Teraz jest 18 maja 2024, o 01:36 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

szyjka

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

szyjka

Postprzez zuzia » 22 maja 2004, o 20:54

Mam pytanie :?: czy w czasie owulacji szyjka macicy jest całkowicie miękka, czy twardawa. Proszę mi pomóc :idea:
zuzia
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 7 maja 2004, o 16:32
Lokalizacja: siedlce

Postprzez grażka » 23 maja 2004, o 11:22

Miekka jak ucho albo wargi, wysoko, otwarta .

Co o Ciebie znaczy konkretnie "miękka" "twardawa" sama musisz wykombinować.
grażka
Przygodny gość
 
Posty: 34
Dołączył(a): 19 lipca 2003, o 21:29

Postprzez zuzia » 23 maja 2004, o 11:40

Ja już sama nie wiem, to wszystko to dla mnie czarna magia. Ja u siebie nie zauważyłam aby moja szyjka była miękka jak ucho czy wargo. Owszem jest uniesiona wysoko, ale nie miękka. Czy w takim razie nie przeszkadza to w poczęciu dziecka :?:
zuzia
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 7 maja 2004, o 16:32
Lokalizacja: siedlce

Postprzez agulla » 24 maja 2004, o 09:45

zuzia :? przede wszystkim nie panikuj
Mówimy, że szyjka w trakcie cyklu się zmienia i tak można wyróżnić trzy cechy zmian: z twardej na miękką, z opuszczonej na uniesioną i z zamkniętej na otwartą. Zmiana następuje przed owulacją, a po niej szyjka wraca do stanu poprzedniego. Jednak nie wszystkie kobiety obserwują u siebie te trzy zmiany. Czasem da się zauważyć tylko położenie szyjki, niekiedy szczególnie po porodzie może sprawiać problem obserwacja zamkniętości lub otwartości szyjki, a czasem ciężko określić czy szyjka bywa miękka czy twarda :?
Najważniejsze to zaobserwować czy się zmienia jeśli potrzebujesz tego sygnału dla rozpoznania czasu płodności. Jeśli masz z tym problemy to opieraj się na obserwacji śluzu i temperatury a może przy okazji wewnętrznej obserwacji kiedyś nauczysz się rozumieć swoja szyjkę :)
Pozatym jeśli starasz się o dziecko lepiej zrezygnować z obserwacji wewnętrznych. Do tego temperatura i śluz powinny wystarczyć a po co zakłócać środowisko wewnętrzne. Myślę, że powoli z pomocą życzliwych ludzi i książek przyswoisz sobie wiedzę o NPR i będziesz stosować z zamierzonym dla siebie skutkiem :D
Pozdrawiam agulla
agulla
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 220
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 15:37
Lokalizacja: Sosnowiec


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron