
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 19 listopada 2006, o 15:06

Postprzez duśka » 23 lutego 2008, o 19:48

Aaaaa, po 4 miesiącach nie ma co się niepokoić! Łykaj folik, dbaj o siebie i dobry nastrój, potem :wink: i ok! Właściwie jak minie 12 cykli - można zacząć szukać poważniejszych przyczyn braku potomstwa. Powodzenia.
duśka
Przygodny gość
 
Posty: 72
Dołączył(a): 30 marca 2005, o 13:54
Lokalizacja: warm.-mazurskie


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron