Teraz jest 9 maja 2024, o 23:49 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Cykl bezowulacyjny?!?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Cykl bezowulacyjny?!?

Postprzez Agata76 » 18 września 2006, o 12:26

Ponownie zwracam sie do was o pomoc. Ostatnio pisalam ze mam problem ze sluzem i otrzymalam rade skorzystania z wiesiolka. Nie udalo sie mi jeszcze go zdobyc a tu nagle pojawia sie piekny sluz, najpierw wodnisty a potem przez 3 dni taki jak bialko (nigdy go nie mialam az przez 3 dni!). Pojawila sie nagle wielka nadzieja ze moze tym razem sie uda. Problem jedynie w tym ze temperaturka nie chce pojsc w gore tylko utrzymuje sie na nizszym poziomie. Sluz jest juz lepki i wysychajacy i wyglada na to ze znow beda nici. A wyglada to tak:

1-4 @
5 36,5 sucho
6 36,4 sucho
7 36,5 sucho
8 36,3 sucho
9 36,5 wodnisty
10 36,5 wodnisty
11 36,4 "bialko"
12 36,5 wodnisty
13 36,5 "bialko"
14 36,7 "bialko"
15 36,4 lepki
16 36,6 lepki
17 36,5 lepki

Mam krotkie cykle (25-26 dni) wiec owulacja wypada czesto zaraz po szczycie sluzu typu "bialkowatego" i to miedzy 12-14 dniem. 14 dnia byl skok na 36,7 (tak jak to bywalo wczesniej) i myslalam ze to oznaka owulacji a zaraz potem znow temp opdala. Powiedzcie mi o co tu chodzi? Czy wyglada to wam na cykl bezowulacyjny? Czy mozna miec piekny sluz plodny i nie miec owulacji?

Teraz to zupelnie wpadam w panike, najpierw nie ma sluzu potem jak jest sluz to temperatura cuduje... Wyczytalam gdzies ze cykle bezowulacyjne zdarzaja sie okolo 2 razy w roku i ze nie zawsze sa powodem do niepokoju. Ja zapisy temp i sluzu (tak calym sercem) prowadze dopiero od kilku cykli wiec nie wiem jak bylo wczesniej, tzn czy i jak czesto mialam cykle bezowulacyjne.

No i kolejne pytanie: jesli to jest cykl bezowulacyjny to jak traktowac nastepna @ Czy faza plodna moze wtedy wystapic wczesniej?

Co o tym wszystkim sadzicie?
Agata76
Przygodny gość
 
Posty: 14
Dołączył(a): 1 września 2006, o 10:21

Postprzez Amazonka » 18 września 2006, o 14:25

40% cykli bezowulacyjnych rocznie występuje dopiero w okolicach menopauzy. Dopiero wtedy jest się czym martwić.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cykl bezowulacyjny?!?

Postprzez Edwarda » 18 września 2006, o 14:29

Agata76 napisał(a): Czy mozna miec piekny sluz plodny i nie miec owulacji?


Niestety może tak być :cry:
Tak to prawda, gdzieś czytałam, że 2 cykle bezowulacyjne w roku to nie jest jeszcze powód do obaw

A może u Ciebie nastąpi jeszcze owu? Może organizm się przygotowywał do niej a potem "rozmyślił" ? Może po prostu się przesunie...
Bądź dobrej myśli :D
Edwarda
Domownik
 
Posty: 335
Dołączył(a): 18 stycznia 2006, o 16:50

Re: Cykl bezowulacyjny?!?

Postprzez Betsabe » 18 września 2006, o 19:15

[quote="Agata76":2vaoj029]

No i kolejne pytanie: jesli to jest cykl bezowulacyjny to jak traktowac nastepna @ Czy faza plodna moze wtedy wystapic wczesniej?

[/quote:2vaoj029]

Jesli krwawienie nie bylo poprzedzone wyzszymi tempkami czyli wykres nie byl dwufazowy, to wtedy osoby odkladajace poczecie nie powinny wspolyzyc w I fazie tylko powinny czekac na skok i na wyznacznie III fazy. Co wcale jednak nie oznacza, ze faza plodna moze wystapic wczesniej...
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez klara bemol » 22 września 2006, o 14:03

Ja mam podobnie. To 4 cykl po porodzie. Dziś jest 21 dc, a tem jest stała 36.45. Fakt - przechodziłam anginę. Też się zastanawiam, czy owu jeszcze będzie?
Rozumiem, że w tym cyklu nic z tych rzeczy...
klara bemol
Domownik
 
Posty: 558
Dołączył(a): 15 stycznia 2006, o 22:26
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez ciapaczek » 15 grudnia 2006, o 17:26

Dziewczyny, wiadomo Wam coś na temat owierania szyjki w cyklach bezowulacyjnych? Miałam takie cykle przed porodem, ale szyjki wtedy nie badałam, teraz mam drugi cykl po porodzie, szyjka otwarta aż miło od kilku dni, a owulacji nie ma...
ciapaczek
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24 października 2006, o 13:00


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości

cron