Teraz jest 9 maja 2024, o 16:56 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

DZIWNE PLAMIENIE- PROSZE O POMOC

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

DZIWNE PLAMIENIE- PROSZE O POMOC

Postprzez monikachwajol@interia.pl » 19 czerwca 2006, o 22:11

:( Witam. zaplanowalismy z mezem pierwsze dziecko. jestem 4 dni po zaplodnieniu ( mam nadzije) i wystapil u mnie sluz brązowawo-czerwony. Co tooznacza prosze o pomoc bo nie mialam dzieci i jestem zdenerwowana.
monikachwajol@interia.pl
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 czerwca 2006, o 21:50

Postprzez abeba » 19 czerwca 2006, o 22:48

spokojnie :)
Skąd wiesz że 4 dni po zapłodnieniu? 4 dni po stosunku?
sluz z domieszką krwi jest jedną z oznak niedawnej owulacji. Chyba nie ma co sie martwić bo dopiero teraz mogło byc zapłodnienie. A ew. 4-dniowy zarodek pływa sobie "wesoło' i nawet sie jeszcze nigdzie nie przykleił
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez monikachwajol@interia.pl » 20 czerwca 2006, o 08:05

to znaczy ze moze byc wszystko ok.
robilam test ale wyszedl ujemny.
monikachwajol@interia.pl
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 czerwca 2006, o 21:50

Postprzez Betsabe » 20 czerwca 2006, o 08:13

Chyba test zrobilas troszke za szybko :shock:
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez fiamma75 » 20 czerwca 2006, o 09:37

Test robi się w dniu spodziewanej @
10 dni po owulacji można zrobić betahcg z krwi.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez monikachwajol@interia.pl » 20 czerwca 2006, o 18:55

w czwartek ide do lekarza niech mnie uswiadomi. ale test robilam za szybko, wiem, ale maz myslal ze juz cos wyjdzie.
moze sie okaze ze jestem w ciazy, maz zwariuje ze szczescia. :)
monikachwajol@interia.pl
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 czerwca 2006, o 21:50

Postprzez ewerner » 20 czerwca 2006, o 19:54

monika, nie chce Cie smucic, ale nie licz na za wiele od lekarza.
Tak wczesnie, jeszcze przed terminem spodziewanej @, to on nie moze Ci powiedziec za wiele.
Na USG tez raczej nic nie wyjdzie, najwyzej potwierdzi, ze juz bylo jajeczkowanie.
Dzidzia, jesli jest (mam nadzieje), jeszcze nie zaczela sie zagniezdzac.

Opisuja te stadium tak:
"Pod koniec tego tygodnia kulka złożona z kilkudziesięciu komórek wyglądająca jak malina (albo owoc morwy - po łacinie morum, dlatego zarodek w tym stadium rozwoju nazywany jest morulą) dociera do macicy. Komórki w kulce stale się dzielą, ale kulka na razie nie rośnie - jest nie grubsza niż kartka papieru (ma nieco ponad 0,1 mm grubości), cała zmieściłaby się na czubku szpilki."

Ja bylam na USG w 27 dniu po zaplodnieniu (dokladnie 27 dzien wyzszych tempek :wink: ; i tak bardzo wczesnie) i moje malenstwo mialo dopiero 3.5mm i niewiele co mozna bylo zobaczyc - chociaz serducho juz bilo :)

Jakby co poczekaj do dnia spodziewanej miesiaczki i zrob test. Skadinad wiem, ze przeczucia bardzo wiele znacza i czesto sa prawdziwe - powodzenia :)
Ostatnio edytowano 20 czerwca 2006, o 20:11 przez ewerner, łącznie edytowano 1 raz
ewerner
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 264
Dołączył(a): 7 lutego 2006, o 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez monikachwajol@interia.pl » 20 czerwca 2006, o 19:59

nie licze na wiele, ale chce porozmawiac z lekarzem, gdyz denerwuja mnbie te plamienia. Plamie tylko pod wieczior i to nie wiele, raczej to jest sluz z z krwia. Mam nadzieje ze nic zlego sie nie dzieje w miom ogranizmie.
monikachwajol@interia.pl
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 czerwca 2006, o 21:50

Postprzez ewerner » 20 czerwca 2006, o 20:06

Mam nadzieje ze nic zlego sie nie dzieje w miom ogranizmie.

ja tez mam taka nadzieje!!!
monika, a mierzysz tempke?
jesli tak, to czy jestesm juz na poziomie wyzszym, bo moze te plamienia ze sluzem to oznaka plodnosci (czasem najbardziej plodny sluz jest polaczony z krwia). :)
Na pewno to nic powaznego, i mam nadzieje, ze niedlugo do nas dolaczysz - do grona mamus z dziciatkami pod sercem (chociaz poki co to od serca jeszcze daleko :wink: )
Acha, czasem pojawia sie lekkie krwawienie w dniu spodziewanej @ - ja tak mialam - chyba polaczone z implantacja :)
ewerner
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 264
Dołączył(a): 7 lutego 2006, o 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez monikachwajol@interia.pl » 21 czerwca 2006, o 21:39

mnie do spodziewanej @ brakuje prawie 2 tygodnie, tak wiec jest cos innego.a temperature nie mierzylam, a jak powinnam miec?
monikachwajol@interia.pl
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 czerwca 2006, o 21:50

Postprzez mag_dre » 21 czerwca 2006, o 22:26

monikachwajol@interia.pl napisał(a):mnie do spodziewanej @ brakuje prawie 2 tygodnie, tak wiec jest cos innego.a temperature nie mierzylam, a jak powinnam miec?


Jeśli do @ masz jeszcze 14 dni, to może to oznaczać owulację ;) ale nie musi, chociaż moim zdaniem to zdanie
raczej to jest sluz z z krwia
przemawia za owulacją :lol:
mag_dre
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 31 października 2005, o 14:11
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ewerner » 22 czerwca 2006, o 14:48

monika, zgadzam sie z Mag_dre, jesli masz 2 tygodnie do @ to wlasnie jest to najlepszy czas, zeby sie postarac o dzidzie :) Czyli najblizej owlacji.
Jak nie mierzylas tempki, to nie bedziesz w stanie stwierdzic, czy jestesm juz na poziomie wyzszym, czy jeszcze na nizszym, bo nie masz odnosnika.
Poczytaj sobie http://www.lmm.pl/npr/kurs/2.html i nastepne lekcje, tam sa podstawy co do mierzenia tempki,
a na stronce:
http://www.lmm.pl/npr/kurs/9.html
jak mozna sobie pomoc, zeby osiagnac poczecie. :)

Pozdrawiam
Ewa
ewerner
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 264
Dołączył(a): 7 lutego 2006, o 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez monikachwajol@interia.pl » 23 czerwca 2006, o 16:22

Witam, bylam u ginekologa i narazie nic mi nie powiedzial bo jest za wczesnie, tak jak pisalyscie. Dostalam skierowanie na HCG-beta ilościowo, tylko ze na wyniku nie pisze "dodatni" albo "ujemny" tylko jest tak:

Jedn. min. max
mlU/ml 0 2,7

a moj wynik wynosi <1,00

i nie wiem co to oznacza?
monikachwajol@interia.pl
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 czerwca 2006, o 21:50

Postprzez fiamma75 » 23 czerwca 2006, o 18:38

Brak ciąży, ale nawet gdyby była to by nic nie wyszło.
Zresztą prawdopodobnie dopiero teraz podczas tych dni śluz+krew miałaś owulację.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez monikachwajol@interia.pl » 23 czerwca 2006, o 20:36

dzwonilam do lekarki tez mi tak powiedziala ze to jest wynik ujemny, ale mowi ze to nic pewnego, ze czeba poczekac na @.
mam nadzieje ze nam cos wyszlo z tej proby.
Obliczylam sobie ze najbardziej płodny dzien jest 15 dniem owulacji.wiec moze nic straconego.
monikachwajol@interia.pl
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 czerwca 2006, o 21:50

Postprzez fiamma75 » 23 czerwca 2006, o 21:17

monikachwajol@interia.pl napisał(a):Obliczylam sobie ze najbardziej płodny dzien jest 15 dniem owulacji.wiec moze nic straconego.


:?:
My tu nie używamy obliczeń.
Na tym można się nieźle przejechać - w obie strony.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez kasiama » 24 czerwca 2006, o 08:17

monikachwajol@interia.pl napisał(a):Obliczylam sobie ze najbardziej płodny dzien jest 15 dniem owulacji.wiec moze nic straconego.

Nie bardzo rozumiem, co sobie obliczyłaś i jak...
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mag_dre » 30 czerwca 2006, o 16:08

monikachwajol@interia.pl napisał(a):mam nadzieje ze nam cos wyszlo z tej proby.
Obliczylam sobie ze najbardziej płodny dzien jest 15 dniem owulacji.wiec moze nic straconego.


monia i jak :?: wyszło coś z dej proby :?:
mag_dre
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 31 października 2005, o 14:11
Lokalizacja: Kraków

Postprzez monikachwajol@interia.pl » 9 lipca 2006, o 22:32

czesc mag-dre!

no nic nie wyszlo.
wlasnie dzis mi sie skonczyla @ i musimy robic dalsze proby.
ja patrzylam na internecie tam sa takie wyliczenia kiedy sa najbardziej plodne dzi. i sie nie zle przejechalam. jestem zla, bo myslalm ze to bedzie latwe.
monikachwajol@interia.pl
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 czerwca 2006, o 21:50

Postprzez Lucja » 10 lipca 2006, o 15:40

Nieraz trzeba się i parę miesięcy starać o dzidzię. Pomagają pomiary temperatury - zaraz po przebudzeniu - zresztą już pewnie zaglądałaś na link, gdzie są podane warunki pomiaru temperatury oraz obserwacji śluzu, możesz też do tego obserwować położenie szyjki macicy. Gdy zauważysz u siebie śluz rozciągliwy (jak białko jaja kurzego) i szyjka będzie miękka/otwarta (bada się ją raz dziennie o tej samej porze, dowolnej) - to jest to czas najbardziej korzystny do poczęcia, zostało zaobserwowane, że współżycie na początku płodności daje większą szansę na córeczkę, a bliżej owulacji - na synka. Gdy masz codzienne pomiary temperatury - możesz zobaczyć, czy była owulacja (poziom niskich temperatur przechodzi na wysokie).

Niech Bóg pobłogosławi Waszemu małżeństwu dzieciątkiem.

Serdecznie pozdrawiam.
Lucja
Bywalec
 
Posty: 187
Dołączył(a): 10 maja 2006, o 14:27
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez mag_dre » 10 lipca 2006, o 19:57

monikachwajol@interia.pl napisał(a):czesc mag-dre!

no nic nie wyszlo.
wlasnie dzis mi sie skonczyla @ i musimy robic dalsze proby.
ja patrzylam na internecie tam sa takie wyliczenia kiedy sa najbardziej plodne dzi. i sie nie zle przejechalam. jestem zla, bo myslalm ze to bedzie latwe.



te obliczenia są nic nie warte, bo nigdy nie wiesz kiedy masz owulację, najlepiej będzie jak zaczniesz mierzyć i się obserwować. To powinno wam ułatwic poczęcie. Tylko może byc tak że możesz kilka miesięcy czekać na ciąże, a może i od razu zajdziesz.
mag_dre
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 31 października 2005, o 14:11
Lokalizacja: Kraków

Postprzez monikachwajol@interia.pl » 15 lipca 2006, o 18:20

witam was!

od wtorku robimy kolejne proby z mezem, zobaczymy co wyjdzie.
moze sie nam uda:)
monikachwajol@interia.pl
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 czerwca 2006, o 21:50

Postprzez asikp » 25 lipca 2006, o 13:40

monikachwajol@interia.pl trzymam kciuki aby wam się udało. Proponuję jednak dokładna obserwację cyklu. Ja również miewam plamienia (dodatkowo towarzyszy im ból) i rzeczywiście tak jak informowały cię wcześniej moje poprzedniczki są to plamienia świadczące o owulacji. Nie należy zaprzestawać a wręcz przeciwnie wzmożyć działania.
Pozdrawiam
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez monikachwajol@interia.pl » 25 lipca 2006, o 14:12

nie wiem czy cos nam wyjdzie, bo bola mnie okropnie piersi tak jak zwykle na okres.
wszystko sie okaze w przyszlym tygodniu.
a ja myslalam z mezem ze to takie proste zrobic dzidziusia, a tu jednak nie.
monikachwajol@interia.pl
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 czerwca 2006, o 21:50

Postprzez asikp » 25 lipca 2006, o 14:40

Nie poddawaj się :wink:
Ja również myślałam że będzie proste. Pierwszy cykl i cyk Dzidziuś. Niestety. Obserwuj swoje cykle . jeżei jestes mało konsekwentna proponuje testy owulacyjne (mogą pomóc) Ja zastosuję za kilka dni. Więcej czytaj http://www.npr.pl/forum/viewtopic.php?t=1576
Pozdrawiam :P
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości

cron