Teraz jest 12 maja 2024, o 05:18 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Duphaston

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Duphaston

Postprzez ewelina_f » 23 listopada 2005, o 01:39

Hej wszystkim! Jestem tu po raz pierwszy i może moje wielkie małe problemy innym wydadzą się błache, ale proszę o pomoc. Staramy się z mężem o dziecko już półtora roku i nic. Ostatnio byłam u lekarza i opowiedziałam mu o naszym problemie. Przepisał mi duphaston i zalecił przyjmować po jednej tabletce od 14 do 25 dnia cyklu. Nie zbadał mi nawet poziomu hormonów. Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? Czy te tabletki są skuteczne? Nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Pierwszy cykl mam juz za sobą i właściwie wszystko się okaże za kilka dni, ale mimo wszystko proszę o rady! Pozdrawiam gorąco!!!
ewelina_f
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 30 października 2005, o 20:29
Lokalizacja: Będzin

Postprzez fiamma75 » 23 listopada 2005, o 08:42

Zmień lekarza. Po 1,5 roku bezskutecznych staraniach powinien skierować Cię na badania hormonów, monitoring cyklu a męża na badanie nasienia. Przepisywanie Duphastonu na ślepo, bez badań, nie jest przecież żadnym wyjściem. A przy okazji lek ten powinno się brac po owulacji (a większość lekarzy każe brać sztywno np. od 16 do 25dc), ponieważ wzięty zbyt wcześnie może ją zaburzyć.
Czy obserwujesz swoje cykle? Taka obserwacja może dac Ci odpowiedź na wiele pytań.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez ewelina_f » 23 listopada 2005, o 17:38

Hej fiamma75. Dziękuję bardzo za odpowiedź. Co do moich cyklów, to codziennie rano mierzę temperaturę i to daje mi jakiś obraz, ale słyszałam, że skuteczniejszą metodą jest badanie śluzu, ale ja nie bardzo umiem to robić. Do tej pory nie było mi to potrzebne, ale teraz naprawdę zaczęłam sie martwić, każda napotkana kobieta w ciązy przyprawia mnie o łzy. Wiem, że powinnam zrobić badania. Wybieramy się na nie oboje z mężem, nie będę czekała na skierowanie od mojego lekarza. On twierdzi, że dopiero po dwóch latach starań można mówić o niepłodności. Mam nadzieję, że te badania coś nam wyjąśnią i przynajmniej będziemy wiedzieć co leczyć
ewelina_f
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 30 października 2005, o 20:29
Lokalizacja: Będzin

Postprzez aga_pik » 2 lutego 2006, o 12:43

NIEWIEM CO TO MASZ ZA LEKARZA,JA MAM TEN SAM PROBLEM I MAM BRAĆ DUPH.ALE NAJPIERW LEKARZ ZALECIŁ MI BADANIA CYKLU HORMONALNEGO
aga_pik
Przygodny gość
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2 lutego 2006, o 12:25

Postprzez jolka79 » 2 lutego 2006, o 15:39

JA TAKZE mialalm przepisane tabl. duphaston ale po pol roku starania,mialam zrobione badania cytologi tylko...wlasnie skonczylam brac te tabl i nic....obecnie zdecydowalam sie na laparoskopie ( mozliwe ze to u mnie dziedziczne moja kuzynka urodzila dzieki tej metodzie dwoch synow)....prowadzil ja ten sam lekarz....wiec jestem przed tym zabiegiem...tabl. niesety nic mi nie daly...rozumie twoj ból...jednak jesli lekarz przez 1,5 roku nic nie robil...proponuje isc do innego i sprawdzic co on ewntualnie ma do powiedzenia na ten temat....pozdrawiam
jolka79
Przygodny gość
 
Posty: 85
Dołączył(a): 25 listopada 2005, o 13:54
Lokalizacja: sląsk

Postprzez weronusia » 2 lutego 2006, o 22:41

dziewczyny mam podwyższoną ptc po duphastonie -czy to normalne?
jakieś 37,2 .
weronusia
Bywalec
 
Posty: 128
Dołączył(a): 30 sierpnia 2005, o 11:12
Lokalizacja: dolnośl.


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron