Teraz jest 8 maja 2024, o 22:53 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

proszę o pomoc w interpretacji cyklu

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez Agania » 10 listopada 2005, o 10:27

fiamma75 napisał(a):
Agania napisał(a):pozwolę sobie dopisać sie do tematu mag_dre i tez poproszę o pomoc w interepretacji.
Wykres mozna zobaczyć tutaj:
http://www2.fertilityfriend.com/home/d41c4

dziś jest 17 dzien wyższej tempki (przynajmniej wg mnie i wg ff). Zwykle w cyklu mam 12-13 wyższych, wiec w tym cyklu 14 dnia zrobiłam test ciażowy - jedna kreska, wiec nadal czekam. (z następnym chce poczekac do piątku)

Mam do Was następujące pytanie - współżyliśmy 5 a potem dopiero 17 dc. pierwsze 5 dni było wg wyliczeń na podstawie poprzednich cykli bezpieczne (wiem ze nie na 100%). 17 dc jest juz 5 dniem wyzszej tempki a wiec niepłodnym - czy więc mogło dojsc do poczęcia??
dodam jeszcze, ze 13,14,15 i 16 dc co rano zauważałam jedną nić śluzu o krwistym zabarwieniu, a potem prze cały dzień było sucho - kompletnie nie wiem jak mam to rozumiec? Na zagnieżdżenie chyba za wcześnie? a na krwawienie owulacyjne chyba za późno?


Aganiu, powtórz test koniecznie.
Ja bym potraktowała tę nić podbarwionego śluzu jako krwawienie okołoowulacyjne i oznakę najwyższej płodności i dopóki to się pojawiało temp. uznałabym za przedwcześnie podwyższone i dopiero 16dc uznałabym za dzień szczytu a 3 tempka po dniu szczytu to 19dc i od wieczoru tego dnia niepłodność poowulacyjna.
Może wypowie się jeszcze ktoś bardziej doświadczony?


dzięki fiamma za pomoc :) testu powtarzac jednak nie będę, bo wczoraj wieczorem przyszła @ a dzis tempka spadła.
jeśli ktos jeszcze pomógłby zinterpretować mój wykres i od kiedy liczyć niepłodność poowulacyjną to byłabym wdzięczna
Agania
Przygodny gość
 
Posty: 67
Dołączył(a): 24 lutego 2004, o 17:41

Postprzez Kala22 » 10 listopada 2005, o 11:16

U mnie bez zmian:
24dc - 37,2 śluz biały,lejący w dużych ilościach...

Korci mnie na testowanko, chociaż zdaję sobie sprawę, że na to jest za wcześnie...ale to czekanie czy się udało mnie dobja :twisted:
Kala22
Przygodny gość
 
Posty: 93
Dołączył(a): 13 września 2005, o 12:27
Lokalizacja: Kościerzyna/pomorskie

Postprzez Nicka » 10 listopada 2005, o 17:02

Witam :D , jestem nowa, staramy sie juz prawie rok (za dlugo jak na moją cierpliwość...), a od 3 miesiecy mierzę temperaturę. No i dziwi mnie to, że jest ona ciągle dość wysoka - tzn. wykres jest wyraźnie dwufazowy, owulacja między 10 a 13 dniem (jak na razie, bo wiem, ze krótko mierzę) faza wyższych temperatur wychodzi mi za każdym razem 12, ale tempka nigdy nie spada poniżej 36.75, nawet w dniu przyjścia okresu jest 36.9 najniżej. Czy to ma jakies znaczenie? Dodam tylko, ze zbadałam już sobie progesteron i prolaktynę, wyszły "idealnie". No, ale dzidzi jak nie ma, tak nie ma... :cry:
I jeszcze pytanie: czy ból owulacyjny i szczyt śluzu może wypadać 2-3 dni przed skokiem temperatury? Zawsze myslałam, ze jak boli, i "mokro" to jest owulacja właśnie, a z wykresu wynika, ze skok jest pare dni pozniej. Pozdrowienia dla wszystkich oczekujacych :wink:
Nicka
Bywalec
 
Posty: 109
Dołączył(a): 10 listopada 2005, o 16:49

Postprzez kasiama » 10 listopada 2005, o 17:21

Po pierwsze: taka temperatura, o ile są 2 fazy - jest absolutnie normalna.
Po drugie: ból owulacyjny może być kilka dni przed skokiem temp.

Uwaga:
Ani ból owulacyjny, ani dzień szczytu śluzu, ani też dzień wzrostu temperatury NIE WYZNACZAJĄ DNIA OWULACJI :!:
Owulacja jest gdzieś w okolicy tych dni, ale w żaden, żaden sposób nie da się za pomocą obserwacji wyznaczyć konkretnego dnia owulacji.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Nicka » 10 listopada 2005, o 21:20

Kasiama, dzięki wielkie, to wiele tłumaczy. Przeglądając rozmaite wykresy miałam wrażenie, że w pierwszej fazie powinna byc nizsza, tak do ok.36.5, no i byłam przekonana, że ból owulacyny (jak sama nazwa wskazuje)=owulacja ,"probowalismy mocno" wlasnie wtedy, wiec moze bład tkwi w tym wlasnie? Z drugiej strony, ponoc plemniki przezywaja do tgodnia? Ale mój mąż ma, niestety, słabsze parametry, z powodu żylaków powrózka, pewnie stąd kłopoty.
tak czy siak - obserwacja cyklu to naprawde rewelacja dla mnie w tej chwili. Otwieraja sie oczy i czlowiek zaczyna rozumiec, jak ta "maszyneria" dziala..
Nicka
Bywalec
 
Posty: 109
Dołączył(a): 10 listopada 2005, o 16:49

mój wykresik

Postprzez mag_dre » 10 września 2006, o 22:06

Co sądzicie o moim wykresie, tym i poprzednim?

http://www.fertilityfriend.com/home/madzia
mag_dre
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 31 października 2005, o 14:11
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Betsabe » 10 września 2006, o 22:42

Mag dre, obecny cykl tak bym zinterpretowala:
szczyt sluzu 17 dc,
poziom nizszy 36.35, wyzszy 36.55

6 niskich tempek to 13 dc-18 dc,
3 wyzsze to 19dc, (20dc pomijamy)21 dc i 22 dc czyli wieczorem 22 dc (36.65 czyli powyzej poziomu wyzszego -36.55) zaczyna sie III faza

Mam podobne cykle do Twoich, tez czesto mi spada tempka juz w fazie lutealnej do poziomu nizszego a nawet ponizej.
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez mag_dre » 20 września 2006, o 18:50

Dziewczyny co sądzicie o moim wykresie. Ostatnio u mnie faza lutealna trwała 13 dni, a dzisiaj jest 14 i ani widu, ani słychu o @, poza tym, ze się ze mnie leje, ale to nie @ chociaż ciągle mi sie tak wydaje. Tempki jak na ciąże chyba za niskie, nie ma ponownego skoku. Natomiast jeśli weznę pod uwagę analizę innego programu to mam dzisiaj 16 dpo. Dodam, ze dziwnie się czuję, mam zawroty i mdłości, ale one zawsze są u mnie przed @ . Biust mnie tak bardzo nie boli, może to zasługa castagnusa.
mag_dre
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 31 października 2005, o 14:11
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mag_dre » 20 września 2006, o 18:51

mag_dre
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 31 października 2005, o 14:11
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Betsabe » 20 września 2006, o 19:09

Mag dre, nie wszystkie wykresy ciazowe musza byc trojfazowe 8) ,
nie mozna tez stwierdzic, ze masz tempki za niskie jak na ciaze, w fazie przedowulacyjnej mialas nizsze...

czy przytulalas sie w okolicach owulacji???
ja bym poczekala ok 4 dni i zrobila tescik 8)
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez mag_dre » 20 września 2006, o 19:20

przytulania były, a tu wykres z innego programu :) :


http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige.php?userid=35080&nummer=3
mag_dre
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 31 października 2005, o 14:11
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Betsabe » 20 września 2006, o 19:25

no to pieknie mag dre,
przytulanka z 17 i 19 dc sa kluczowe 8)
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez HonoratA » 20 września 2006, o 20:54

Patrząc na Twój wykresik podejżewam że to Fasolka. Jak zaszłam w ciążę, a jeszcze nie miałam pewności, odczuwałam dużą wilgotność, i miałam wrażenie że dostałam @ - co chwila biegałam do toalety sprawdzać. A młeł fasoli życzę Ci z całego serducha.
HonoratA
Bywalec
 
Posty: 157
Dołączył(a): 10 maja 2005, o 14:42
Lokalizacja: Lubin

Postprzez mag_dre » 20 września 2006, o 21:10

pożyjemy zobaczymy, Co ma byc to będzie. Chociaż czuję sie nieraz podobnie na @, tylko te zapachy mnie wnerwiają. Strasznie mnie mdli wtedy :)
mag_dre
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 31 października 2005, o 14:11
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mag_dre » 21 września 2006, o 09:59

dzisiaj tempka dość mi spadła, więc moze jutro lub nawet dzisiaj @ przyjdzie do mnie. W tym cyklu łykałam i castagnus i magne b6 więc moze to wydłużyło mi fazę lutealną.
mag_dre
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 31 października 2005, o 14:11
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mag_dre » 22 września 2006, o 16:28

wczoraj przed południem @ przyszła więc to ni4e fasolka :)
mag_dre
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 31 października 2005, o 14:11
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia strona

Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości