Teraz jest 9 maja 2024, o 14:33 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

ponownie o tych plamieniach

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

ponownie o tych plamieniach

Postprzez andzela » 7 listopada 2005, o 16:06

witam

wciąż dręczy mnie temat plamień przed @,
w związku z nimi mam małe zapytanko - otóż jeśli po owulacji występuje dostateczna ilość wyższych tempek ( 13 dni ) lecz pojawia się plamienie w 10 dniu wyższych tempek czy może to utrudniać zajście w ciążę czy wystarczy te 13 dni wyższej tempki pomimo plamień ?

będę wdzięczna za odpowiedzi :)
andzela
Przygodny gość
 
Posty: 27
Dołączył(a): 6 października 2005, o 14:25

Postprzez fiamma75 » 7 listopada 2005, o 20:34

plamienia przed @ zazwyczaj wskazują na niedobór progesteronu. Mówiłaś o tym ginowi?
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez weronusia » 8 listopada 2005, o 19:32

ON TWIERDZI ŻE TO ENDOMETRIOZA- JESTEM ZAŁAMANA
weronusia
Bywalec
 
Posty: 128
Dołączył(a): 30 sierpnia 2005, o 11:12
Lokalizacja: dolnośl.

Postprzez misiacz » 8 listopada 2005, o 20:50

weronusia napisał(a):ON TWIERDZI ŻE TO ENDOMETRIOZA- JESTEM ZAŁAMANA


Jeśli nie miałaś robionej laparoskopii ani nie ma widocznych ognisk endometriozy na jajnikach w badaniu USG przezpochwowym (torbieli endometrialnych), to nie ma żadnej pewności. Ja miałam wiele objawów choroby, w tym plamienia, ale nie przed a po @, lekarz twierdził, że endo jest bardzo prawdopodobna, a tymczasem udało nam się począć dzieciątko w 3 cyklu starań, co było dla mnie wielką radością, ale i zaskoczeniem, bo nie miałam nadziei na sukces.

A co do plamień przed @, są dziewczyny, które się z nimi zmagają, a wcale nie są spowodowane endometriozą, a tak prozaicznymi przyczynami jak niedobór magnezu i wapnia bądź zbyt niski poziom progesteronu. Miałaś badany progesteron? Twoja faza lutealna ma wystarczającą długość (powyżej 12 dni najlepiej, co najmniej 10)?

Ja miałam progesteron w normie, ale lekarz twierdził, że przy endometriozie, gdybym ją rzeczywiście miała, mogą wystąpić problemy z jego poziomem i z zagnieżdżeniem zarodka, dlatego brałam syntetyczny progesteron o nazwie Duphaston 2 razy dziennie, zawsze w drugiej fazie cyklu (po skoku temperatury), ponad pół roku przed poczęciem, a po pozytywnym teście też jeszcze go biorę aż do końca 14tygodnia (od 7 tygodnia w mniejszej dawce dawce). Pozdrawiam i życzę bardzo owocnych starań :D
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07

Postprzez andzela » 20 listopada 2005, o 21:35

witam i dzięki za odpowiedzi

fiamma 75 - mówiłam ginowi i to nie jednemu ale nie widział w tym nic niepokojącego, jednak i tak jeśli pod koniec listopada nawiedzie mnie @ to idę zbadać i progesteron i prolaktynę, te plamienia nurtują mnie najbardziej

misiacz - mam nadzieję, że mój 3 cykl starań będzie tak pomyślny jak Twój, teraz czekam i czekam, napisałaś, że faza lutealna powinna wynosić powyżej 12 dni najlepiej lecz zastanawiam się czy oznacza to min. 12 wyższych tempek po owulacji czy również brak plamienia przez te 12 dni.
Jeśli opierać się tylko na tempkach to moja faza lutealna wynosi solidne 16 dni z tym, że 13 dnia już pojawiają się plamienia-ale to obserwacje niestety tylko jednego cyklu.
Ponadto wyczytałam gdzieś, że o owulacji świadczy skok tempki o min. 0,3 - 0,5 stopni C a nie jak dotąd sądziłam 0,2. Jeśli to 0,2 nie starcza to też musiałabym się zastanowić bowiem tylko taki skok u mnie zaobserwowałam.

pozdrawiam serdecznie
andzela
Przygodny gość
 
Posty: 27
Dołączył(a): 6 października 2005, o 14:25

Postprzez kasiama » 20 listopada 2005, o 22:42

andzela napisał(a):Ponadto wyczytałam gdzieś, że o owulacji świadczy skok tempki o min. 0,3 - 0,5 stopni C a nie jak dotąd sądziłam 0,2.

Bzdura.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez andzela » 21 listopada 2005, o 00:32

to szczęście całe, że bzdura :P
andzela
Przygodny gość
 
Posty: 27
Dołączył(a): 6 października 2005, o 14:25

Postprzez weronusia » 15 grudnia 2005, o 18:12

Dziś 8 dni po owulacji ( potwierdzonej USG) dostaąłm plamienia- takie małe ale jest.
Czy to moze być za niski progesteron i nie mam szans na zagnieżdżenie.
Temperaturka 36,85.
czy takie plamienei jest wskazaniem do brania duphastonu czy też trzeba czekać do końca cyklu?
A skąd wiadomo że był zarodek tylko miał problem z zagnieżdżeniem? Czy ktoś miał taki probelm????
weronusia
Bywalec
 
Posty: 128
Dołączył(a): 30 sierpnia 2005, o 11:12
Lokalizacja: dolnośl.

Postprzez weronusia » 17 grudnia 2005, o 21:43

pomocy- plamienie malusieńkie ale utrzymuje się 4 dzień. O czym to świadczy- dziś 23 d.c.
weronusia
Bywalec
 
Posty: 128
Dołączył(a): 30 sierpnia 2005, o 11:12
Lokalizacja: dolnośl.


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości

cron