Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 08:33 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Przed planowanym poczęciem

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Przed planowanym poczęciem

Postprzez Anaber » 21 lutego 2007, o 00:36

Witam Was, Dziewczyny!

Razem z mężem prowadzimy obserwację objawów płodności. Jeszcze nie podejmujemy prób, bo chcielibyśmy zrobić wszystko, co jest możliwe, aby zapewnić naszemu maleństwu dobry start i jak najlepsze mieszkanko w pierwszych 9 miesiacach życia i oczywiście później.

W związku z tym piszę z pytaniem bardzo dla mnie ważnym: jakie badania powinno się zrobić przed planowanym poczęciem? Zrobiłam badanie na toxoplazmozę, mam zamiar na cytomegalię :)

Jakie jeszcze inne badania?

Ważne jest też odpowiednie odżywianie :roll: Na co zwrócić SZCZEGÓLNĄ uwagę? Słyszałam, że trzy miesiące przed rozpoczęciem starań powinno się przyjmować witaminy dla kobiet w ciąży, a przynajmniej kwas foliowy. Co jeszcze?

Gdzieś usłyszałam, że nie powinno się leczyć zębów w ciąży. Dla mnie brzmi to dziwnie. Czy to prawda? Dlaczego tak miałoby być?

Czy w cyklu, w którym "dopadnie" mnie grypa możemy się starać o dziecko? Wyczytałam, że podobno jajeczko może mieć gorszą kondycję. Do tego dochodzi osłabienie organizmu...

Niektóre z rzeczy, które napisałam wyżej wydają mi się osobiście mocno przesadzone :? Chciałam jednak skonfrontować to, co usłyszałam lub przeczytałam z Waszą wiedzą na ten temat.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Myślę, że dobrze zebrać naszą wiedzę na tak ważny temat :!:
Anaber
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 lutego 2007, o 05:12

Postprzez Kręciołek » 21 lutego 2007, o 09:48

Anaber, po prostu zacznij się starać :wink:
A co do zębów to trzeba leczyć, w ciązy też, tylko nie za dobrze mieć wtedy znieczulenie, dlatego co się da trzeba wyleczyć przed ciążą.
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Coya » 21 lutego 2007, o 13:18

wiem, że było już sporo wątków na ten temat na forum, zarówno w tej częśći jak i w części o ciązy. Niestety, nie mogę teraz poszukać konkretnych linków, ale było na pewno, więc powinnaś znaleźć :)
No i powodzenia w staraniach! :)
Coya
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 249
Dołączył(a): 15 maja 2006, o 21:45
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kajanna » 21 lutego 2007, o 13:50

W tych wątkach znajdziesz sporo odpowiedzi na swoje pytania: http://www.npr.pl/forum/viewtopic.php?t=2405
http://www.npr.pl/forum/viewtopic.php?t=2562

Jeśli chodzi o leczenie zębów, to w ciąży można, jeśli jest to konieczne, ale jasne, że lepiej zadbać o to wcześniej.

Witaminy lepiej przyswajać w formie warzyw i owoców, a nie preperatów - folik jest wyjątkiem i najlepiej rzeczywiście zacząć go brać 3 miesiące przed staraniami.
Pozdrawiam i życzę powodzenia! :)
kajanna
Domownik
 
Posty: 348
Dołączył(a): 19 sierpnia 2005, o 19:59
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron