Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 07:57 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Leki przeciwalergiczne a ciąża

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Leki przeciwalergiczne a ciąża

Postprzez Minia_L » 13 sierpnia 2007, o 11:56

Witam,

Poszukuję odpowiedzi na pytanie czy w czasie ciąży można zażywać leki przeciwalergiczne - dokładnie Claritine ? Do lekarza idę dopiero 29 lipca, ale niepokoi mnie to od dawna i dlatego piszę do Was. Jeszcze nie jestem w stanie błogosławionym, odłożylismy to z mężem na mniej więcej październik - wówczas branie leków przypadłoby na koniec ciąży... Co o tym myślicie i wiecie ?
Pozdrawiam
Minia
Minia_L
Bywalec
 
Posty: 181
Dołączył(a): 13 sierpnia 2007, o 08:27

Postprzez beatka19 » 20 sierpnia 2007, o 21:31

witam dopiero teraz zauważyłam twoje pytanie. Również mam alergie i przed ciążą brałam tabletki cleratine, które jedynie pomagały mi na alergie. Niestety przed planowaną ciążą musiałam je odłożyć (tak mi powiedziała alergolog) i tylko mogłam brać lekarstwa wziewne, w ciąże zaszłam dopiero po niecały roku :)) ale i tak nie mogłam ich brać. Ale musze cie pocieszyc bo w ciąży praktycznie nie miałam żadnych alergicznych reakcji (koniec kichania, smarkania i duszenia się :lol: to był czas sielanki od mojej alergii) niestety teraz wszystko wróciło, lekarka niby mówiła że karmiące mogą brać zyrtec wbrew ostrzezeniom na ulotce ale nie ryzykowałam, tylko przetrzymywałam to i w ostateczności brałam wziewy (bo mam też astme).
No to tyle co moge ci podpowiedzieć
pozdrawiam
beatka19
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 17 listopada 2005, o 13:25
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Minia_L » 21 sierpnia 2007, o 08:17

Beatko, to co napisałaś mi pomogło, dziękuję, jeszcze podpytam ewent. gina za tydzień. Mam nadzieję, że i u mnie będzie lżej, bo normalnie podczas pylenia, bez claritiny nie przeżyję dnia ;(
a jakie wziewy miałaś na myśli ? Mi lekarka przepisała Buderhin, ale na ulotce jest ostrzeżenie aby nie brać w ciąży, chociaż ;) sprawdzali to jedynie na myszach - pisać to czy nie ? uszkadzał płód... Do alergologa nie chodzę - może musiałabym sie przejść ??
Minia_L
Bywalec
 
Posty: 181
Dołączył(a): 13 sierpnia 2007, o 08:27

Postprzez beatka19 » 22 sierpnia 2007, o 09:07

Myśle że do alergologa warto żebyś poszła skoro masz problemy przy pyleniu, wogóle to ona ci zrobi testy i powie na co jesteś konkretnie uczulona i może w jakiś sposób pomoże ci to unikać tych alergenów. Pewnie zaproponuje ci odczulanie szczepionką, ale na to bym się nie pisała gdybym planowała dziecko lub była w ciąży (choć ta moja lekarka mówi że niby to bezpieczne i ze coraz więcej kobiet w ciąży się decyduje na odczulanie, ale nie dała mi 100% pewnośći że nic się nie stanie). Tego lekarstwa co ty to nie miałam ja używałam serevent i flixotide, ale tak jak ci pisałam tylko w razie konieczności, a tej w ciąży nie było za wiele bo super się czuam :)))
Życzę powodzenia
beatka19
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 17 listopada 2005, o 13:25
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Minia_L » 22 sierpnia 2007, o 09:36

Beatko, a czy do alergologa konieczne jest skierowanie od rodzinnego ? wydaje mi się że tak ale nie jestem pewna. A może gin może mnie skierować ? hehe
Minia_L
Bywalec
 
Posty: 181
Dołączył(a): 13 sierpnia 2007, o 08:27

Postprzez beatka19 » 24 sierpnia 2007, o 10:00

Musisz mieć skierowanie od rodzinnego, chyba że chcesz iść prywatnie to wtedy nie.
beatka19
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 17 listopada 2005, o 13:25
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez mamazo » 25 sierpnia 2007, o 15:40

Leki antyhistaminowe - cetyryzyna i loratadyna, są dozwolone do stosowania w okresie laktacji i wywierają minimalny wpływ na dziecko (Medicinations and Mothers' Milk, Thomas W. Hale).
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Minia_L » 27 sierpnia 2007, o 08:21

loratadynę można ?? claritina to loratadyna :) ("loratadynę" brałam, była nawet ok, chociaż działała ok. 2 godzin krócej, ale "claritina" to po prostu lek zagraniczny o prawie identycznym składzie :) ) jest nadzieja :)
Minia_L
Bywalec
 
Posty: 181
Dołączył(a): 13 sierpnia 2007, o 08:27

Postprzez Coya » 27 sierpnia 2007, o 12:12

Tylko dopytaj się o substancje pomocnicze, bo to "prawie" może robić dużą różnicę ;)
No, ale wierzę, że będzie dobrze :)
Coya
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 249
Dołączył(a): 15 maja 2006, o 21:45
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Minia_L » 27 sierpnia 2007, o 13:03

sisi, pójdę wręcz z ulotkami !! niech mi powie ;)
Minia_L
Bywalec
 
Posty: 181
Dołączył(a): 13 sierpnia 2007, o 08:27

Postprzez mamazo » 29 sierpnia 2007, o 11:12

Lekarz może powiedzieć, że oczywiście nie można stosować w czasie laktacji, bo tak jest napisane w ulotce. Jednak ulotki dla pacjentów, a informacje o leku dla lekarzy to dwie zupełnie różne historie...
Ja podaję informacje ze wspomnianej wyżej książki, niestety nieznanej w środowiskach lekarskich. Ale na bank więcej informacji o lekach można uzyskać w Poradni Laktacyjnej przy szpitalu św. Zofii na Żelaznej w Warszawie, gdzie ta książka jest i w każdej chwili (jak uda się dodzwonić :wink: ) można poprosić o szczegółową informację.
Telefon do poradni można znaleźć na stronie www.laktacja.pl
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Minia_L » 30 sierpnia 2007, o 07:43

DZIEWCZYNY KOCHANE !!
byłam wczoraj z mężem u gina i... mogę łykać w ciaży i podczas karmienia !!!!!!!!!!!!!!!
Tomek jak to usłyszał to - jak mi później powiedział - miał mózg z waty. Zwaliło go z nóg ! dopiero wieczorem potrafił określić uczucie jakie go ogarnęło. Jest taki szczęśliwy że szok :D bo to oznacza że mój główny argument aby poczekać do października upadł.
Ja też się bardzo cieszę bo martwiło mnie że mogłoby maleństwu zaszkodzić gdy już będzie w brzuszku.
Buziaki !! :D :D :D
Ostatnio edytowano 10 stycznia 2008, o 19:27 przez Minia_L, łącznie edytowano 1 raz
Minia_L
Bywalec
 
Posty: 181
Dołączył(a): 13 sierpnia 2007, o 08:27

Postprzez beatka19 » 30 sierpnia 2007, o 21:01

co lekarz to inna opinia :shock:
Powodzenia w staraniach :D
beatka19
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 17 listopada 2005, o 13:25
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez mamazo » 31 sierpnia 2007, o 15:30

dr Dmochowski sensowny gość, ot co! :D
Powodzenia w staraniach, czekamy na wieści!!!
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Minia_L » 31 sierpnia 2007, o 21:05

Hehe, dzięki :)
w prawdzie jak to dr powiedział jajeczko jest śliczne i czeka, ale ten cykl jeszcze nie, jakoś muszę się z tą całą wieścią oswoić, bo spadło to jak grom z jasnego nieba - tak niespodziewanie ! do tej pory momentami nie wierzę :)
Buziaki !! będę informować oczywiście co i jak :)
Minia_L
Bywalec
 
Posty: 181
Dołączył(a): 13 sierpnia 2007, o 08:27


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron