Teraz jest 11 maja 2024, o 14:31 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

kwas foliowy i alergia

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

kwas foliowy i alergia

Postprzez beatka19 » 24 listopada 2005, o 21:09

witam
mam pytanie odnośnie kwasu foliowego. Biorę go od 20 dni, a od 8 zauważyłam dziwną wysypkę w szczególności na brzuchu, która bardzo swędzi. Zastanawiam się czy kwas foliowy może być tego przyczyną (wcześniej brałam tabletki na gardełko i syrop, z dodatkiem miodu - i myślałam że to przez to, ale odstawiłam 4 dni temu, a wyspyka i swędzenie nadal pozostało). Jeżeli jest to uczulenie na ten kwas foliowy to jak to sprawdzić? A jeżeli trzeba będzie go odstawić, to co mam przyjmowac w zamian?
Proszę o radę

pozdrawiam :)
beatka19
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 17 listopada 2005, o 13:25
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez ola78 » 1 grudnia 2005, o 11:16

Sama lekarzem nie jestem, ale podkradłam od mężą - lekarza indeks leków i cytuję: "Kwas foliowy - działania niepożądane: ALERGICZNE ODCZYNY SKÓRNE, złe samopoczucie, zaburzenia żołądkowo - jelitowe, nudności, wymioty, zaburzenia snu, depresja lub pobudzenie". Nie słyszałam, żeby ktoś miał te objawy (przynajmniej przy zażywaniu dawki 0,4 mg (jak w Foliku), bo sama kiedys "przedobrzyłam" i wsuwałam Acidum Folicum z dawką 5 mg - po 2 mies. zażywania miałam lekkie nudnosci. Przerzuciłam się na zwykły Folik i jest O.K.)
A moze ta wysypka to uczulenie na miód albo żel do kąpieli, niedokładnie wypłukany proszek do prania itp.?
ola78
Bywalec
 
Posty: 138
Dołączył(a): 24 listopada 2005, o 15:45

Postprzez beatka19 » 2 grudnia 2005, o 22:33

dziękuje bardzo z cenne wskazówki :D
Narazie odłożyłam wszystko i zobaczę co dalej jak alergia mi przejdzie. Alergolog powiedziała, że raczej to nie powinno być od kwasu foliowego i że najprawdopodobniej syropek miodowy, ale sama nie wiem ...
Dziękuje jeszcze raz :)
beatka19
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 17 listopada 2005, o 13:25
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez weronusia » 3 grudnia 2005, o 14:14

Powiem szczerze że ja też mam taką wysypkę na twarzy okolice nosz ibroda a myślałam że to moze na tle stresowym. A ja biorę folik ho już 8 miesiąc.
Może rzeczywiście to odczyn alergiczny.
weronusia
Bywalec
 
Posty: 128
Dołączył(a): 30 sierpnia 2005, o 11:12
Lokalizacja: dolnośl.


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron