Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 11:12 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

współżycie na początku ciązy

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

współżycie na początku ciązy

Postprzez angel » 6 stycznia 2008, o 11:50

Witam wszystkich użytkowników forum. Jest ono naprawę super :D
Ja mam takie małe pytanko.

Czy można współżyć na początku ciąży? Jak byłam w ciązy z pierwszym dzieciątkiem, w 3 tyg. ciąży poszłam do lekarza i powiedział, że na razie musimy przestać współżyć- przez następny miesiąc.

teraz myślimy o drugim dzidzioszku, być może współżycie kilka dni temu było płodne, noi teraz nie wiem.
Bo równie dobrze niedługo może być miesiączka.
I z mężem mamy dylematy, bo chcielibyśmy się troszkę poprzytulać jeszcze.

Byłabym wdzięczna za odpowiedź. Do zobaczenia. Pozdrawiam. Z Panem Bogiem :lol:

Mam jeszcze jedno pytanko - tak dla pewności. W których dniach jest największe prawdopodobieństwo zajścia w ciązę :?:
angel
Przygodny gość
 
Posty: 35
Dołączył(a): 6 stycznia 2008, o 10:58

Postprzez artura » 6 stycznia 2008, o 12:58

Co do współżycia to się do końca nie wypowiem. Ja słyszałam, ze w trzech pierwszych miesiącach ciąży należy sie powstrzymać ze współżyciem w okresie, w którym przypadałyby teoretycznie miesiączki (gdybyś nie była w ciąży).Gdzieś też słyszałam opinię o wszystkich "spodziewanych" w czasie ciąży miesiączkach. Najlepiej zapytaj gina o to. A prawdopodobieństwo poczęcia się dzidziusia jest największe w dniu szczytu śluzu, dzień przed i dzień po.
artura
 

Postprzez fiamma75 » 6 stycznia 2008, o 16:00

Można, chyba że są jakieś problemy typu plamienia.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Gracja » 6 stycznia 2008, o 18:02

My bylismy u lekarza w 5tc i pani doktor powiedziala, ze nie ma przeciwskazan do wspolzycia :D :D :D
Moze to kwestia podatnosci u Ciebie na zapalenie pecherza?
Pozdrawiam :D
Gracja
Domownik
 
Posty: 319
Dołączył(a): 22 czerwca 2005, o 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez angel » 6 stycznia 2008, o 22:18

Dzięki za odpowiedzi. Cóż, nie są do końca jednakowe, ale nawet trzymając się tej wersji o "spodziewanych " miesiączkach" to dziś jest dopiero 8. dzień wyższej temperatury, więc jeszcze trochę dni zostało. dzięki. Pozdrawiam :lol:
angel
Przygodny gość
 
Posty: 35
Dołączył(a): 6 stycznia 2008, o 10:58

Postprzez klara bemol » 7 stycznia 2008, o 00:18

Mnie lekarze w obu ciążach powiedzieli, żeby się cieszyć sobą do woli. Chyba, że pojawią sie problemy. Pytałam też o czas przed porodem i pan ordynator nie widział żadnych przeciwwskazań.
klara bemol
Domownik
 
Posty: 558
Dołączył(a): 15 stycznia 2006, o 22:26
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez Kręciołek » 7 stycznia 2008, o 09:55

No ale przeciez jeszcze nie wiesz czy jestes w ciąży więc w czym problem?
Idąc tym tropem małżeństwa, które starają się o dziecko po owulacji nigdy nie powinny współżyć?
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez asikp » 7 stycznia 2008, o 13:20

angel moja znajoma przez wszsytkie swoje ciąze nie oszczędzała sie w tej swerze wogóle wręcz przeciwnie, miała 1-2 tyg zakaz gdy zaczęła plamić pod koniec 3 miesiąca, ale tylko z trego powodu.
Korzystaj z życia!
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Minia_L » 7 stycznia 2008, o 21:12

Mi również lekarz nic nie powiedział a dostałam L4 już ok. 5 tygodnia bo były problemy... Tu bardziej chodziło o to czy miałam ochotę :P ale gdy miałam nic mi nie było, żadnych plamień, bólu ani innych dolegliwości.

Minia 17tc
Minia_L
Bywalec
 
Posty: 181
Dołączył(a): 13 sierpnia 2007, o 08:27

Postprzez angel » 8 stycznia 2008, o 01:09

Wiecie, ja to trochę taka panikara jestem

Z córeczką w 5 miesiącu miałam plamienie, położenie główkowe i tydzień w szpitalu. Potem dopiero sie dowiedziałam, że groziło tzw. "późnym poronieniem".

A co do tego współżycia to nie mogłam od pierwszej wizyty ( 3tc) przez miesiąc- choć nic się nie działo- pewnie to tak zapobiegawczo na początku ciąży :?: - w sumie to mogłam się zapytać. :idea: Potem cieszyliśmy się sobą do tego nieszczęsnego 5 miesiąca. No a już po wróceniu do formy, do samego końca ciąży współżyliśmy - szkoda,że nie udało się mimo prób wywołać porodu tym miłym sposobem :D i musiałam wyleżec wiele godzin pod kroplówką- a i tak miałam cesarskie cięcie (córcia 4400g :!: ).

No, ale dość przynudzania. :!:
Chciałam tylko się wytłumaczyć :oops: ,że nie chodzi mi o abstynencję przez całą ciążę, tylko tak mnie trochę zmylił mój lekarz.
Ale kochane jesteście :lol:



P.S.A nie wiecie czy dodatkowa dawka magnezu może jakoś negatywnie wpłynąć na dzidziusia. (ewentualnego, aczkolwiek pragnionego :D )

Biorę Magnezin 500mg bo miałam małe przejścia z przemęczeniem, serduchem i muszę się wzmacniać.
Póki co pozdrawiam iżyczę miłych snów
angel
Przygodny gość
 
Posty: 35
Dołączył(a): 6 stycznia 2008, o 10:58

Postprzez Minia_L » 8 stycznia 2008, o 11:20

Angel, odnośnie magnezu, miałam od czwartku paskudne nerwobóle przy żebrach, które utrudniały mi chodzenie, a nawet oddychanie ! po prostu coś okropnego ! i rodzinna kazała mi brać 2 razy dziennie magnez z B6. Myślę ze wiedziała co robi, ale zawsze dobrze spytać lekarza prowadzącego.
Minia_L
Bywalec
 
Posty: 181
Dołączył(a): 13 sierpnia 2007, o 08:27

Postprzez Gracja » 8 stycznia 2008, o 18:56

Mnie przy pierwszej wizycie lekarka polecila jesc kwas foliowy i wlasnie magnez z wit.B6 :D :D :D
Pozdrawiam :D
Gracja
Domownik
 
Posty: 319
Dołączył(a): 22 czerwca 2005, o 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez beatka19 » 8 stycznia 2008, o 23:46

Magnez raczej nie zaszkodzi a moja lekarka nawet kazała mi brać po 3 na noc, gdy miałam zaparcia :D :D :D
beatka19
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 17 listopada 2005, o 13:25
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez angel » 14 stycznia 2008, o 23:15

Cóż, w 13 dniu III fazy niska temperaturka, a w 14 - misiączka.
Na razie dzidzi nie ma.

Czy kwas foliowy o,4 mg (folik) to tak sobie mogę brac nawet wiele miesięcy. A ponoć zaleca sie go nawet przyszłym tatusiom?

Choc na razie w ciązy nie jestem, to i tak będę Was odwiedzać. MOże na innych tematach.
dzięki za wszystkie rady ( do tej pory). mam nadzieję sama tez pomóc.
A czas poczęcia oddajemy Panu Bogu. On wie najlepiej :D
Ściskam Was mocno. Dobranoc. Z Bogiem.
ANGEL
angel
Przygodny gość
 
Posty: 35
Dołączył(a): 6 stycznia 2008, o 10:58

Postprzez wiedźma » 15 stycznia 2008, o 06:27

angel
trzymam kciuki za kolejny cykl.
Kwas foliowy jest dobry i dla przyszłej mamy i dla tatusia. Można go łykać bardzo długo. Dla facetów jest też dobra witamina C, albo jakiś gotowy zestaw np androvit albo salfazin
wiedźma
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 282
Dołączył(a): 24 września 2007, o 13:25
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez Minia_L » 15 stycznia 2008, o 12:22

angel możesz sobie łykać kwas foliowy :) nie tylko gdy się starasz o dzidziusia :) ja łykałam kwas foliowy od początku czerwca, chociaż dzidzia nei była jeszcze tak blisko w planach, ale dzidzia już w brzuszku jest, od początku października, bo zmieniliśmy plany :) Nigdy nie wiesz kiedy przyjdzie na Ciebie kolej ;)

"Dobrze jest go łykać jeśli zażywa się pigułki antykoncepcyjne. pali papierosy, pije dużo kawy, żyje w stresie..." - ze styczniowego numeru "Dziecko"
(jak dla mnie to przy tym stresie jest dobrze :) - a to mój przypadek )
Minia_L
Bywalec
 
Posty: 181
Dołączył(a): 13 sierpnia 2007, o 08:27


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron