Teraz jest 12 maja 2024, o 08:48 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

kwas foliowy

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

kwas foliowy

Postprzez Iwcia » 15 czerwca 2004, o 11:42

Kupilam FOLIK. Czy przyjmowanie 1 tabletki (0,4 mg) na dobe to nie za duzo?
W niedlugim czasie planujemy poczecie i chcialabym sie przygotowac.
Iwcia
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 czerwca 2004, o 10:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kasia1 » 16 czerwca 2004, o 12:02

TAK TO JEST OK. 1 TABLETKE DZIENNIE SIE LYKA. POWODZENIA JA TEZ SIE STARAMY OD MARCA
kasia1
Przygodny gość
 
Posty: 40
Dołączył(a): 22 maja 2004, o 17:06

Postprzez NB » 16 czerwca 2004, o 12:13

Dawka może być większa. 0,4 mg to minimum. A teraz najlepiej korzystać z zieleniny typu: sałata , szpinak, owoce.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Iwcia » 17 czerwca 2004, o 14:04

Dziekuje za odpowiedzi :D
Dostosuje sie do rad
Iwcia
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 czerwca 2004, o 10:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Go » 20 lipca 2004, o 13:57

Ostatnio mówi sie ze maz tez powinien lykac kwas foliowy. (Kwas wplywa na podzial komorkowy - wazne tuz po zaplodnieniu).
Go
Przygodny gość
 
Posty: 74
Dołączył(a): 17 listopada 2003, o 12:28

Postprzez amber » 22 lipca 2004, o 16:54

czesc! no ja zjadam sobie folik raz na 5 dni(5mg) i duzo kalafiorkow i fasolki.ale o tym czy maz ma tez zazywac folik to slysze pierwszy raz ,mam nadzieje ze ktos to potrafi wyjasnic .pozdrawiam :D
amber
Przygodny gość
 
Posty: 78
Dołączył(a): 3 lipca 2004, o 12:11

Postprzez lusik » 26 września 2004, o 16:49

witam zastanawiam się nad łykaniem kwasu foliowego ponieważ nie jestem pewna czy on tak naprawdę dobrze działa jak byłam w ciąży z moim drugim dieckiem to jeszcze przed poczęciem zarzywałam kwas ale ten na receptę wm€wiłam sobie że sybciej będę w ciąży :D Pan Bóg dał nam dzieciątko ale niestety w 24 tygodniu zabrał naszego synka brałam do 3 msca kwas a w 23 tyg ciąży okazało się ze Jas ma poszerzone komory inaczej wodogłowie i stąd moje pytanie czy można ufać temu specyfikowi?
lusik
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 września 2004, o 16:26

Postprzez Dziula » 26 września 2004, o 17:33

witam
ja też jestem bardzo zainteresowana tematem kw. foliowego. Staramy sie o dziecko od 2 miesięcy i cały czas łykam folik (1 tabl dziennie) Czy mogę również zażywać preparat wielowitaminowy - Vigor, w którym też jest kw. foliowy (400 mikrogramów)? Czy to aby nie za dużo?
pzdr :)
Dziula
Przygodny gość
 
Posty: 32
Dołączył(a): 2 września 2004, o 15:54
Lokalizacja: Niemcy

Postprzez tdmochowski » 8 października 2004, o 15:10

Przyjmowanie kwasu foliowego w dawce 0,4mg czyli 400mcg jest uznanym standardem zmniejszana częstotliwości występowania wad centralnego układu nerwowego przede wszystkim w zakresie tak zwanych wad dysraficznych. Nie znaczy to więc, że łykanie kwasu foliowego zabezpieczy na 100% przed powstaniem wady dysraficznej ani nie znaczy, że zabezpieczy przed powstaniem innych wad. Ostatnio ukazały się doniesienia mówiące o zwiększonej częstotliwości występowania ciąż mnogich u kobiet przyjmujących kwas foliowy przed poczęciem. Aktualnie standardem jest włączanie tej niskiej (0,4mg) dawki przynajmniej na miesiąc przed planowanym poczęciem. Większe dawki kwasu foliowego są zarezerwowane dla kobiet, które urodziły dziecko z wadą lub w konkretnych wskazaniach klinicznych (niedokrwistość, poronienie zagrażające, poronienie nawykowe). Łykanie kwasu foliowego przez panów może poprawić ich ogólną kondycję, gdyż uważa się, że przeciętny europejczyk ma niedobory tej witaminy, chyba , że stosuje bogatą w kwas foliowy dietę
tdmochowski
Przygodny gość
 
Posty: 48
Dołączył(a): 11 września 2003, o 21:56
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Isis25 » 15 października 2004, o 20:35

Oprócz kwasu foliowego powinno się łykać również wit. E (partner też może) :-)
Isis25
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 października 2004, o 20:24
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez amber » 16 października 2004, o 18:52

mam wazne pytanie.przeczytalam z linku z forum ze nalezy przyjmowac 1mg dziennie lub 5mg raz na 5 dni i tak zazywam juz 2 miesiace .ale po przeczytaniu ostatnich postow zastanawiam sie czy to nie za duzo???????????na innej stronie czytalam ze nie mozna przedawkowac???
moze mi ktos pomoc?
pozdrawiam
amber
Przygodny gość
 
Posty: 78
Dołączył(a): 3 lipca 2004, o 12:11

Postprzez kasiama » 17 listopada 2004, o 23:54

Dawka profilaktyczna kwasu foliwego to od 0,4mg do 1,0mg. Taką dawkę można bezpiecznie zażywać przez dłuższy czas. To są informacje, jakie usłyszałam na wykładzie na temat zapobiegania wrodzonym wadom cewy nerwowej u dzieci.
Aha, podobno kwas foliowy zsyntetyzowany jest (o dziwo) lepiej pzyswajalny niż ten zawarty w warzywach.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Martelka » 18 listopada 2004, o 20:45

No wiec zeby dodac jeszcze wiecej ciekawych informacji proponuje przeczytac sobie ten artykulik. Mysle, ze jest jak najbardziej wiarygodny :)
http://www.resmedica.pl/zdart3997.html
Milego czytania!
Martelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 25 lutego 2004, o 14:30
Lokalizacja: k/Krakowa- Wielka Brytania

kwes foliowy

Postprzez bozena » 7 grudnia 2004, o 11:15

Witam planuje dziecko i od 20stu. dni biorę kwas foliowy w dawce 5mg. na dobe i właśnie u was przeczytałam że tą dawke powinno się brać raz na pięć dni napiszcie co może wynikać z tego.Druga rzecz jest taka.miesiączka spóznia się cztery dni test nic nie wykazuje czy ta duża dawka kwasu może być przyczyna.POZDRAWIAM GORĄCO
bozena
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 grudnia 2004, o 01:03

KWAS FOLIOWY

Postprzez bozena » 7 grudnia 2004, o 11:37

WITAM JA TEŻ PLANUJE DZIECKO OD 20STU DNI BIORĘ KWOS FOLIOWYW DAWCE 5MG. NA DOBE I WŁAŚNIE U WAS PRZECZYTAŁAM ŻE TĄ DAWKĘ POWINNO SIĘ BRAĆ RAZ NA PIĘĆ DNI NAPISZCIE CO MOŻE WYNIKAĆ Z TEGO.I MIESIĄCZKA SPÓZNIE MI SIE CZTERY DNI JEDNAK TEST CIĄŻOWY NIC NIE WYKAZUJE CZY DAWKA TEGO KWASU MOŻE BYC PRZYCZYNA. POZDRAWIAM GORĄCO
bozena
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 grudnia 2004, o 01:03


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron