Teraz jest 9 maja 2024, o 08:43 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

magnaz?czy ten jest odpowiedni?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

magnaz?czy ten jest odpowiedni?

Postprzez perła » 12 grudnia 2005, o 15:17

Własnie kupiłam magnez bo poprzedni mi sie skonczył Nazywa sie MAGNOKAL czy jest dobry. chce wydłużyc faze lutealna bo jest bardzo krótka i do tego duzo pije kawy:( Dzieki za podpowiedz
perła
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 października 2005, o 23:59

Postprzez ola78 » 12 grudnia 2005, o 15:56

Lepiej brać magnez w połączeniu z wit. B6, a Magnokal to sam magnez + potas. Ja np. biorę Laktomag B6. Cytuje z indeksu lekow: "witamina B6 zwiększa wchłanianie magnezu o 20 - 40 %, ułatwia jego transport do komórek organizmu i utrzymuje jego wewnątrzkomórkowe zapasy na optymalnym poziomie. Synergistyczne (trudne słowo :)) działanie obu skladników ułatwia leczenie umiarkowanych niedoborów magnezu." Tyle wyczytałam. Czy Tobie na wydłużenie fazy lutealnej pomoże, to sie nie wypowiadam z braku kompetancji.
ola78
Bywalec
 
Posty: 138
Dołączył(a): 24 listopada 2005, o 15:45

Postprzez Kręciołek » 12 grudnia 2005, o 16:29

Bardzo dobry (ponoć nieszkodliwy dla żołądka) jest też Slowmag z vit. B6.
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Agania » 12 grudnia 2005, o 17:00

podepnę sie do pytania - ja zazywam MBE - czyli magnez z wit B i E - i kiedys jak kupowałam test ciązowy, to pani ku mojemu zdziwieniu powiedziała, ze jesli test wyjdzie pozytywny to ten magnez trzeba bedzie odstawic na rzecz Magnefar B6 - i tu moje pytanie - czemu??
gdzies wyczytałam, ze wit E to witamina płodności - no więc czemu :?:
Agania
Przygodny gość
 
Posty: 67
Dołączył(a): 24 lutego 2004, o 17:41

Postprzez Amazonka » 29 grudnia 2006, o 14:35

Czemu trzeba odstawić ten magnez?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Iris » 2 stycznia 2007, o 10:57

Nie trzeba odstawiac magnezu, tylko ten konkretny preparat (MBE) ze względu na sporą zawartość wit. E dla kobiety ciężarnej (200 mg). Dla porównania preparaty witaminowe przeznaczone dla kobiet przy nadziei zawierają 7,5-15 mg tej witaminy. Wit. A, D, E i K są rozpuszczalne w tłuszczach, więc można je przedawkować. Z tego co wiem najbardziej niebezpieczna z witamin w ciąży jest witamina A - nadmiar może zaszkodzic dziecku. Podobnie może być z witaminą D. Co do wit E to nie ma wyraźnych objawów jej przedawkowania - ale w ciąży lepiej zawsze dmuchać na zimne :)
pozdrawiam Iris
Iris
Przygodny gość
 
Posty: 32
Dołączył(a): 5 grudnia 2006, o 16:49

Re: magnaz?czy ten jest odpowiedni?

Postprzez Lucja » 2 stycznia 2007, o 12:14

perła napisał(a):Własnie kupiłam magnez bo poprzedni mi sie skonczył Nazywa sie MAGNOKAL czy jest dobry. chce wydłużyc faze lutealna bo jest bardzo krótka i do tego duzo pije kawy:( Dzieki za podpowiedz


Czy jest min. fazy lutealnej = 10 dni?

Podobno kakao ma więcej kofeiny niż kawa, a jest przy tym zdrowsze :D
Lucja
Bywalec
 
Posty: 187
Dołączył(a): 10 maja 2006, o 14:27
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości