Teraz jest 8 maja 2024, o 15:25 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

KWAS MLEKOWY

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

KWAS MLEKOWY

Postprzez kasia1 » 4 czerwca 2004, o 19:58

WITAM MA PYTANKO. OSTATNIO BYLA U LEKARZA I PO CYTOLOGII POWIEDZIALA MI LEKARKA ZE MAM MALO PALECZEK KWASU MLEKOWE CZY BRAK ICH MOZE WPLYNAC NA POCZECIE . DODAM ZE STARAMY SIE Z MEZEM I NIE WYCHODZI ZARZYWALAM LAKTAVGINAL ALE PO KOLEJNEJ CYTOLOGII ZNOWU BYLO MALO KWASU?
kasia1
Przygodny gość
 
Posty: 40
Dołączył(a): 22 maja 2004, o 17:06

Postprzez kk » 4 czerwca 2004, o 22:20

W pochwie występuje specyficzna milkroflora, to jest różne bakterie, które tam być muszą. Bakterie podczas swojego metabolizmu wykorzystują cukry i wytwarzają z nich kwas mlekowy. Mało kwasu może oznaczać, że coś jest nie tak z twoją mikroflorą. Przez to środowisko w pochwie nie jest takie jak powinno być (z kwaśnego staje sie alkaliczne). Czy ma to wpływ na żywotność plemników, tego niestety nie wiem, bo nie jestem ginekologiem.

Co mogę poradzić to REGULARNIE (np. codziennie) zacząć spożywać jogurty (zwłaszcza zawierające bakterie probiotyczne np: Bifidobacterium, L. acidophillus - oznakowane jako Biojogurty). Obecnie dostępne są też na rynku napoje probiotyczne, np. Actimel. Bakterie spożywane z tymi produktami regularnie z pewnością zwiększą ilość kwasu mlekowego ( o ile nie bedziesz jednocześnie brać antybiotyków, bo antybiotyki zabijają nawet te bakerie, które są dla nas korzystne). Oczywiście na widoczną poprawę trzeba będzie trochę poczekać.

Pozdrawiam
:) :) :)
kk
Przygodny gość
 
Posty: 83
Dołączył(a): 27 listopada 2003, o 20:11

Postprzez kasia1 » 5 czerwca 2004, o 14:34

DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ JUZ PIJAM JOGURTY ALE LEKARZ PRZEPISAL MI JAKIES ZASTRZYKI 3 NA POPRAWE FLORY BAKTERYJNEJ
kasia1
Przygodny gość
 
Posty: 40
Dołączył(a): 22 maja 2004, o 17:06

Postprzez NB » 15 czerwca 2004, o 00:06

A można wiedzieć co to takiego?
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kasia1 » 16 czerwca 2004, o 11:50

DZIEKI ZA ODPOWIEDZI. NIE WIEM DOKLADNIE JAKIE TO ZASTRZYKI ALE 3 MIALO ICH BYC CO 2 TYGODNIE. I DOPOCHWOWO LAKTAVAGINAL.
kasia1
Przygodny gość
 
Posty: 40
Dołączył(a): 22 maja 2004, o 17:06


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

cron