Teraz jest 5 czerwca 2024, o 00:27 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

co myśleś-niepewność

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

co myśleś-niepewność

Postprzez Agata22 » 30 września 2005, o 20:05

hmmm u mnie temp skoczyła dzisiaj na 37,25 19 dc przez ostatnie dni była 37-37,10
powiedzcie mi jak mam nie myśleć o tym co będzie w kolejnych dniach jestem taka niecierpliwa
Agata22
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 30 sierpnia 2005, o 11:23
Lokalizacja: katowice/siemianowice śl

Postprzez kasiama » 30 września 2005, o 21:02

Agato, to nie forum wróżek! Skąd mamy wiedzieć, co będzie dalej?
Tak mało informacji podałaś.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Agata22 » 30 września 2005, o 21:07

no wiem wiem ale kurna niepewnoścmnie zżera :roll:
czy taki skok temp jest normalny w trakcie cyklu czy zdarza się raczej przed ciążą
Agata22
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 30 sierpnia 2005, o 11:23
Lokalizacja: katowice/siemianowice śl

Postprzez kasiama » 30 września 2005, o 21:12

To normalne, nie wszystkie temperatury są przecież na jednym poziomie. A który do dzień temperatur wyższych?
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Agata22 » 30 września 2005, o 21:50

dzisiaj jest 5 dzień
przez ostatnie dni tak to wyglądało
14dc 36,8
15dc 36,90
16dc 37
17dc 36,95
18dc 37
19dc 37,1
20dc 37,25
Agata22
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 30 sierpnia 2005, o 11:23
Lokalizacja: katowice/siemianowice śl

Postprzez kasiama » 30 września 2005, o 23:27

Ok, w takim razie nic to nie oznacza. Wiem, jak ciężko jest czekać do końca cyklu i nie wiedzieć, czy sie udało - ale niestety nie ma innego sposobu.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Agata22 » 1 października 2005, o 09:30

a przez ile dni musi być taka wyższa temp żeby oznaczało ciąże??
Agata22
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 30 sierpnia 2005, o 11:23
Lokalizacja: katowice/siemianowice śl

Postprzez dzolka » 1 października 2005, o 09:45

minimum 19 -21.
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez weronusia » 4 października 2005, o 22:56

dzolka czy możesz polecić jakiegoś dobrego gina we Wrocławiu- który interpretuje wykresy i pomoże zaplanować ciążę.
ja starm się już 4 cykle i nic.
weronusia
Bywalec
 
Posty: 128
Dołączył(a): 30 sierpnia 2005, o 11:12
Lokalizacja: dolnośl.

Postprzez dzolka » 5 października 2005, o 09:48

kochana, nie mieszkam we wrocławiu......... :-( ale może ktoś inny pomoze???
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez Simona » 5 października 2005, o 18:12

Witam serdecznie, niestety ja również nie będę mogła pomóc, ale może Wy mogłybyście pomóc mi? Mam pytanie: w niedzielę miałam dostać @, zaczęło się, tradycyjnie, od plamienia. Zawsze mam takie początki, to plamienie jednak nie ustąpiło do dzisiaj. Czy powinnam się martwić? Nie ukrywam, że staramy się z mężem o dzidziusia, ale to dopiero pierwszy cykl naszych starań i nie bardzo wiem jak mam to zinterpretować. Normalnie nie mierzę temperatury, ale dzisiaj się skusiłam i wyszło 36,9 więc chyba za dużo na @, co? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Simona
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 5 października 2005, o 17:54
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez kasiama » 5 października 2005, o 18:19

Simono, opcje są dwie: albo to jednak miesiączka, która nietypowo się zaczyna (wyższa temperatura nie jest przeszkodą, nieraz spada ona dopiero w trakcie miesiączki, a nie przed nią), albo spodziewasz się dziecka (czego bardzo ci życzę :) ).
Najlepiej zrób test z krwi - da jednoznaczne wyniki.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Simona » 5 października 2005, o 18:45

Dziękuję bardzo, nigdy wcześniej tak nie miałam i dlatego troszkę się zaniepokoiłam. Pozdrawiam
Simona
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 5 października 2005, o 17:54
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Simona » 7 października 2005, o 18:11

Witam po raz kolejny, wczoraj wieczorem skończyło się plamienie, temperatura od niedzieli włącznie utrzymuje się na poziomie 36,8-36,9 - czyli także w trakcie plamienia. Plamienie trwało tyle ile zwykle trwa u mnie miesiączka. Dzisiaj rano zrobiłam test ale wyszedł negatywny. Jutro zamierzam zebrać się w sobie i "przetestować" krew ale nie wiem czy nie stchórzę. Teraz dopiero dotarło do mnie jak bardzo bym się cieszyła, gdyby okazało się, że to dzidziuś :D Jak myślicie, są jakieś szanse żeby test pokazał to czego tak bardzo pragnę? Pozdrawiam
Simona
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 5 października 2005, o 17:54
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez kasiama » 7 października 2005, o 18:15

Simono, zrób koniecznie w poniedziałek ten test! Mocno trzymam kciuki!
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Agata22 » 7 października 2005, o 18:21

Simona jakaś szansa zawsze jest ja jestem w podobnej sytuacji :)
temp mam cały czas na poziomie 37,1 dziś mam 27dc nie wytrzymałam i w 24dc zrobiłam test ale wyszła jedna krecha czekam co będzie dalej bo 24 dc to trochę wcześnie jak na testowanie
Agata22
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 30 sierpnia 2005, o 11:23
Lokalizacja: katowice/siemianowice śl

Postprzez Simona » 7 października 2005, o 20:57

Dzięki Agatka, jutro ide na test krwi. Na szczęście jest czynne. Nie wiem czy do poniedziałku nie umarłabym z niepewności. Nie wiecie może ile taka przyjemność kosztuje? Jak długo czeka się na wynik? Jest tam napisane normalnie: jest ciąża albo nie czy są tylko cyferki-wyniki? Pozdrawiam
Simona
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 5 października 2005, o 17:54
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Simona » 8 października 2005, o 11:52

Ale się wkurzyłam!!! Byłam na tym teście krwi i wyobraźcie sobie, że pani laborantka z łaską pobrała mi krew cały czas komentując, że skoro nie wyszedł mi ten z moczem to krew tak samo nie wyjdzie!! Ze to strata czasu i w ogóle. Załamała mnie troszkę. Wynik mam odebrać w czwartek rano. Co mam o tym myśleć??
Simona
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 5 października 2005, o 17:54
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Mysza » 8 października 2005, o 17:31

Hej Simona! Badanie krwi jest dokładniejsze (czulsze) od testów z wykorzystaniem moczu, bo określa Tobie w cyferkach stężenie gonadotropiny kosmówkowej (HCG). Norma to 5,0 mUI/ml. Jeśli stężenie jest wyższe, to oznacza ciążę. U mnie, kilka dni po terminie oczekiwanej miesiączki, wyniosła ponad 1500mUI/ml i to było jawne potwierdzenie ciąży. Badanie krwi może wyjść mimo tego, że test wyszedł negatywny.
A co do terminu odbioru wyników, to musiałaś trafić na jakieś kiepskie laboratorium - ja najpierw podzwoniłam po kilku laboratoriach i wyniki oferowali w jednym na następny dzień, a w innym trzeba by było czekać nawet do dwóch tygodni!

Życzę Wam powodzenia :-) i cierpliwości! Trzymaj się!
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Simona » 8 października 2005, o 18:03

Dzięki za wsparcie , dam znać w czwartek co i jak. Podrawiam
Simona
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 5 października 2005, o 17:54
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Agata22 » 10 października 2005, o 10:42

ja dzisiaj zrobiłam betę jutro mam wyniki zobaczymy co będzie
Agata22
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 30 sierpnia 2005, o 11:23
Lokalizacja: katowice/siemianowice śl

Postprzez Simona » 11 października 2005, o 17:33

I co? Jak beta? Ja nie wytrzymałam i zrobiłam dzisiaj rano test "sikany". DWIE TŁUŚCIUTKIE RÓŻOWIUTKIE KRECHY!!!
Simona
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 5 października 2005, o 17:54
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Mysza » 11 października 2005, o 22:40

Gratulacje Simono! W czwartek mam nadzieję potwierdzę jeszcze raz te gratulacje! :-)
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Agata22 » 11 października 2005, o 23:35

GRATULACJE :)
u mnie porażka zaczynamy pracę w nowym cyklu
dziś rano przyszła @ więc beta była tylko potwierdzeniem
Agata22
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 30 sierpnia 2005, o 11:23
Lokalizacja: katowice/siemianowice śl

Postprzez Simona » 12 października 2005, o 18:04

Dziękuję serdecznie, pozdrawiam
Simona
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 5 października 2005, o 17:54
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Simona » 13 października 2005, o 18:08

Cześć Dziewczyny, beta mi wyszła 324. Niby jest więcej iż 5, ale....Nie jest za mało? Kurczę, zaczynam się nakręcać. Moja ogromna radość gdzieś się ulotniła. Poradźcie mi proszę kiedy najlepiej jest iść do ginekologa żeby w ogóle mógł coś potwierdzić? Z góry dziękuję i pozdrawiam Was serdecznie.
Simona
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 5 października 2005, o 17:54
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Agata22 » 13 października 2005, o 22:57

no to gratulacje po raz kolejny tyle wystarczy na określenie ciąży
możesz odrazu umówić się do lekarza
a dla potwierdzenia możesz zrobić betę za jakiś tydzień i wtedy powinna się już powiększyć
Agata22
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 30 sierpnia 2005, o 11:23
Lokalizacja: katowice/siemianowice śl

Postprzez Simona » 14 października 2005, o 18:46

Dziękuję bardzo za dobre słowa. Pozdrawiam serdecznie
Simona
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 5 października 2005, o 17:54
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez weronusia » 14 października 2005, o 18:55

Gonadotropina kosmówkowa jest hormonem produkowanym przez kosmówkę łożyska. Składa się z dwóch podjednostek alfa i beta. Podjednostka alfa jest wspólna dla HCG, TSH i LH, podjednostka beta jest charakterystyczna dla HCG. Gonadotropina kosmówkowa podtrzymuje czynność ciałka żółtego we wczesnej ciąży (do 8-10 tygodnia). Jeśli dochodzi do implantacji zapłodnionej komórki jajowej, a odbywa się to między 6 a 8 dniem po owulacji, to 48 godzin później we krwi pojawia się wykrywalne stężenie HCG (> 1 mIU/ml). Ale ponieważ wiele zarodków jest wadliwych genetycznie (niektórzy uważają, że nawet 50 % z nich) i często dochodzi, do „mikroporonień” to dopiero wynik > 5 mIU/ml (dla niektórych > 25 mIU/ml) oznacza ciążę. HCG jest także wykrywalne w moczu i tę właściwość wykorzystują domowe testy ciążowe.

Poziom HCG osiąga swój szczyt w 8-10 tygodniu ciąży, następnie jego poziom obniża się i taki pozostaje do końca ciąży.

U kobiet, które otrzymały w cyklu poprzedzającym ciążę preparaty zawierające HCG wykrywalne stężenia tego hormonu utrzymują się przez 5 do 14 dni zależnie od zastosowanej dawki i indywidualnej reakcji organizmu (średnio jest to 10 dni).

Normy wartości HCG w zależności od wieku ciążowego liczonego od pierwszego dnia ostatniej miesiączki są bardzo szerokie.



Ważniejsze od bezwzględnych wartości HCG są przyrosty jego stężenia w czasie !

W prawidłowej ciąży poziom HCG wzrasta przynajmniej o 66 % w ciągu 48 godzin i o 114 % w ciągu 72 godzin. Im ciąża starsza tym wzrost stężenia HCG wolniejszy i w przedziale 1200 mIU/ml-6000 mIU/ml poziom HCG podwaja się średnio w czasie 96 godzin (4 dni), a dla stężeń przekraczających 6000 mIU/ml ten czas może być jeszcze dłuższy. Przy HCG przekraczającym 6000 mIU/ml lepszą informację o stanie i umiejscowieniu ciąży daje USG. Wartości nieprawidłowe nasuwają podejrzenie poronienia lub ciąży ektopowej (przyrost jest wolniejszy od prawidłowego). Możliwy jest jednak chwilowy spadek stężenia HCG w przypadku, gdy w macicy, zagnieździły się przynajmniej dwa zarodki (co zdarza się przy mnogiej owulacji lub po zabiegach IVF) w chwili, kiedy jeden z nich obumiera. Nie ma to w tym wypadku wpływu na pomyślny przebieg ciąży.

Wskazaniem do badania HCG jest także monitorowanie skuteczności leczenia ciąży pozamacicznej metotreksatem oraz nadzór prowadzony po leczeniu zaśniadu groniastego lub nowotworów kosmówki.

Uwagi:

We wczesnej ciąży za przyczyną wzrastającego poziomu stężenia HCG nagłemu pogorszeniu ulegają objawy zespołu hiperstymulacji jajników.
Ze względu na stymulujące funkcje ciałka żółtego właściwości HCG, zawierające je leki stosowane są w celu korekcji zaburzeń fazy lutealnej i podtrzymania ciąży. Jest to alternatywa dla suplementacji progesteronem.
Ze względu na podobieństwo HCG do LH leki zawierające HCG są wykorzystywane w zastępstwie LH w celu sztucznego wywołania pęknięcia pęcherzyka.
HCG i USG

U kobiety z 28 dniowymi cyklami miesiączkowymi pęcherzyk ciążowy jest najwcześniej widoczny w USG dopochwowym w 32 dniu cyklu, przy poziomie HCG większym od 1000 mIU/ml (najwcześniej przy stężeniu 500 mIU/ml)

Średnica pęcherzyka powiększa się średnio o 1 mm na dobę (przynajmniej o 0,6 mm). Echo zarodka najczęściej widać w pęcherzyku o średnicy 10-25 mm.

Za patologią może przemawiać:

Brak pęcherzyka ciążowego przy HCG >= 1500 mIU/ml (Uwaga! W ciąży ektopowej może występować tzw. pseudo-pęcherzyk).
Brak echa zarodka przy pęcherzyku o średnicy powyżej 25 mm.
weronusia
Bywalec
 
Posty: 128
Dołączył(a): 30 sierpnia 2005, o 11:12
Lokalizacja: dolnośl.


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron