Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 23:03 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jak Zaplanować płec dziecka

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Jak Zaplanować płec dziecka

Postprzez IwonaJab » 16 lipca 2007, o 19:59

Witam serdecznie! Prosze mi podpowiedzieć jakie są metody planowania płci dziecka? Kiedy jest większe prawdopodobieństwo poczęcia dziewczynki, a kiedy chłopca?
IwonaJab
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 16:14
Lokalizacja: Legnica

Postprzez Betsabe » 16 lipca 2007, o 21:01

podobno współzycie kilka dni przed owulacja daje wieksze szanse na dziewczynke, a w trakcie owulacji na chlopczyka :roll:
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez artura » 17 lipca 2007, o 09:20

ale to tylko podobno....Słyszałam, ze były robione badania, które tego nie potwierdziły.
O płci decyduje Pan Bóg. Mam znajomą, która bardzo nastawiała się na dziewczynkę i też miała podobne wieści jakoby wcześniej przed owu było większe prawdopodobieństwo na dziewczynkę i tak długo jak realizowali swój plan, tzn. współżyli tylko na kilka dni przed owu, dziecko się nie pojawiało. A poprzednia dwójka dzieci poczynała się w pierwszym cyklu starań. Dopiero jak powiedzieli "Bądź
wola Twoja" i współżyli i wcześniej i bardzo blisko owu, Pan Bóg dał im dziecko i była to.............dziewczynka.
artura
 

Postprzez kukułka » 17 lipca 2007, o 12:44

Ja pzred pozceciem modlilam się, (za wstawiennictwem JP2 i NMP zresztą) o chłopca. W ogóle nie celowalismy w chłopca, bylismy z mezem blisko wtedy, kiedy po rpostu chcielismy byc ze sobą. I jest chlopiec. Modlilam sie, by byl chlopiec, bo... i tu podalam Bogu swoje powody, a jednoczesnie bym sie otworzyla na kazda plec, bo Bog na pewno da nam taka, ktora bedize najlepsza dla rozwoju naszego jako rodzicow i ludiz po prostu.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez IwonaJab » 18 lipca 2007, o 15:20

dziękuję bardzo za odpowiedź, oczywiście będe/będziemy to powierzać panu Bogu Jego do tego zaprosimy. Super że jest takie forum i super że wy jesteście!!!!!
IwonaJab
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 16:14
Lokalizacja: Legnica

Postprzez kamyczek » 23 lipca 2007, o 21:05

Ja słyszałam (już nie pamiętam gdzie) że odrobinę większe jest prawdopodobieństwo urodzenia chłopca gdyż plemniki z chromosomami XY sa lżejsze od tych z XX. Ponieważ Y jest dużo mniejszy więc i lżejszy od X to i plemnik szybciej dotrze do komórki jajowej :) Może sa jakieś nowsze badania obalające tę teorię..chętnie się dowem :)
kamyczek
Bywalec
 
Posty: 158
Dołączył(a): 29 listopada 2006, o 01:25

Postprzez kukułka » 24 lipca 2007, o 08:08

To prawda, ale nie da sie tak wcelowac na 100 procent. W wiekszosci przypadkow to się zgadza, lecz jest kilka ale...
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez IwonaJab » 24 lipca 2007, o 14:09

a czy ktoś jest kto rzeczywiście planował i mu się udało?
IwonaJab
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 16:14
Lokalizacja: Legnica

Postprzez Aniek » 24 lipca 2007, o 14:19

Moi rodzice twierdzą, że "celowali" w mojego brata i im się udało.
Ale trzeba mieć na uwadze, że to tylko zwiększanie prawdopodobieństwa i to tylko nieznacznie :wink:
Aniek
Przygodny gość
 
Posty: 32
Dołączył(a): 11 lipca 2007, o 08:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez IwonaJab » 24 lipca 2007, o 14:51

tak, tylko, że w chłopca to nie jest tak trudno wcelować, gorzej z dziewczynkami...
IwonaJab
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 16:14
Lokalizacja: Legnica


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron