Teraz jest 10 maja 2024, o 08:43 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

ciałko żółte

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

ciałko żółte

Postprzez karina2xl » 3 czerwca 2006, o 13:16

Jestem tu pierwszy raz i mam pytanie.A staram się o dziecko
Od 4 cykli obserwuję swoj sluz przed owulacją i po.Mierzę też tem.Wcześniej po owulacji ok,4 dni bardzo szybko pojawiało mi się ciałko żółte, obserwowałam go na bieliżnie,moge nawet stwierdzić ze ulewało mi się czasami i badając szyjkę rownież było go dużo.Obecnie jestem 7 dn. po owulacji imiałam USG nie widze ciłka złtego ale tem. stopnowo mi wzrasta ok. 0.1 ..Co to znaczy.Czy ciałko zawsze musi być widoczne,czy wystarczy wzrost temperatury.czy jeśli ciałka żółtego jest za mało to dzidziuś może się nie rozwijać chodzi mi o zarodek.
Może ktoś wie dlaczego teraz np. nie obserwuję ciałka żłotego od czego to zależy .Bedę bardzo wdzięczna za odpowiedzi.
karina2xl
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 3 czerwca 2006, o 12:59

Postprzez fiamma75 » 3 czerwca 2006, o 14:19

:shock:

Czy na pewno wiesz, co to jest ciałko żółte?
Może poczytaj sobie o cyklu.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez karina2xl » 3 czerwca 2006, o 14:35

coś nie coś czytałam to kiedy powinno się pojawić ciałko żółte.amożesz podać mi jakieś strony na ten temat.dopiero zaczynam wgłębianie się w tajniki płodności.
karina2xl
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 3 czerwca 2006, o 12:59

Postprzez fiamma75 » 3 czerwca 2006, o 14:46

Zajrzyj tu i poczytaj "Fizjologia cyklu"

Ciałko żółte tworzy się po owulacji z pękniętego pęcherzyka i można je jedynie zaobserwować przez usg :!:
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez karina2xl » 3 czerwca 2006, o 14:55

dzięki cienka jestem z tych tematów :( Rozumiem że substancja którą obserwowałam to był gęsty i biał yśluz szyjkowy który występuje po owulacji. tylko zastanawiam się dlaczego było go więcej a teraz jesst praktycznie nie widoczny
karina2xl
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 3 czerwca 2006, o 12:59

Postprzez karina2xl » 3 czerwca 2006, o 15:11

Mam też takie pytanie lekarz robił mi USG sprawdzał czy pękną mi pęcherzyk(pękną).Powiedział też że płyn jest poza macicą co to znaczy.czy w takiej sytuacji jest możliwośc poczęcia
karina2xl
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 3 czerwca 2006, o 12:59

Postprzez fiamma75 » 3 czerwca 2006, o 15:48

karina2xl napisał(a):Mam też takie pytanie lekarz robił mi USG sprawdzał czy pękną mi pęcherzyk(pękną).Powiedział też że płyn jest poza macicą co to znaczy.czy w takiej sytuacji jest możliwośc poczęcia


To znaczy, że na 100% miałaś owulację. Możliwość poczęcia jest, gdy współżyje się przed lub w trakcie owulacji -wtedy gdy obserwuje się już płyn w zatoce Douglasa jest się świeżo po owulacji, ale na starania może być już za późno - naukowcy twierdzą, że komórka jajowa jest zdolna do zapłodnienia ok. 12 godz.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez karina2xl » 3 czerwca 2006, o 16:10

Fiamma75 mam też takie pytanie jest z tego względu że bardziej się teraz obserwuje.czy możliwe jest:10 dc.tem. rano 36,5 o gdz.13 obserwowałam śluz wygladajacy jak jajko kurze rozciagał się naok.2cm.miał w sobie domieszkę czegoś białego nie było to PN,a o gdz20. zuwazyłam śluz bardziej lepki , nie rozciagliwy białawy i jakby przezroczysty. czy miedzy 13 a 20 gdz mogło byc jajeczkowanie.
11dc. rano tem. 36,52 tego dnia wieczorem z mezem staraliśmy sie
12dc. 36,7 cały czas wzrasta rano miałam jakiś ból w prawym jajniku tam był pecherzyk
karina2xl
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 3 czerwca 2006, o 12:59

Postprzez karina2xl » 3 czerwca 2006, o 16:15

Ile czasu ten płyn się tam utrzymuje do miesiączki
karina2xl
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 3 czerwca 2006, o 12:59


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości

cron