Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 14:03 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

prosze o pomoc w interpretacji cyklu po odstawieniu pigulek

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

prosze o pomoc w interpretacji cyklu po odstawieniu pigulek

Postprzez joannajaworska » 7 sierpnia 2007, o 16:16

Witam
jestem tu nowa, jest to moj pierwszy cykl po odstawieniu pigulek (dodam, ze nie wzielam do konca ostatniego opakowania)
Pigulki bralam od 1998 roku z powodow zdrowotnych- bardzo czeste i obfite krwawienia ( czasem wiecej bylo dni z krwawieniami niz bez), raz torbiel na jajniku, podejrzenie o PCO- ktorego teraz niby nie ma.
Bralam m.in. Cilest, Logest, Diane 35, ostatnio ok roku Yasmin.
Oto moj cykl:
*1. 37,2-miesiaczka
*2. 37.2-miesiaczka
*3. 37.0-miesiaczka
*4. 37.3-miesiaczka
*5. -----miesiaczka
*6. -------
*7. ------
*8. -------
*9. ------
*10. ------
*11. 37.0
*12. 37.0
*13. 36.7
*14. 37.3
*15. 36.7-krwawienie
*16. 37.0-krwawienie
*17. ------krwawienie
*18. 37,3-plamienie
*19. 36,7
*20. 36,7- plamienie
*21. 36.7- plamienie
*22. 36.5- plamienie delikatne
*23. 36.5
*24. 36.5
*25. 36.4

Oczywiscie ten cykl sie jeszcze nie skonczyl- dziwna jest dla mnie ta wysoka temp. na poczatku cyklu, te krwawienia i plamienia w srodku i nie wiem co mam z tym zrobic, no i oczywiscie ta spadajaca temperatura pod koniec cyklu- co to moze oznaczac????????

Moze ktoras z was zaobserwowala cos podobnego u siebie??

BARDZO PROSZE WAS O JAKIEKOLWIEK PRZEMYSLENIA nie zostawiajcie mnie z tym samej :(
joannajaworska
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 7 sierpnia 2007, o 15:59

Postprzez Betsabe » 7 sierpnia 2007, o 17:59

ja przy takim ciaglym krwawieniu na pewno udalabym sie do ginekologa
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

xxxx

Postprzez joannajaworska » 7 sierpnia 2007, o 21:23

Betsabe dzieki za zainteresowanie
a u lekarza bylam- ps. jestem teraz w Anglii i poszlam prywatnie do polskiej ginekolog i wizyta z usg kosztowala mnie 85 funtow, lekarka powiedziala, ze niby te plamienia w srodku cyklu (ktore nie byly plamieniami tylko krwawieniem) to prawdopodobnie plamienia owulacyjne- tylko zdziwiona byla tym, ze tak dlugo trwaly, bo normalnie powinny 2-3 dni.
Wczesniej tez leczylam sie kilka lat w Polsce na te moje dziwne krwawienia pozamiesiaczkowe, dawali mi ciagle srodki antykoncepcyjne i to bylo cale leczenie, a jak odstawialam to dalej bylo to samo- tak jak teraz..........

ciekawa jestm czy u mnie w ogole dochodzi do owulacji- czy ktos moglby mi doradzic jak to sprawdzic????
pozdrawiam wszystkie pomocne i przyjaznie nastawione osoby!! :D
joannajaworska
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 7 sierpnia 2007, o 15:59

Postprzez asikp » 8 sierpnia 2007, o 08:41

joannajaworska jedyną metodą do sprawdzenia owu jest USG (tzw monitoring cyklu). Gin sprawdza jak rośnie pęcherzyk a póxniej czy pęka. Co do cyklu nie jestem ci w stanie pomóc.
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa

drogie usg

Postprzez joannajaworska » 8 sierpnia 2007, o 09:29

o matko, to mam problem
u mnie ceny usg wachaja sie w granicach 40-80 funtow, a jakbym miala codziennie monitorowac to bym na to nie wyrobila........
sa moze jakies inne sposoby? moze np testy owulacyjne??

wczoraj program wyliczyl mi ze owulacja przypada na 15 dzien cyklu- ja obserwujac siebie tez czulam, ze cos okolo tego dnia wlasnie, bo 14 bylam bardzo pobudzona, wczesniej podczas brania pigulek nic takiego nie czulam, a pozniej popoludniu 15 dnia cyklu zobaczylam brunatne krwawienie ze sluzem

ok dziewczyny prosze powiedzcie mi tak na przyszlosc- jak ma sie ukladac ta temperatura, zebym mogla wiedziec czy jest prawdopodobienstwo owulacji?
Powiedzmy, ze u mnie rzeczywiscie ok 15 mogla wystapic owu, ale dlaczego ta temperatura zaczela tak spadac (wlasnie przez ten spadek wydaje mi sie ze nie doszlo do jajeczkowania) co o tym myslicie??

dziekuje wszystkim za odpowiedzi- zarowno te na forum jak i prywatne
dla wszystkich buziaczki :lol:
joannajaworska
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 7 sierpnia 2007, o 15:59

Postprzez kamienna » 8 sierpnia 2007, o 11:02

Słuhaj, ja na Twoim miejscu zaczęłabym obserwować też śluz i szyjkę. Jeden tylko objaw (temperatura) to bardzo mało.

Myślę, że powinnaś iść do dobrego lekarza (może spróbuj do Polski wrócić na kilka dni i tu się badać u dobrego specjalisty) - tym bardziej, że te problemy masz już od dawna.

Nie daj sie zbyć antykonceptami. Niech CI powiedzą co jest nie tak.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

do kamienna

Postprzez joannajaworska » 8 sierpnia 2007, o 11:09

czesc Kamienna- fajnie, ze sie odezwalas, dzieki za odpowiedz :D

a moze powiesz mi jeszcze jak mam badac ta szyjke- moze to glupio zabrzmi ale nie mam pojecia gdzie to jest.... bo moze bede dotykac nie to co trzeba....
powiedz mi co powinnam badac :roll:
pozdrowionka
joannajaworska
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 7 sierpnia 2007, o 15:59

Postprzez kamienna » 8 sierpnia 2007, o 11:49

tu jest temat z szyjką i jak ją znalezc - przeczytaj cały wątek.
pozdrawiam

ciążowe nastroje sprawiły, że nie wkleiłam Ci linka:):)
http://www.forum.npr.pl/forum/viewtopic.php?t=2713
Ostatnio edytowano 8 sierpnia 2007, o 13:42 przez kamienna, łącznie edytowano 1 raz
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez Ania x » 8 sierpnia 2007, o 13:23

Asiu,
czy przestałaś brać pigułki tuż przed rozpoczęciem cyklu który opisałaś? Kiedy przestałaś je brać? A jeśli nie, to czy masz wcześniejsze zapiski? Czy jesteś pewna, że to, co nazywasz miesiączką jest nią właśnie?
Bo na mój rozum, miesiączka jako taka ma związek z wcześniejszą owulacją, jeśli wcześniej nie było owulacji, ciężko mówić o miesiączce i o tym, że ona stanowi początek cyklu. Nie jestem lekarzem to tylko moje zdroworozsądkowe wnioski.

Poza tym, polecam podobnie jak mówiły dziewczyny, abyś obserwowała się jak najdokładniej, uwzględniając różne objawy. Wtedy będziesz wiedziała więcej o sobie, będziesz spokojniejsza i więcej będziesz mogła powiedzieć lekarzowi. Z tego co słyszałam to po odstawieniu hormonów możesz mieć rozregulowane cykle, szczególnie jeśli brałaś je tak długo. Więc samo to chyba jest normalne.

Ale:
po pierwsze samo to, że brałaś je bardzo długo, moim zdaniem wystarczy by mieć motywację do porządnego przebadania się
masz częste krwawienia

Więc: nie widzę innej metody jak porządna diagnoza lekarska, nie leczenie na chybił trafił, przecież w ogóle nie wiadomo, czy Ty przechodzisz owulację. Nie wiadomo, czy te krwawienia nie oznaczają, że owulacja po prostu się nie udaje - nie wiem nie znam się, ale to są po prostu wnioski i pytania które same mi się nasuwają. Nie chcę Cię straszyć nie o to chodzi. Chodzi mi tylko o to, żeby podejść do sprawy rozsądnie.
Porządną diagnozę w Polsce lubią wystawiać Akademie Medyczne, bo chcą by studenci się czegoś nauczyli. Nie wiem jak to jest w Anglii.. Czy robisz regularne badania ogólne? Kiedy robiłaś cytologię?

Pytasz się o testy owulacyjne. Wiem, że niektóre Panie którym bardzo zależy na tym by precyzyjnie określić dni płodne, chodzą codziennie na pobieranie krwi i na tej podstawie jest sprawdzany poziom hormonów.
Można jeszcze badać stężenie hormonów w moczu przy pomocy urządzenia Persona (choć moim zdaniem jeśli można badać hormony przez pobranie krwi, to i mocz można byłoby oddać do laboratorium i nie kupować tego drogiego urządzenia - przypuszczam, że jeśli nie stać Cię na monitoring cyklu, to mogłaby być najtańsza forma uzupełniania Twoich codziennych obserwacji, ale też w tej sprawie najlepiej umówić się z lekarzem, żeby on to wszystko później obejrzał). Można też badać ślinę, ale nie wiem jak się to robi. Przy stosowaniu Persony trzeba mieć regularne cykle, nie wiem czy przenosi się to na wszystkie inne metody badania hormonów.


Trzymaj się Asiu
Ania x
Bywalec
 
Posty: 176
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 09:27

dziekuje Aniu

Postprzez joannajaworska » 8 sierpnia 2007, o 14:16

Dziekuje Ci Aniu za tak dluga podpowiedz:)
Mysle,ze bedzie ciezko ze znalezieniem tej szyjki- jejku moze poprosze meza niech on jej szuka:) zartuje oczywiscie

odnosnie tych tabletek anty to bralam je przez 9 lat- odstawilam 2 dni po slubie tj ok 9-10 lipca i nawet nie wzielam opakowania do konca! juz mialam taka ochote, zeby pozbyc sie tego swinstwa, ze rzucilam te kilka tabletek na dno szafki (ale podobno lepiej wziasc opakowanie do konca- tylko nie wiem czemu, moze wy wiecie??) i po kilku dniach od odstawienia pigulek wystapila miesiaczka- bardzo ale to bardzo strasznie boląca!! juz dawno takiej nie mialam i bardzo obfita, pozniej byl spokoj tylko zastanawiala mnie ta ciagle podwyzszona temperatura(w koncu zaczelam mierzyc kilka razy dziennie, zeby sprawdzic a pozniej jeszcze kupilam 2 termometr bo myslalam ze cos ze starym jest nie tak skoro ciagle mialam powyzej 37.00, ale okazalo sie ze rzeczywiscie tak jest-ze mam podwyzszona temp.)

w 14 dniu cyklu nie wiem co we mnie wstapilo, skad takie pobudzenie, ze az mezowi zyc nie dawalam(wiecie o co chodzi...??) (nie wiem czemu ale skojarzylam to z owulacja) a na drugi dzien 15 po poludniu wyskoczylo strasznie ciemne prawie ze czarne krwawienie- trwalo ono 4 dni do 18 dnia cyklu i 19 dnia cyklu juz bylam u ginekologa, siedzialam tam ok 45 min, kobieta wypytala sie mnie o wszystko, wydala mi sie b. kompetentna, zbadala mnie, moje piersi, zrobila bardzo dokladne usg i stwierdzila, ze nie ma sie do czego przyczepic i narazie mam obserwowac cykl, a pozniej w 2 cyklu po 18 dniu mam pojsc i zrobic badania hormonalne LH, FSH, estradiol i progesteron.

jak sie jej spytalam a co jezeli w 2 cyklu tez sie pojawia jakies krwawienia to skad ja bede wiedziala czy mam isc na to badanie razem z tym krwawieniem- na to powiedziala,ze w takim wypadku zebym przyszla to da mi hormony- bo wtedy prawdopodobnie wyjdzie ze mam za malo progesteronu

jejku i znowu sie pojawia to- prawdopodobnie, tylko ze ja sie juz lecze 9 lat i wystarczy mi tego "prawdopodobnie" tylko chcialabym to jakos zbadac

ona mi powiedziala, ze prawdziwa miesiaczka to byla ta z odstawienia a to drugie krwawienie to bylo krwawienie owulacyjne (calkowicie bezbolesne i o ciemnym zabarwieniu) tylko troche dluzsze
po tym krwawieniu temperatura zaczela gwaltownie spadac- z 37.3 na 36,7 pozniej 36.5
niestety na drugi dzien po wizycie znowu pojawily sie niewielkie plamienia, ktore trwaly przez 3 dni
a teraz temperatura dalej niziutka

nie moge sie juz doczekac 2 cyklu, ciekawa jestem jak bedzie wygladal- moze w koncu ta temperatura sie unormuje choc troche,

juz teraz wiem ze wysoka temp na poczatku cyklu prawdopodobnie wskazywala na pozostalosci tych pigulek w organizmie
dręczy mnie tylko to dlaczego po tej powiedzmy "niby owulacji" temperatura zaczela tak gwaltownie spadac.....:evil:

jejku czemu nie ma nikogo, kto mialby podobna sytuacje do mnie, w szpitalu tez patrzyli sie na mnie jak na wariata :cry:


a ginekologow odwiedzilam juz 9 (do 3 na konsultacje chodzilam do szpitala) i plus 1 gin tutaj w Londynie
i wszyscy chca mi zamknac buzie i podac te cholerne hormony, zeby tylko zapomniec ze jest jakis problem!! ale ja juz nie chce tego łykac!!!
pomocy :!:
joannajaworska
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 7 sierpnia 2007, o 15:59

Postprzez kamienna » 8 sierpnia 2007, o 14:40

pomysł z mężem nie jest głupi... panowie mają dłuższe palce i łatwiej im dosięgnąć, poza tym racjonalniej też myślą (my emocjonalnie)

Te badanie które ona CI zleciła (poziomy hormonów) - moga CI dać odpowiedź. Musisz być cierpliwa, widocznie nie da się otrzymać odp na pytanie co z Tobą w 1 dzien.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Re: dziekuje Aniu

Postprzez Betsabe » 8 sierpnia 2007, o 14:45

joannajaworska napisał(a):dręczy mnie tylko to dlaczego po tej powiedzmy "niby owulacji" temperatura zaczela tak gwaltownie spadac.....:evil:


po owulacji temperatura rośnie , nie spada

jesli temperatura spada, to znaczy ze spada poziom progesteronu i wtedy pojawia sie krwawienie
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

joanna

Postprzez joannajaworska » 8 sierpnia 2007, o 14:47

hheheh no pewnie nie, skoro probowali tyle lat to moze rzeczywiscie w 1 dzien sie nie da:)

a myslicie, ze warto jeszcze jakies hormony zbadac?
bo ja myslalam jeszcze np o prolaktynie i moze o testosteronie (kiedys przez jakis czas mialam troszke podwyzszony testosteron)

nie wiem czy mi to potrzebne, ale moze jednak warto??

a meza moze rzeczywiscie zatrudnie:) stanie sie fachowcem :P
joannajaworska
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 7 sierpnia 2007, o 15:59

Betsabe

Postprzez joannajaworska » 8 sierpnia 2007, o 14:48

Betsabe a czemu spada ta temperatura?
czy myslisz,ze tej owulacji nie ma :?: :cry:
joannajaworska
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 7 sierpnia 2007, o 15:59

Postprzez Ania x » 8 sierpnia 2007, o 14:49

Hmm, przydałby Ci się jakiś sensowny lekarz, który jest specem od akurat takich spraw.
A czy to, co ona chce Ci dać to jest faktycznie to samo co dostawałaś wcześniej, bo jeśli tak to faktycznie bez sensu. Jak przez tyle lat nie zaskoczyło Ci od piguł, to czemu ma zaskoczyć teraz?

Wiesz, co jeszcze przyszło mi do głowy? A rozmawiałaś o tym z lekarzem ogólnym, od chorób wewnętrznych? On nie jest specjalistą od tych spraw, ale patrzy się na organizm bardziej całościowo, warto mu mówić o tym, ze się człowiek leczy długo u jakiegoś specjalisty. Może wiedzieć coś, czego nie wie gin. Lekarze zresztą znają się nawzajem, może Ci poleci ginekologa, który sie specjalizuje w takich przypadkach jak Ty (z własnego doswiadczenia wiem, że lekarz lekarzowi nie równy, mimo tego, że moga mieć tę samą specjalizację; często jest tak, że zna się świetnie na jakiejś konkretnej grupie chorób, ale na pozostałych to już cienko).
Ostatnio edytowano 8 sierpnia 2007, o 14:54 przez Ania x, łącznie edytowano 1 raz
Ania x
Bywalec
 
Posty: 176
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 09:27

Re: Betsabe

Postprzez Betsabe » 8 sierpnia 2007, o 14:51

joannajaworska napisał(a):Betsabe a czemu spada ta temperatura?
czy myslisz,ze tej owulacji nie ma :?: :cry:


po owulacji rosnie poziom progestronu wiec rosnie i temperatura
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

aniuuu

Postprzez joannajaworska » 8 sierpnia 2007, o 14:59

dostawalam antykoncepty tyle lat a ona chce mi dac teraz jakis hormon- mysle ze moze progesteron- jejku nie moge juz o tym myslec dluzej,ze znowu mam brac jakies swinstwo
progesteron- mysle ze jak wlasnie ten hormon spada to zaczyna sie krwawienie

a taki spec od tych spraw dziwnych i skomplikowanych to rzeczywiscie by mi sie przydal, kiedys kilka lat temu jak lezalam w szpitalu na ginekologii to lekarze lacznie z ordynatorem patrzyli na mnie jak na wynalazek i nawet nie znali mojego imienia a do mojej rodziny zwracali sie "to ta 17stke z krwawieniem ma pani na mysli??" a jedna pielegniarka stamtad jak mnie zapisywala i czytala moje skierowanie na oddzial powiedziala,ze te krwawienia sa niemozliwe bo przeciez takie cos to tylko po menopauzie moze byc.............
i badz tu czlowieku madry jak i lekarze nic nie wiedza

a powiedzcie mi czy ta temperature to musze codziennie rano mierzyc, czy nie moge tego robic np o 22 codziennie przed pojsciem spac?? bo ja pracuje codziennie i raz mam na 8, raz na 9.30, innym razem 10.30 i nigdy nie moge sobie pospac, bo o 7 rano musze ta temp mierzyc a pracuje 7 dni w tygodniu:(
joannajaworska
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 7 sierpnia 2007, o 15:59

Postprzez Betsabe » 8 sierpnia 2007, o 15:02

temperaturę mierzy sie z rana zawsze o tej samej porze - po spaniu a nie przed spaniem!
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

xxxx

Postprzez joannajaworska » 8 sierpnia 2007, o 15:11

to nie dobrze:) wolalabym przed spaniem:) no ale coz
joannajaworska
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 7 sierpnia 2007, o 15:59

Postprzez Ania x » 8 sierpnia 2007, o 22:16

Instruktorka mi powiedziała, że można zrobić sobie doświadczenie i mierzyć i rano i przed spaniem. Jak przed spaniem będzie wychodzić Ci czytelny wykres adekwatny do tego co dzieje się rano (wielu kobietom tak się udaje), to możesz przestawić się na wieczory. Ale najpierw powinnaś mierzyć i rano i wieczorem..
Ania x
Bywalec
 
Posty: 176
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 09:27

okioki

Postprzez joannajaworska » 8 sierpnia 2007, o 23:43

o to fajnie, sprobuje i zobaczymy co wyjdzie:)
dzieki za podpowiedz:)
buziaki :roll: [/quote]
joannajaworska
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 7 sierpnia 2007, o 15:59

Postprzez Betsabe » 9 sierpnia 2007, o 20:38

Ania x napisał(a):Instruktorka mi powiedziała, że można zrobić sobie doświadczenie i mierzyć i rano i przed spaniem. Jak przed spaniem będzie wychodzić Ci czytelny wykres adekwatny do tego co dzieje się rano (wielu kobietom tak się udaje), to możesz przestawić się na wieczory
:shock: :shock: :shock: :shock:

co za brednie!!!

nawet kobietom, ktore pracuja na zmiany pozwala sie wyjatkowo mierzyc tempke nie rano, ale jednak co najmniej po kilkugodzinnej drzemce,

mimo to i tak na karcie trzeba taka tempke odpowiednio odznaczyc, ze byla mierzona o nietypowej porze
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Dona » 9 sierpnia 2007, o 21:35

hmm

Betsabe..
Nie masz odpowiedniej wiedzy na ten temat, wiec jak możesz zarzucać komus, ze pisze brednie...:shock: :shock: :shock:

Ze strony lmm


Rady dla kobiet pracujących na różnych zmianach są następujące:

Prowadzić dokładną obserwację śluzu. Dokonywać zewnętrznej obserwacji przy każdym oddaniu moczu; czy to w domu, czy w pracy, a dwa razy dziennie, w domu, obserwacji wewnętrznych.

* Jako podstawę fazy III przyjmować objaw śluzu i potwierdzać go wzrostem temperatury, aby stwierdzić, że nie mamy do czynienia z podwójnym szczytem śluzu. Stać się naukowcem dla określenia najlepszego czasu mierzenia swojej temperatury. Przez jeden czy dwa cykle mierz ją dwa, trzy razy dziennie każdego dnia i zaznaczaj na karcie różnymi kolorami. Tym samym kolorem tę samą porę mierzenia w kolejnych dniach.


Sugerujemy następujące pory mierzenia:


1. Po przebudzeniu się z najdłuższego snu
2. Przed snem, tzn. kładę się do łóżka, mierzę temperaturę, notuję i dopiero wtedy zasypiam.
3. O tej samej porze dnia, w której nie wykonujesz ciężkiej pracy i nie bezpośrednio po posiłku.


Na końcu takiego cyklu pojawią kolorowe wykresy na tej samej karcie. porównując je z objawem śluzu lub szyjki można powiedzieć, który jest najbardziej czytelny i odpowiada obrazowi śluzu. Porę mierzenia temperatury z najbardziej czytelnego wykresu należy przyjąć na przyszłość. Przy różnych kłopotach z wykresem temperatury bardzo ważna jest obserwacja śluzu. Pilnujemy wyznaczania dnia szczytu i czterech dni jego zanikania, a wzrost temperatury, jest potwierdzeniem odbytego jajeczkowania. Potwierdzeniem, że był to prawdziwy szczyt. Do wyznaczenia okresu poowulacyjnej niepłodności stosujemy regułę B, ponieważ opiera się ona głównie na objawie śluz lub szyjki, a temperaturę traktuje jako wskaźnik potwierdzający.

Jeśli porą mierzenia będą godziny wieczorne, to wyznaczając początek trzeciej fazy, należy dla potwierdzenia objawu śluzu wziąć pod uwagę nie trzy, lecz cztery dni wyższej temperatury, bowiem temperatury mierzone wieczorem mogą wzrastać o dzień wcześniej niż mierzone rano.
Dona
Domownik
 
Posty: 353
Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 10:58
Lokalizacja: Warszawa

oj wy wy

Postprzez joannajaworska » 9 sierpnia 2007, o 22:59

oj dziewczynki nie kloccie sie:)
joannajaworska
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 7 sierpnia 2007, o 15:59

Postprzez Agfa » 1 września 2007, o 12:41

Joanno,tak sobie zegluję po stronach forum i trafiłam na Twoją wiadomość.Już od kilku lat nie łykam tabletek,stosuje npr i jestem bardzo szczęśliwa,że wiem co się ze mną dzieje.Ale przypominam sobie,ze pierwszy cykl po odstawieniu Harmonetu był dziwny.Instruktorka mnie ostrzegła,że moze nie wystapić owulacja.Po krwawieniu z odstawienia-a to nie jest miesiaczka-miałam kilka dni bez wydzieliny-a około 14 dnia cyklu ponownie doszło do krwawienia,potem długo niska temp. ze sluzem trudnym do okreslenia,dopiero około 38 dnia cyklu nastapił skok temp.Cały cykl trwał 51 dni.Tak długo mój organizm wracał do "formy".Więc nie martw się na zapas,spokojnie prowadz obserwacje.Powrót do normalnych cykli moze potrwac.Pozdrawiam!
Agfa
Przygodny gość
 
Posty: 69
Dołączył(a): 1 lutego 2005, o 23:01
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez joannajaworska » 1 września 2007, o 12:59

czesc Agfa

wiesz co moze organizm po odstawieniu pigulek jest dziwny, a u mnie lekarze nie mieli racji ze nie dochodzi do owulacji- ale oczywiscie mylic sie jest rzecza ludzka.............- a teraz jestem w 7 tygodniu ciazy:) takze wszytsko sie uklada pomyslnie:)
pozdrawiam
joannajaworska
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 7 sierpnia 2007, o 15:59

Postprzez jbasko » 15 września 2007, o 18:58

a jednak jesteś w ciaży, gratuluję!!!
w Twoim watku "ja też chcę dzidzię" pytałam czy sie udało i zagladałąm ale nie było odpowiedzi, tu ja znalazłam, gratuluję bardzo!!!!
jbasko
Przygodny gość
 
Posty: 60
Dołączył(a): 7 marca 2005, o 13:36

Postprzez joannajaworska » 15 września 2007, o 21:26

dziekuje za gratulacje
ale niestety poronilam moj najwiekszy skarb w 8 tygodniu ciazy...
jestem zalamana, wczoraj mialam lyzeczkowanie po ok 6 dniach od obumarcia mojego dziecka- wczoraj b ylby to 8 tydz i 6 dni
joannajaworska
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 7 sierpnia 2007, o 15:59

Postprzez kukułka » 15 września 2007, o 21:42

bardzo wspołczuję :cry: :cry: jestem z Toba w zalobie. trzymaj sie jakos. nie trac nadziei.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Gracja » 15 września 2007, o 22:21

Otulam Cie modlitwa.
Tylko tyle moge powiedziec, bo slow brak :cry:
Gracja
Domownik
 
Posty: 319
Dołączył(a): 22 czerwca 2005, o 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron