Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 15:07 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Clo i brak sluzu - pytanie!

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Clo i brak sluzu - pytanie!

Postprzez Agata76 » 21 listopada 2007, o 18:08

Gin przepisal mi na ten cykl clo (2 razy 50 mg/dzien miedzy 5-9dc). Powiedzial ze owulacja przy clo nastepuje troche pozniej niz zwykle i ze u mnie powinna byc miedzy 14-16 dc (u mnie normalnie 12-14 dc). Dzis jest 14dc i problem lezy w tym ze po "kuracji" nie mam wogole sluzu i nie wyobrazam sobie jak te przytulanki maja wygladac :roll: W 9tym i 10tym dc jeszcze bylo troszke wodnistego sluzu ale teraz jest sucho jak na pustyni, jeszcze nigdy czegos takiego nie doswiadczylam (nawet nie moge zbadac szyjki bo nie moge dojsc nawet do polowy przez ta suchosc)?! Az sie boje ze przyczepi sie znow jakis grzybek a ja dopiero co sie uporalam z tym paskudztwem.... (rok temu mialam grzyba jakies 5 razy).

Czy ktoras z was miala takie skutki uboczne po clo? Macie jakies rady?? Czuje sie troche zalamana bo przy tej suchosci przytulanki mi sie wogole nie widza :twisted: a nawet jesli by sie udalo przy pomocy zelu intymnego to chyba z proby i tak nici bo niby jak plemniki maja przezyc bez sluzu???

Napiszcie chociaz cos dla otuchy....
Agata76
Przygodny gość
 
Posty: 14
Dołączył(a): 1 września 2006, o 10:21

Postprzez wiedźma » 21 listopada 2007, o 18:22

Na śluz jest dobry olej z wiesiołka
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=1595
ale pamiętaj, ze bierze się go tylko do owulacji, potem może wywołać mikroskurcze macicy i brak możliwości utrzymania się ciąży.

Z innych skutków ubocznych brania CLO to mały wzrost endometrium i na to pije się czerwone wino i zjada orzechy.

Powodzenia!
wiedźma
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 282
Dołączył(a): 24 września 2007, o 13:25
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez asikp » 27 listopada 2007, o 09:35

Co zrobić by był lepszej jakości?
Na zwiększenie jego ilości polecane są kapsułki zawierające olej z wiesiołka. Najwięcej (ok. 510 mg) zawiera go preparat Oeparol. Należy go przyjmować (w zależności od reakcji organizmu) do 3 razy po 2 kapsułki na dobę od początku cyklu do owulacji. Jest to bardzo ważne gdyż wiesiołek może powodować mikroskurcze macicy a w związku z tym mógłby niekorzystnie działać w przypadku gdyby doszło do zagnieżdżenia.
Odczuwalne skurcze zatem podczas zażywania preparatu (oczywiście podczas I fazy cyklu) są wskazówką do zmniejszenia dawki lub zaprzestania zażywania przez kilka dni. Olejek z wiesiołka ma też dobroczynny wpływ w przypadku tworzenia się mastopatycznych zmian w piersiach.
Innym preparatami powodującymi zwiększenie ilości śluzu jest olej z siemienia lnianego w kapsułkach lub samo siemię lniane - rozgotowane i pite w formie galaretkowatego napoju. Ze względu na smak i uciążliwość przyrządzania raczej preferowane są kapsułki (no, chyba, że ktoś lubi siemię).
Dobrym środkiem wspomagającym jakość śluzu jest też magnez. Można go zażywać przez cały cykl. Aby był skuteczniejszy należy go przyjmować razem z vit. B6, która wzmaga jego wchłanianie w organizmie. Magnez ma poza tym dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie: polecany jest w przypadkach nocnego skurczu mięśni wywołanego jego niedoborem, na polepszenie koncentracji no i w przypadku picia kawy, która powoduje jego wypłukiwanie z organizmu. A, że kawki czasem ciężko sobie odmówić to trzeba pamiętać o magnezie.
Gdy mamy wrażenie, że śluz jest zbyt gęsty można go rozrzedzić za pomocą syropów przeciwkaszlowych - popularnego Guajazylu lub Flegaminy. Ilości raczej spore - spotkaliśmy się nawet z opinią, że należy wypić 2 butelki w ciągu 4 dni (oczywiście w okresie okołoowulacyjnym gdy zauważymy już występowanie śluzu). W mniejszych ilościach można popijać Mucosolwan.
Gdy nie obserwujemy w ogóle śluzu na zewnątrz należy go "poszukać" przy ujściu szyjki. Tak jak wspomnieliśmy bowiem na początku brak jego wypływania na zewnątrz u niektórych kobiet jest zjawiskiem naturalnym. Pamiętać jednak należy, że trzeba się zdecydować tylko na jeden sposób badania śluzu, czyli albo badamy go zawsze przy szyjce albo na zewnątrz.



Moze się przyda!!

pozdrawiam
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron