Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 10:04 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

jak to u Was jest/bylo?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

jak to u Was jest/bylo?

Postprzez Gracja » 6 września 2007, o 09:51

Sluchajcie, Kochane, mam prosbe.

Moglybyscie sie podzielic jak wyglada/wygladala Wasza droga do podjecia decyzji o zaproszeniu Malenstwa?

Ja jeszcze nie czuje sie gotowa i mam duzo obaw co do tego, czy kiedys bede, teraz mi sie to wydaje jeszcze bardzo odlegle... Podobnie ma moj maz. :?

Bede wdzieczna, jak sie podzielicie jak to bylo u Was, w Waszych malzenstwach.
Gracja
Domownik
 
Posty: 319
Dołączył(a): 22 czerwca 2005, o 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez asikp » 6 września 2007, o 10:04

Mam nadzieję że przeczytasz ten wątek KTO WPADŁ NA POMYSŁ
TAk jak napisałam kiedyś Nie ma idealnego momentu na decyzję o dziecku - Każdy moment wydaje się zły, ale to błędne myślenie. KAŻDY JEST DOBRY Przed slubem były u nas rozmowy na temat dzieci, jednak po ślubie decyzja o dziecku odwlekała się w czasie. W sierpniu minęły juz 4 lata w tym 20 miesięcy starania o dziecko. Z upływem czasu sadzę że czas który "dalismy sobie" był zbyteczny i trzeba było od razu zacząć starania. Teraz mam 28 lat i pragne dziecka jak niczego innego na świecie.

Decyzja nalezy jednak do was!!
pozdrawiam
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Gracja » 6 września 2007, o 10:08

asikp, nie chodzilo mi o Wasze rady, kiedy najlepiej zaczac sie starac, bo wiem, ze to sprawa indywidualna.
Chodzilo mi raczej o podzielenie sie tym, jak sie u Was rozwija/rozwijalo pragnienie bycia rodzicami. Takie swiadectwo, rozumiesz :lol:
Serdecznie pozdrawiam :D
Gracja
Domownik
 
Posty: 319
Dołączył(a): 22 czerwca 2005, o 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez NB » 6 września 2007, o 12:33

U nas pierwsze dziecko zaprosiliśmy w roku 2000, chcieliśmy mieć jubileuszowego dzieciaczka, drugi został zaproszony w trakcie mojego urlopu wychowawczego po przemyśleniu, że w ciągu 3-4 lat można śmiało dwójkę dzieci podchować . A teraz dzieciaki duże i znowu czujemy smutek i tęsknotę za pachnącym Bobasem....Dziecko to nadzieję przynosi...
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez oreada » 6 września 2007, o 15:27

A myśmy przed ślubem wiedzieli, że bardzo chcemy dzieci, ale też materialistycznie założyliśmy sobie, że chcemy mieć tzw. warunki do ich wychowywania. Więc najpierw czekaliśmy na ustabilizowanie sytuacji materialnej, potem na mieszkanie, potem urządzaliśmy mieszkanie (dalej urządzamy ;)), potem zaplanowaliśmy kupno samochodu... ale wcześniej przyszło na nas olśnienie, że samochodu nie musimy KONIECZNIE mieć, podobnie jak kompletnie umeblowanego mieszkania.
I postanowiliśmy zaciążyć, zanim nam się zrobi za wygodnie w życiu. I juz się nie możemy doczekać naszego maleństwa.
oreada
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 254
Dołączył(a): 7 listopada 2005, o 20:22


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron