Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 15:37 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Wynik badania PCT na wrogi śluz

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Wynik badania PCT na wrogi śluz

Postprzez DEYNA » 2 lutego 2008, o 15:06

Czy mógłby ktoś odpowiedzieć mi na pytanie czy wynik tego testu jest prawidłowy ?

Wynik testu po stosunki:
Czas po odbyciu stosunku 8,30 h
Ilość plemników w polu widzenia 2-4
Plemniku ruchome 44
Plemniki nie ruchome 406

Wizytę u lekarza mam za kilka tygodni. Zastanawiamy sie czy ok 10 % ruchomych plemników to nie za mało.
DEYNA
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 lutego 2008, o 14:59

Postprzez Kręciołek » 4 lutego 2008, o 09:34

Moim zdaniem zupełnie ok. Wrogi śluz zabija plemniki, a jeśli u Ciebie są one żywe to jest ok. Większość tych o ruchu A i B zdążyła przejść w głąb ciała, dlatego tylko 10 % zostało. Ale daj znać co powie lekarz, jestem ciekawa.
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez DEYNA » 4 lutego 2008, o 15:45

Ok. Dam znać jak już będę po wizycie u lekarza.
DEYNA
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 lutego 2008, o 14:59

Re: Wynik badania PCT na wrogi śluz

Postprzez ewkamarchewka » 14 lutego 2008, o 15:06

DEYNA napisał(a):Czy mógłby ktoś odpowiedzieć mi na pytanie czy wynik tego testu jest prawidłowy ?

Wynik testu po stosunki:
Czas po odbyciu stosunku 8,30 h
Ilość plemników w polu widzenia 2-4
Plemniku ruchome 44
Plemniki nie ruchome 406

Wizytę u lekarza mam za kilka tygodni. Zastanawiamy sie czy ok 10 % ruchomych plemników to nie za mało.


Dzien dobry,
chcialabym wiedziec co to sa za badania PCT?
ewkamarchewka
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14 lutego 2008, o 15:04

Postprzez Kręciołek » 14 lutego 2008, o 15:45

zachowanie się plemników w śluzie płodnym kobiety
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ewkamarchewka » 14 lutego 2008, o 15:55

Kręciołek napisał(a):zachowanie się plemników w śluzie płodnym kobiety

Gdzie sie wykonuje takie badanie???
ewkamarchewka
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14 lutego 2008, o 15:04

Postprzez DEYNA » 14 lutego 2008, o 16:08

Badania PCT - jest to badanie czy kobieta ma wrogi śluz. Bada się żywotność plemników znajdujących się u kobiety.


Gdzie sie wykonuje takie badanie???

Ja badanie wykonywałam w Gdańsku kinice znajdującej się Madisonie.
DEYNA
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 lutego 2008, o 14:59

Postprzez Kręciołek » 14 lutego 2008, o 16:22

W Warszawie Novum, Invimed
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez asikp » 14 lutego 2008, o 16:49

Treść usunięta z powodu naruszenia regulaminu forum, punkt 4 e i f. Moderator
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez NB » 14 lutego 2008, o 17:01

Co to jest PCT?

Test po stosunku płciowym (Test Simmsa-Huhnera)

Test po stosunku płciowym służy (PCT-post coital test) ocenie wpływu śluzu szyjkowego na aktywność plemników. Aby wykonać badanie, kobieta zgłasza się około 10-14h po odbytym stosunku w dniach tuż przed spodziewaną owulacją. Po pobraniu śluzu szyjkowego z szyjki macicy bada się go pod mikroskopem pod kątem ilości oraz ruchliwości plemników.

Test jest prawidłowy jeśli stwierdza się prawidłowy polega na stwierdzeniu, co najmniej 6 aktywnych plemników w polu widzenia mikroskopu x 400 i świadczy on o możliwości przemieszczenia się plemników z szyjki macicy do jajowodów. Test jest nieprawidłowy, jeśli w śluzie nie ma plemników lub nie poruszają się.

Więcej: http://www.mediweb.pl/womens/wyswietl_vad.php?id=73
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez milgosia » 19 lutego 2008, o 15:00

Czy "wrogi śluz" da się w ogóle jakoś leczyć? Nigdzie nie znalazłam takiej informacji, a ktoś ze znajomych mnie już o to kiedyś pytał. Na innych forach zalecają od razu inseminację. Czy naprawdę nic się tu nie da zrobić?
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kręciołek » 19 lutego 2008, o 15:55

nie da się :(
niektórzy stosują sterydy ale praktycznie nic to nie daje.
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez fresita » 19 lutego 2008, o 20:43

a jakies szczepienia wlasna krwia? moja kolezanka tak miala, nie mogli zajsc przez 4 lata, w koncu jakis lekarz sie poznal na ich schorzeniu i szczepili sie wzajemnie krwia i maja cudna Marysie a teraz oczekuja drugiego bobaska
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kati29 » 20 lutego 2008, o 08:32

Kręciołku,mam zle wiesci..Pisalas kiedys ze nasz wynik PCT nie jest zly bo te plemniki o ruchu a i b zdązyly uciec.Niestety dowiadywalam sie w wielu zródłach i klapa-to jest wrogi śluz :evil: Z tego co widzialam ekspert na bocku tez Ci tak napisal..

Dziewczyny,wrogi śluz można leczyc :D ,ale jest to poprzedzone drogą diagnostyką.Byłam przedwczoraj u najlepszego immunologa w Krakowie i wlal w moje serce nadzieje i optymizm.Przede wszystkim nie może byc tak ze przeciwciala są w sluzie a nie ma ich we krwi.Trzeba więc je wykryc,ale tez wykluczyc inne mozliwe przyczyny wrogiego srodowiska jak np bakterie,mykoplasme,ureaplasme,chlamydie.Jak juz wiemy gdzie leży przyczyna możemy ją leczyc.Z tego co wiem oprocz sterydow coraz czesciej stosuje sie szczepienia krwia partnera lub szczepienia krzyżowe (tj z inną parą). Ja osobiscie jestem na etapie szukania przeciwcial we krwi,w związku z czym zrobilam wczoraj badania (podstawowe) za.....715 zł :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: I teraz tylko pozostalo mi sie modlic zeby coś wyszlo źle,bo jak wszystkie wyniki będą dobre to będziemy robić bardziej zaawansowane i bardziej kosztowne badania......

Dziewczyny,nie poddawajcie sie tylko walczcie,nawet jesli za szczescie trzeba zaplacic.....[/b]
Kati29
Przygodny gość
 
Posty: 32
Dołączył(a): 31 stycznia 2008, o 04:39
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kręciołek » 20 lutego 2008, o 09:51

Kati :shock: tyle Cię to kosztowało?
Szok. My robiliśmy badania z krwi, wszytsko jest ok. A badanie ptc ma jednak nikłą wartość diagnostyczną (nawet na Bocianie expert tak uważa) , przeciez śluz zmienia sie w ciągu kilku godzin i naprawde trudno wychwycić ten dobry moment, chwilę za późno lub za wczesnie wyjdzie zawsze źle i jest dramat.
Poza tym powiem Ci, że znam mnóstwo dziewczyn własnie z fatalnym wynikiem, które pozachodziły w ciążę.
Moim zdaniem nie jest to wrogość śluzu tylko zmieniający się śluz unieruchamia plamniki gdy staje się niepłodny lub jeszcze nie jest płodny.
U mnei było tak, ze usg miałam w sobotę a badanie w poniedziałek i to dopiero po 14 godzinach miałam pobraną próbkę a kiedy zbadali - nie wiem! Może inaczej jest gdy są p/ciała we krwi - to wtedy te szczepienia mają sens ale jak nie ma?
Ja stwierdziłam, że nie dam się zwariować a dla Boga nie ma przeciez nic niemożliwego więc co Mu taki śluz :D Tym bardziej, zę jak mówię - osobiście nam przypadki zachodzenia mimo kompletnie wybijającego plemniki śluzu. I założę się, ze jakby zrobić badania u par mających bez problemu dzieci to przynajmniej połowa maiłaby nie najlepsze wyniki - i sluzu i nasienia i ogólnie.
Kati, głowa do góry!
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kati29 » 20 lutego 2008, o 21:44

Kręciołku,byc może u Ciebie faktycznie badanie sluzu odbylo sie za pozno.U mnie jednak to malo prawdopodobne,bo usg mialam we wtorek wieczorem (pecherzyk 28mm),zaraz podali mi pregnyl,a badanie sluzu bylo nastepnego dnia o 8:30 rano,po 8 godz od stosunku.Pani od razu wziela go pod lupe i wynik mialam po 10 min.
Ja wiem ze lekarze roznie podchodza do wrogosci sluzu,ale tez twierdza,ze wiedza na temat wrogosci sluzu nie ma znaczenia bo i tak sie zrobi inseminacje.
Jakie robiliscie badania z krwi?Ja badalam przeciwciala najrozmaitszego rodzaju.
Poza tym uważam że Bóg nam daje pomocna dłoń w postaci lekarzy,mozliwosci wykonania badań,diagnozowania sie..Trzeba umiec odczytac tą pomoc i umiec z niej skorzystac...Tak mysle.
Kati29
Przygodny gość
 
Posty: 32
Dołączył(a): 31 stycznia 2008, o 04:39
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kręciołek » 21 lutego 2008, o 10:33

Robiliśmy p/ciała p/plemnikowe - test Friberga.
A co do Twojego badania- hmm miałaś badany śluz po podaniu pregnylu? Przecież on jest po to, by pęcherzyk pękł. A wtedy śluz już się zmienia. Optymalnie jest 1-2 dni przed owu.
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez milgosia » 21 lutego 2008, o 12:55

Zgadzam się z Kręciołkiem. Pęcherzyk wielkości 28mm to juz jest ostatni dzwonek na pęknięcie (zazwyczaj pękają 20-25mm), bardzo możliwe, że śluz zdążył się zmienić przez te kilka godzin.

W takiej sytuacji badanie mogło dać fałszywie ujemny wynik, bo owulacja mogła być np. w nocy i śluz zmienił swoje cechy.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kati29 » 21 lutego 2008, o 23:39

Dziewczyny,bardzo Wam dziękuję za tę wiarę w mój śluz :wink: To niestety bylo juz drugie badanie PCT i wyniki identyczne.Faktem jest ze tym razem pecherzyk byl przetrzymany do granic mozliwosci,ale z 5-cyklowego doswiadczenia wiem,ze owu mam na drugi dzien po pregnylu.W dodatku babka która pobierala sluz mowila ze jest plodny...Tak wiec raczej nie ma co liczyc czasu w minutach...

Test Friberga tez robilam i tez wyszedl ok.Teraz mialam inne badania immunologiczne (przeciwciala przeciw antygenom jajnika, przeciw komórkom Leydiga jąder, antygenom łożyska, przeciwciala antykardiolipinowe, przeciwciala przeciwjądrowe i cytoplazmatyczne, antykoagulant toczniowy).Podobno to pakiet podstawowy i przy przeciwcialach w sluzie cos tu powinno wyjsc zle.Jesli jednak wszystko bedzie ok,to bede robic jakies bardziej zaawansowane badania.
Kati29
Przygodny gość
 
Posty: 32
Dołączył(a): 31 stycznia 2008, o 04:39
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kręciołek » 22 lutego 2008, o 09:40

Aha czyli obecność p/ciał w sluzie w jakiś sposób uwidacznia się w tych badaniach. A powiedz jak takie badania wyglądają? Pobiera się krew, tak? Ale tylko od Ciebie czy od męża też?
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kati29 » 22 lutego 2008, o 11:28

Dokladnie tak mi powiedzial immunolog.Ja na razie badam przeciwciala u mnie, bo mojemu M wyszlo bdb nasienie (ponad 50% plemników w ruchu A),wiec male prawdopodobienstwo,zeby jego organizm wybijał chłopaków.Lekarz powiedzial ze jak te bad wyjdą ok to będziemy robić jakieś wspólne testy.
Wszystkie bad jakie na razie robilam są z krwi.
Kati29
Przygodny gość
 
Posty: 32
Dołączył(a): 31 stycznia 2008, o 04:39
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kręciołek » 22 lutego 2008, o 11:57

Hmm, moze nad tym pomyślę? Tylko ta cena :shock:
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kati29 » 23 lutego 2008, o 12:01

No cena zawrotna...Ale najwyzej mozesz rozlozyc sobie bad na kilka miesiecy,zeby nie placic wszystkiego z jednej pensji.
Kati29
Przygodny gość
 
Posty: 32
Dołączył(a): 31 stycznia 2008, o 04:39
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron