Teraz jest 8 maja 2024, o 20:10 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jak to jest z tą temperaturą??

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Jak to jest z tą temperaturą??

Postprzez Allunia » 20 maja 2004, o 10:10

Drogie forumowiczki,
jak to jest z tą temperaturą?? dziś mam 28. dzień cyklu, temperatura utrzymuje się powyżej 37 st., do wczoraj było 37.1 na elektronicznym i 37.4 na rtęciowym termometrze (chwilowo mierzę dwoma bo chcę zmienić na rtęciowy,kupiłam we wtorek i ciekawi mnie jaka jest różnica w tym co wskazują). Dziś rano elektr. wskazywał 37.0, a rtęciowy 37.1. Zastanawiam się czy to wyklucza ciążę? Czy któraś z Was pamięta czy temperatura w cyklu w którym zaszłyście w ciąże wachała się przy terminie miesiączki? Czy może musi być stała cały czas? Dziwnie te termometry wskazują, w porównaniu z wczorajszym dniem, na rtęciowym jest różnica 3 kreseczek, a na elektr. tylko jednej :shock: brzuch boli mnie trochę jak na okres, ale ciągle czuję ucisk na pęcherz, chociaż do wysiusiania nie jest aż tak wiele :oops: jestem całkiem zdezorientowana. Poradźcie coś :(
Allunia
Przygodny gość
 
Posty: 60
Dołączył(a): 24 lutego 2004, o 07:57
Lokalizacja: dolnośląskie

Postprzez Go » 21 maja 2004, o 11:43

Najwazniejsze jest to ile dni utrzymuje sie podwyzszona temperatura (od skoku), bo to jest wyznacznik. Jezeli powyzej 16, to jest duza pewnosc, ze jest Dzieciatko! Jezeli jeszcze nie to trzeba cierpliwie poczekac na odpowiedz czy jest. W cyklach, w ktorych doszlo do poczecia moze byc tak, ze od momentu zagniezdzenia (ok.7 dni od poczecia) wystepuje kolejny niewielki wzrost temperaturki. Od 17 dnia podwyzszonej temperatury mozna sobie zrobic test ciazowy, ktory potwierdzi obecnosc Dzieciatka. (Choc najczulsze testy wykrywaja jego obecnosc juz 7 dni od poczecia.) Zycze wszystkiego dobrego.
Go
Przygodny gość
 
Posty: 74
Dołączył(a): 17 listopada 2003, o 12:28

Postprzez Allunia » 21 maja 2004, o 16:28

No cóż... dziś w nocy obudziło mnie dziwne napięcie w brzuchu, czułam że okres się zbliża, zmierzyłam temp. i nie myliłam się... 36,6 :-( rano okres już był :cry: :cry: :cry:
Allunia
Przygodny gość
 
Posty: 60
Dołączył(a): 24 lutego 2004, o 07:57
Lokalizacja: dolnośląskie

Jak to jest z tą temperaturą?

Postprzez madzia » 26 maja 2004, o 13:42

Hej!
Mam 28-29 dniowe cykle. Od 10 dnia pojwia sie sluz plodny (jak bialko, rozciagliwy). Jest go na ++++ przez ok. 3 dni. Potem jest duzo mniej, ale jest nadal rozciagliwy i przyjrzysty do ok. 16 dnia. Temp. jest na niskim poziomie do ok. 17-19 dnia. Bol owulacyjny (silny, po jednej stronie, skurcze i tkliwosc calego podbrzusza szczegolnie przy siadaniu) mam 13-14 nia. Wiec nie wiem kiedy dochodzi do owulacji. Nie mialam jeszcze badania usg na owulacje. Czy tez macie taka troche rozpietosc w objawach? Czy macie taka tkliwosc przy siadaniu? To bardzo meczace. Czy jest mozliwe, aby do owulacji dochodzilo ok. 13 dnia, a temp. rosla dopiero ok. 19 dni?
Prosze o wskazowli drogie Forumowiczki! :lol:
Pozdrowionka
madzia
madzia
Przygodny gość
 
Posty: 54
Dołączył(a): 3 marca 2004, o 14:56

Postprzez grażka » 26 maja 2004, o 19:20

Mozliwe, bo tkliwość jajników nazywane "bólem owulacyjnym" nie ma koniecznie miejsca dokładnie w chwili jajeczkowania.
Ponadto, skok temperatury nie mówi o odbywającym sie jajeczkowaniu, ale odbytym. Pecherzyk peka, powstaje ciałko zółte, wydziela się progesteron, który powoduje podwyzszenie ptc. Stad rozpietosc objawów. Trzy dni podwyzszonej to znaczy, ze juz jajeczkowanie było. Kiedy ? To inny problem, ale było.
grażka
Przygodny gość
 
Posty: 34
Dołączył(a): 19 lipca 2003, o 21:29

Postprzez agulla » 27 maja 2004, o 10:05

Witajcie !
Madziu czy konsultowałaś występowanie tego jak opisujesz dość ostrego i kłopotliwego bólu z ginekologiem ?? czy robił ci usg lub inne badania ?
myślę że skoro jest to dla ciebie dokuczliwe jak piszesz i mimo że ma związek z cyklem fizjologicznym to powinnaś poradzić się lekarza

Czasem my kobiety nasze dolegliwości próbujemy sobie tłumaczyć, że pewnie ten typ tak ma, a powinnyśmy sprawdzić podłoże problemu, bo może możemy sobie z tym jakoś poradzić :roll:

Ja przez wiele lat męczyłam się ze zgagą. Zawsze w lutealnej fazie miałam zgagę po wszystkim i zawsze. Okazało się, że należało poprawić działanie mojego organizmu, bo miało to podłoże ewidentnie hormonalne. Pozatym pożegnałam się już z tym problemem i mam nadzieję, że raz na zawsze.
Pozdrawiam wszystkie forumowiczki :) agulla
agulla
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 220
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 15:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez madzia » 27 maja 2004, o 12:21

Mialam badanie USG i hormonow. Wszystko jest w najlepszym porzadku.
Czyli, ze moze dochodzic u mnie do owulacji ok. 13-14 dnia, a temp. rosnie mimo to dopiero ok. 19 dnia? Szczyt sluzu jest u mnie ok. 17-18 dnia. Jesli dobrze wiem, to owulacja najczesciej (statystycznie) wystepuje +/_ 3 dni od szczytu sluzu. Wiec mam robieznosc bolu owulacyjnego i samej owulacji, czy moze to byc owulacja ok. 13-14 dnia?
Pozdrawiam i dziekuje za wiesci
madzia
Przygodny gość
 
Posty: 54
Dołączył(a): 3 marca 2004, o 14:56

Postprzez madzia » 27 maja 2004, o 12:24

Zapomnialam napisac, ze wraz z bolem i max sluzem mam otwarta, niska i miekka szyjke.
Czy radzicie zaniechac badania szyjki jesli staramy sie o bobasa?
madzia
Przygodny gość
 
Posty: 54
Dołączył(a): 3 marca 2004, o 14:56


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron