Teraz jest 17 maja 2024, o 23:37 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

strach przed poczęciem

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

strach przed poczęciem

Postprzez cyrkonia » 19 maja 2006, o 19:50

Witam.
bardzo dawno sie nie odzywalam na forum ale to długa historia:) teraz mam duzy problem tzn cąły cas o tym mysle i mam nadzieje ze tutaj dostane otuchy.
31 stycznia mialam zabieg usunięcia ciazy :( byłam niby w 12 tyg ciacy ale płód (choc to w sumie nie był jeszcze płód) był okreslony na 6 tydz. Obecnie jeszcze nie zaswieciło zielone swiatło na poczecie gdyz trzeba odczekac ponoc 6 miesiecy. Jestem własnie w 8 dniu cyklu (trzeciego od zabiegu). 5 dc robiłam badania hormonów. estradiol -21,2 (norma 20-160) ; progesteron - 0,213 (norma 0,33-1,2)
Lekarz kazał mi brac od 10 do 20 d.c luteine gdyz powiedzialam mu ze mam dosc późno owulacje (do zapłodnienia dosłżo az w 24 d.c a cykle mialam 32 dniowe). Bosje sie teraz wszystkiego, co bedzie gdy znów sie nie uda. raz juz bym chciala spróbowac a drugi raz sie bardzo boje. zastanawiam sie czy jak zaczne przyjmowac luteine to czy uda mi sie zaobserwowac kiedy mam szczyt. mierze tempke od dawna. Tak bardzo bym chciała spróowac ale boje sie, bo wyczytałam ze za niski poziom progesteronu jest przyczyna poronien - niedonoszenia ciazy!
Prosze o jakas wskazówke, czy ktos miał moze taka histore jak ja i ma juz upragnioną dzidzię?
serdecznie pozdrawiam
cyrkonia
Przygodny gość
 
Posty: 45
Dołączył(a): 11 maja 2005, o 23:34
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Betsabe » 20 maja 2006, o 10:11

Cyrkonia, jesli do zaplodnienia doszlo 24 dc a cykle przewaznie masz 32 dniowe, to moim zdaniem masz za krotka faze lutealna :?

Mierzysz tempke, ile masz dni wyzszą temperaturę?
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez cyrkonia » 20 maja 2006, o 10:59

mierze temperature zawsze. Moja faza lutealna wiem ze jest za krótka, trwa czasem 10 czasem 12 zni ale nie dłuzej. w poprzednim cyklu pierwszy raz zdazylo sie ze mialam cykl 28 dni a owu 16 dnia. zastanawialam sie czy moze natura sama wszystko przestawila na swoje tory i czy warto brac luteine. lekarz wczesniej zanim skonczyl sie ten prawidlowy cykl powiedzilam abym brala luteine od 10 do 20 po 3 tabl dziennie. czy to pomoze i wydłuzy faze 3? boje sie aby nie powtórzyla sie ta tragedia znowu:(
przeczytalam gdzies ze jak bede brac luteine to temperatura nie bedzie odzwierciedlała nauralnego skoku? od jutra mam zaczac ja łykac czy to oznacza ze moge miec skok juz w pon? ale to nie musi oznaczac szczytu?
pozdraiwam
cyrkonia
Przygodny gość
 
Posty: 45
Dołączył(a): 11 maja 2005, o 23:34
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Betsabe » 20 maja 2006, o 11:03

Biorac luteine na pewno bedziesz miala wyzsza tempke. To przeciez progesteron.
Mysle, ze najlepiej ją brac po stwierdzonej owulacji.
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez cyrkonia » 20 maja 2006, o 12:37

czyli poczekac jak bede miala skok temperatury i wtedy ja brac? ale przez ile. chcemy w nastepnym cyklu próbowac sie starac, ale nie wiem juz sama, czy jak teraqz bede brac te luteine to czy juz w przyszłym cyklu ja odstawic? i czy jak zajde w ciaze to to nie zaszkodzi i czy 3 faza bedzie dosc długa aby utrzymac ciąze?:( bardzo sie boje tego! a tak chcialabym byc w ciązy!
cyrkonia
Przygodny gość
 
Posty: 45
Dołączył(a): 11 maja 2005, o 23:34
Lokalizacja: Lublin

Postprzez fiamma75 » 20 maja 2006, o 13:08

Luteina jest lekiem podtrzymującym ciążę w przypadku niedomogi lutealnej, więc na pewno nie zaszkodzi.
Najlepiej zacznij brac od 3 dnia wyższych temp. przez 10 dni. Jeśli temp. Ci nie zacznie spadać na @, możesz brać dalej.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron