Teraz jest 10 maja 2024, o 01:09 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

niepłodnoś wtórna?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

niepłodnoś wtórna?

Postprzez goge » 4 stycznia 2006, o 16:15

Cześc! jest tam ktoś smutny jak ja. Chciałam urodzic maluszka już latem ale nie wyszło. Mam już jedną śliczną czteroletnią panne ale przydało bysię drugie :) Próbujemy już rok, wcześniej brałam hormony, ale od kwietnia 2005 nie biorę nic. Mierzę temperaturę, obserwuję cykl i nic... A czas ucieka. Myślałam, że nie będę miała problemów z drugą ciążą a jednak...
goge
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4 stycznia 2006, o 15:45

Postprzez beatka19 » 4 stycznia 2006, o 21:46

witaj goge
Nie za bardzo mogę ci pomóc własnym przykładem, bo ja i mąż staramy się dopiero o swoje pierwsze dziecko, ale mam przyjaciół, którzy mieli podobny problem jak ty. Pierwsze dziecko poczęło się bez problemu, a gdy po paru latach chcieli kolejnego dzieciaczka, to przez 3 lata nie było "rezultatu", robili nawet badania, z których wynikło, że wszystko jest jak w najlepszym pożądku (wiem, że nie stosowali żadnych hormonów). No i dopiero po trzech latach, kiedy przestali tak natrętnie myśleć o kolejnym dziecku, udało się (wiem też że pili ziółka. Oni mówią, że nie wiedzą czy to one pomogły, ale też temu nie zaprzeczają). No to tyle mogę powiedzieć na ten temat ... myślę, że wszystko będzie w porządku i pewnie doczekacie się kolejnego potomka :D
beatka19
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 17 listopada 2005, o 13:25
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez monikar » 5 stycznia 2006, o 14:34

hej

Mam znajomych, którzy mieli podobny problem po urodzeniu pierwszego dzieciaczka bardzo chcieli mieć kolejne dzieci i nie wychodziło, aż w końcu zdecydowali się na adopcję i po pięciu miesiącach od przyjęcia pod swój dach rocznego Jasia okazało się że spodziewają się maleństwa. Inni znajomi też tak jak Ty bardzo pragną drugiego dziecka (synek ma 4 lata) i nic na razie w tym temacie nie słychać.
A z własnego doświadczenia wiem że nic nie można planować (marzyło mi się drugie dziecko tak na wiosnę zeby do lata już było "odchowane") ale niestety po wizycie na basenie przyplątało mi się paskudztwo, z którym walczyłam 6 miesięcy i w tym cyklu w którym zakończyłam leczenie niespodziewanie okazało się ze jestem w ciąży (było to zaskoczenie ponieważ wyluzwałam i pogodziłam się z tym że jeszcze ten cykl nie przyniesie upragnionego maleństwa) a tu wielka radość i niespodzianka na mikołaja. I teraz od pięciu miesięcy cieszymy się drugą córeczką urodzoną w lecie a nie na wiosnę. To doświadczenie nauczyło mnie cierpliwości i zawierzenia Bogu On najlepiej wie co dla nas jest dobre.

pozdrawiam i życzę ufności (na pewno będziecie się ciszyć drugim upragnionym dzidziusiem)
monikar
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 4 października 2004, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez goge » 9 stycznia 2006, o 13:29

dziękuję wam berdzo za dobre słówko Beatko 19 i Monikar. Teraz jestem na etapie czekania. Do 30 stycznia powinno się wszystko wyjaśnić. Może wiecie jakie są rodzaje testów owulacyjnych i ceny. Ja zasaniczo ufam raczej swojemu ciału ale gdy zawodzi natura...
goge
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4 stycznia 2006, o 15:45

Postprzez monikar » 9 stycznia 2006, o 13:57

hej


Też kiedyś stosowałam testy owulacyjne i polecam. ja kupiłam je przez internet i choć nie wiem czy tu mogę napisać dokładnie gdzie, ale kobietka która je sprzedaje jest godna zaufania (szczegóły mogę wysyłać na priva). a ceny nie są wygórowane od 17 zł.
pozdrawiam
monikar
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 4 października 2004, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez goge » 13 stycznia 2006, o 16:28

Ja ciągle czekam na to żeby nie nadszedł okres. Spoko wyślij mi maila na skrzynkę :lol:
goge
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4 stycznia 2006, o 15:45

Postprzez monikar » 14 stycznia 2006, o 21:43

hej
dziewczyny dajcie znać czy moje wiadomości dotarły do Was bo nie jestem pewna.

Pozdrawiam :)
monikar
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 4 października 2004, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez goge » 16 stycznia 2006, o 13:11

Dotarły, dotarły. Dzięki !!! Choc ciągle mam nadzieję że nie będą potrzebne te zakupy. Nadal czekam jeszcze ok 10 dni. Najdłuższe 10 dni ostatnimi czasy. Do usłyszenia . :? Go
goge
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4 stycznia 2006, o 15:45

Postprzez monikar » 16 stycznia 2006, o 17:03

hej

mocno trzymam za Ciebie kciuki i też mam nadzieje, że nie będziesz potrzebować pomocy teścików, a teraz najlepiej zacznij czytać jakąś książkę, albo idź z mężusiem do kina i nie myśl obsesyjnie o dzidziusiu- mnie to pomogło i mam teraz drugi już prawie 5 miesięczny skarb.
pozdrawiam :D
monikar
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 4 października 2004, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez goge » 23 stycznia 2006, o 13:00

Hej !!!!!! Mam wspaniałe nowiny!!!! To już prawie 2 -gi miesiąc ciąży!!!!
nareszcie są dwie upragnione kreseczki. Jestem taka szczęśliwa.
:D :D Chyba zmienię temat na forum!!! W lutym do lekarza. ale jest po 7 długich miesiącach.
goge
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4 stycznia 2006, o 15:45

Postprzez monikar » 23 stycznia 2006, o 16:28

goge gratuluje i bardzo się cieszę Waszym szczęściem. Trzymajcie się cieplutko no i zdrowo, niech maleństwo rośnie i daje wiele radości i uśmiechu. (to będzie teraz Was czworo?!?!?!?!) :lol: :lol: :lol:
monikar
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 4 października 2004, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez goge » 25 stycznia 2006, o 10:19

No właśnie chyba żeby więcej...Nie byłam jeszcze na usg. Może bliżniaki? :lol: Tak się cieszę Ja, Basia (4latka) i mąż. Czuję się znakomicie i nie mam żadnych dolegliwości, tak jak w I ciąży. Do usłyszonka. po usg napiszę..Całuski
goge
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4 stycznia 2006, o 15:45

Postprzez goge » 20 lutego 2006, o 13:06

Jest, jest 2,5 cm!!!! 8 tydzień Nasz maluszek ma prawie 3 cm i szybko rośnie. Jest jeden. Czuję się dobrze choc chandra dokucza to chyba brak słońca. Prawie wiosna mam nadzieję że szybko nadejdzie bo humorek szwankuje. Odezwę się po drugim usg po 27 lut.
goge
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4 stycznia 2006, o 15:45

Postprzez gigo2002 » 1 marca 2006, o 13:02

witaj, bardzo lubie wracac do twojego watku. jestesmy w takiej samej sytuacji jak ty. tez 4 letni igorek i walczymyjuz od roku....... mam nadzieje ze i nam sie wkrotce uda. pozdrawiam i zycze zdrowka! napisz jak dzidzia...
gigo2002
Przygodny gość
 
Posty: 63
Dołączył(a): 25 lipca 2005, o 21:07

Postprzez goge » 10 kwietnia 2006, o 12:12

maluszek rośnie!!!! To już 17 tydzień. :D Jestem już spokojniejsza i wróciłam do pracy po prawie 2 miesiącach zwolnienia (tak na wszelki wypadek). Jest dobrze i mam nadzieję że to chłopiec tym razem. Trzymam kciuki za was ! na pewno się uda tylko potrzebujecie dużo cierpliwości i poczucia humoru hej!!!
goge
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4 stycznia 2006, o 15:45

Postprzez monikar » 10 kwietnia 2006, o 21:02

Gratuluje to już prawie półmetek. :D
monikar
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 4 października 2004, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez gigo2002 » 22 kwietnia 2006, o 23:09

witaj goge, i mnie sie w koncu udalo. obecnie 10 tydzien ciazy. nasz 4letni igorek bedzie mial towarzystwo!!!
gigo2002
Przygodny gość
 
Posty: 63
Dołączył(a): 25 lipca 2005, o 21:07


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

cron