Teraz jest 9 maja 2024, o 01:29 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

pusty pęcherzyk ciążowy

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

pusty pęcherzyk ciążowy

Postprzez Oasis » 22 czerwca 2004, o 18:45

Trzy lata staramy się o dziecko.
W 36dniu cyklu (przy normalnie 30-dnowych) zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywnie .Tydzień radości, pierwsze objawy: bolesność piersi, "ciągnięcie" w brzuchu, częste sikanie...
Ale po tugodniu piersi zmalały, brzuch ucichł, w końcu zaczełam plamić...
Lekarz stwierdził że mam pusty pęcherzyk ciążowy i trzeba mnie będzie wyczyścić.
Czy to się często zdarza?
Odpowiedzcie - proszę
Oasis
CD.
Po dwu dniach plamienia w nocy - trzeciego dnia poroniłam w domu, i rano po USG i stwierdzeniu resztek po poronieniu wyczyścili mnie pod narkozą. Tak to się skończyło.
Wypisując mnie ze szpitala zalecono wstrzemiężliwość ok 6 tyg. oraz pół roku przerwy w staraniach o dziecko. Dla odmiany mój lekarz prowadzący zalecił wstrzemięźliwość do po pierwszej miesiączce i starać się o dzieciątko zalecił dopiero po badaniach genetycznych kariotypu, które zalecił do wykonania.
Czy któraś z tych opcji ma większą rację bytu?
Ostatnio edytowano 24 czerwca 2004, o 22:20 przez Oasis, łącznie edytowano 1 raz
Oasis
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 maja 2004, o 22:20

Postprzez agulla » 24 czerwca 2004, o 09:57

Często to pojęcie względne. Mnie sie to przytrafiło dwa razy tobie raz pytanie ilu z nas to się przytrafia tego pewnie nie wiadomo tak naprawdę. Niestety coraz częściej jednak się o tym słyszy i w dzisiejszym bardziej zabrudzonym świecie jest to zjawisko niestety powszechniejsze.
Zawsze jednak to jest bolesne doświadczenie wczesnego poronienia :cry: . Mam nadzieję, że szybko uda wam się znaleźć przyczynę tego co sie stało albo dla odmiany szybko uda wam się z powodzniem zaciążyć i doczekacie sie zdrowej pociechy.
Natomiast co do czyszczenia to zastanówcie sie z lekarzem czy potrzeba, bo jeśli zaczniesz krwawić to jest duże prawdopodobieństwo ze organizm sam sobie poradzi i macica własnym siłami się oczyści bez ingerencji lekarza co nie jest bez znaczenia przy późniejszych staraniach o dzieciątko. Mnie sie tak udało, po paru dniach krwawienia testy ciążowe zaczęły wychodzić negatywnie więc lekarze nie nalegali i było wszystko w porządku. Drugim razem ciąża była już większa i niestety nie uniknęłam zabiegu :(. Nic to trzeba żyć dalej
Pozdrawiam gorąco agulla mama dwuletniej zuzanki
agulla
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 220
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 15:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez tdmochowski » 24 czerwca 2004, o 21:48

Prawdopodonieństwo poronienia pierwszej ciąży wacha się około 22-24%, jest więc stosunkowo wysokie. Z punktu widzenia położniczego strata jednego dziecka, zwłaszcza w tak wczesnym okresie nie ma istotnego wpływu na kolejne ciąże. Zazwyczaj nie przeprowadza się nawet diagnostyki w kierunku przyczyn poronienia poza rutynowym badaniem histopatologicznym. Ryzyko poronienia kolejnej ciąży po jednym poronienieniu wynosi 24-26%, jest więc prawie równe ryzyku poronienia u statystycznie zdrowej kobiety w pierwszej ciąży. Mimo tych statystycznych danych część lekarzypodejmuje próbę diagnostyki przyczyn lub wdraża postępowanie osłonowe w kolejnej ciąży. Co do drugiej sprawy, rzeczywiście można podjąć próbę postępowania wyczekującego pod kontrolą poziomu Beta HCG (hormonu ciążowego), pod warunkiem, że krwawienie nie jest zbyt obfite. Powinno się wykonać badanie nie tylko hormonów, ale także poprzez USG sprawdzić czy doszło do całkowitego opróźnieniea macicy
tdmochowski
Przygodny gość
 
Posty: 48
Dołączył(a): 11 września 2003, o 21:56
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

cron