Teraz jest 8 maja 2024, o 20:43 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

literatura fachowa

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

literatura fachowa

Postprzez Iwcia » 7 czerwca 2004, o 10:36

Czy mozecie polecic mi jakies ksiazki z zakresu ciaży, porodu i wychowania dzieci? :D
Iwcia
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 czerwca 2004, o 10:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Iwcia » 8 czerwca 2004, o 10:23

Moze Nikoleta by cos podpowiedziala?
Naprawde nie macie pomyslów?
Iwcia
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 czerwca 2004, o 10:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mfiel » 8 czerwca 2004, o 14:31

Z ogólnie dostępnych w księgarniach z doświadczenia mogę polecić "W oczekiwaniu na dziecko", A. Eisenberg, H.E. Murkoff, S.E. Hathaway. (Sama z niej aktualnie korzystam :D). Trochę wprawdzie umiejscowiona w realiach amerykańskich, ale układ książki pozwala łatwo dotrzeć do konkretnych problemów, a styl książki jest wyjątkowo strawny - unika medycznej nowomowy, ale i traktowania przyszłej mamusi jako ciemnej i niedouczonej, która właśnie odkryła, że z tym bocianem to jednak była bujda.

Kontynuacją tej książki jest poradnik tych samych autorek "Pierwszy rok życia dziecka". Ten dopiero zacznę testować w praktyce za parę tygodni :lol: (uff! czy musi byc tak gorąco). Ankieta wśród znajomych z praktyką wypadła jednak przychylnie do tej książki.

Całkiem przyzwoita jest też "Sztuka karmienia piersią". W każdym razie jedyna uczciwa i wyczerpująca (jakieś 400 stron) książka w tym temacie dostępna w księgarniach.

W internecie natknęłam się też na dwie ciekawe strony:
www.laktacja.pl oraz www.rodzicpoludzku (strona Fundacji Rodzić po Ludzku - dla mnie praktyczny przewodnik o tym, czego można oczekiwać w polskich szpitalach i polskiej rzeczywistości w temacie porodu).

A przede wszystkim gorąco namawiam na znalezienie porządnego lekarza prowadzącego ciążę lub solidną położną, bo jak się mówi "Różni ludzie w różnych sytuacjach zachowują się różnie" i tak na dobrą sprawę teoria teorią, a w praktyce to różnie bywa.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że trochę pomogłam
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Iwcia » 8 czerwca 2004, o 23:20

Dzieki za odpowiedz.
Wlasnie sie zastanawialam nad ta pozycja :D
Iwcia
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 czerwca 2004, o 10:28
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron