Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 18:28 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Progesteron.

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Progesteron.

Postprzez asikp » 10 maja 2007, o 08:51

Witam dziewczyny,
Choć przeczytałam setkę informacji na temat progesteronu, to nie znalazłam informacji na nurtujące mnie pytanie. Robiłam badania w 7 dc.
Progesteron w surowicy 0,636 nmol/l norma dla f. folikularnej (0,9-2,3) dla owu (2,1-5,2), dla lut (15,0-57,0) Progesteron w surowicy 0,636 nmol/l norma dla f. folikularnej (0,9-2,3)
Moje pytanie brzmi czy nie jest to za niski poziom progesteronu zeby utrzymać ewentualną ciążę????

Dziękuję za pomoc.
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Kręciołek » 10 maja 2007, o 08:54

Ale robiłas w 7dc czy w 7 dpo?
Jesli w 7 dc to badanie jest niemiarodajne.
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez asikp » 10 maja 2007, o 09:00

W 7 dc. takie zalecenia były od lekarza.
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Kręciołek » 10 maja 2007, o 09:11

Ojej, to strasznie dziwne :shock:
Mi lekarz powiedział wprost, że badanie progesteronu w I fazie to wyrzucone pieniadze, bo on zawsze będzie wtedy niziutki. A 7dpo jest najwyższy i wtedy mozna powiedzieć, czy owu się odbyła i czy jego poziom jest ok.
Nie wiem o co chodziło Twojemu lekarzowi i co chciał zbadać, ale jeśli to było pod kątem tego co piszesz to zaczynam się zastanwiać czy się nie przejęzyczył :?
Nie podważam broń Boze jego kompetencji, ale nigdy nie spotkałam się z takim zaleceniem, zawsze był 7 dpo.
Myślę Asiu, ze powinnas własnie wtedy to badanie powtórzyć, bo inaczej bedziesz się niepotrzebnie denerwować.
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez asikp » 10 maja 2007, o 09:32

Dzięki Kasiu. Na pewno chodziło mu o 7dc. Miałam wtedy robione jeszce inne badani hormonów. Wszystkie w normie tylko ten nie. Zastanawiałam się czy ma to jakiś wpływ. Robiłam tez prolaktynę wyszła 248 a po obciązeniu 750 (tak że też w normie). Nie wiem. Dowiem się w poniedziałek jak to z tym progesteronem. Wydawało mi się że będzie ok. W zeszłym cyklu brałam duphaston, a dwa cylke temu zakończyłam branie clo. Miałam też USG w 9dc i wyszły dwa pęcherzyki do średnicy 19 mm.
Dlatego zastanawiałam się czy z tym progesteronem wszystko ok. To I faza ale nie mieści się w normie 0,636 a norma 09-2,3
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Kręciołek » 10 maja 2007, o 09:38

Asiu, spokojnie. Laboratoria mają różne normy np. w moim norma była od 0,1....i to jest ok, bo przeciez w I fazie progesteronu są śladowe ilości. Uważam, ze Twój jest w najnormalniejszej normie i gratuluję pozostałych dobrych wyników. A kiedy idziesz do gina?
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez asikp » 10 maja 2007, o 09:42

Ja do gina idę w poniedziałek 14.05. czyli za kilka dni. Powiem ci szczerze że to czekanie mnie dobija. Dzis mam 19 dc a w poniedziałek bedzie 23 dc. wiec na ewentualne właczenie progesteronu za późno :?
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez malamini » 10 maja 2007, o 12:16

Ja również nie znalazłam żadnych informacji, żeby robienie poziomu progesteronu w 7dc miało jakiś sens. Z tego, co wiem, to zbyt wysoki progesteron w pierwszej fazie może hamować owulację, więc może to miał na myśli Twój gin zlecając to badanie. Wynik miarodajny można uzyskać tylko wykonując badanie w 7 dpo, nawet na forum bociana któryś z ekspertów tak się wypowiadał. Myślę więc, że ten wynik nie powinien Cię martwić.
A czy normy miałaś z tego laboratorium, w którym wykonywałaś badanie, czy po prostu z netu, bo może oni mają po prostu inny zakres i tak naprawdę niepotrzebnie się denerwujesz.
Pozdrawiam i powodzenia!
malamini
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 8 marca 2007, o 17:11

Postprzez asikp » 10 maja 2007, o 13:33

Malamini normy miałam na wyniku badania tak jak podałam powyżej. Pożyjemy zobaczymy. Powiem ze nie wiem co autor miał na myśli przepisując badnia w 7dc. Może chciał zrobić inne chormony a ten przy okazji.
Pozdrawiam
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez dzolka » 17 maja 2007, o 14:26

To też wydaje mi się dziwne bo hormony tarczycy np robi się najpóźniej w 3 dc (tdc to już za późno) a prolaktynę można zbadać kiedykolwiek, nie ma znaczenia dzień cyklu akurat w tym przypadku.
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

cron