Teraz jest 9 maja 2024, o 20:00 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

bromergon na zbicie prolaktyny???

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

bromergon na zbicie prolaktyny???

Postprzez Puppy » 26 września 2005, o 14:49

I jeszcze jedno pytanie??? O co tu chodzi!!!!!!!!!!!!! Też jadłam bromergon ale niestety gin nie poinformował mnie na co są te tabletki!!A luteina?Dzięki :!: :!: :!: :!: :!:
Puppy
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 września 2005, o 16:57

Postprzez dzolka » 26 września 2005, o 15:16

bromergon (bierze sie caly czas) jest na zbicie prolaktyny a luteina (bierze sie po owulacji przez 14 dni) na wzmocnienie poowulacyjnej fazy cyklu.
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez Puppy » 26 września 2005, o 15:28

Dzięki dzolka!! Ale w sumie na co jet ten bromergon??Lekarz polecił mi jeść luteinę w 13-tym dc przez dwa tygodnie!! I o luteinie tez mi nic nie wyjaśnił.Jeśli mogła byś coś podpowiedzieć??!! :wink:
Puppy
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 września 2005, o 16:57

Postprzez dzolka » 26 września 2005, o 19:09

Puppy! Tak jak napisałam wyżej: bromergon obniża wydzielanie hormonu zwanego prolaktyną, ponieważ jesli jest za wysoka, moze blokować owulację. Ale nasuwa mi się pytanie: czy twój lekarz zlecił ci zbadanie poziomu prolaktyny?? (robi się to pprzez pobranie krwi). Czy wykonywał ci usg w trakcie cyklu aby ustalic czy masz owulację? na jakiej podstawie kazał ci brać luteinę od 13 dc? Czy ustalił że u ciebie w 13 dniu cyklu jest już PO owulacji??? Luteina wspomaga ciałko żółte, czyli coś co powstaje po pęknieciu pęcherzyka w jajniku i uwolnieniu komórki jajowej, zażywana zbyt wcześnie moze zaburzyć owulację, dlatego warto mierzyć temperaturę i zaczynać brać luteinę dopiero jak zaobserwujesz skok oznaczający ze już jest po jajeczkowaniu. Jesli twój lekarz zapisał ci te leki bez jakichkolwiek badań, uważam że powinnas skonsultować się z innym lekarzem.
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez Puppy » 27 września 2005, o 09:42

Badanie było przeprowadzone zupełnie ogólnie (wziernikowanie i wszystko co z tym związane) a w związku z moim pytaniem o pomoc w zajściu w ciążę dostałam tylko receptę i termin kolejnej wizyty kontrolnej. Problem w tym że ja nie znam dobrego lekarza w moim mieście!!MOŻE KTÓRAŚ Z WAS MI POMOŻE??Mieszkam w Bielsku-Białej!!
Puppy
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 września 2005, o 16:57

Postprzez cysia » 6 marca 2006, o 22:45

Jeśli prolaktyna jest zbyt wysoka,polecam ziołowy Castagnus.Sama mam hiperprolaktynemię (a może już nie?).W każdym razie przez prawie rok jej poziom utrzymywał się na stałym poziomie 40 na 20.Bromergon najpierw łykałam po pół,potem brałam dopochwowo po 4/dobę,zero reakcji lub niewielki spadek.Przeczytałam o castagnusie i po 3 cyklach z wyłączeniem bromka prl spadła do 25!A lekarze mówią,że to placebo. Nie wierzcie im,a ziółka 1x1 na pewno nie zaszkodzą,jeszcze hamują napięcie przedmiesiączkowe :wink:
cysia
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 6 marca 2006, o 19:41
Lokalizacja: okolice Piły

Postprzez Kręciołek » 6 marca 2006, o 22:49

No widzisz,Cysia, a ja zupełnie odwrotnie reagowałam - na Bromergon tak, a na Castagnus ani trochę. Może to jest kwestia reagowania na zioła w ogóle? Bo mi jakoś żadne nie pomagają :?
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez weronusia » 7 marca 2006, o 13:24

a mnie bromergon doskonale pomaga........................juz w 1 miesiacu działania
weronusia
Bywalec
 
Posty: 128
Dołączył(a): 30 sierpnia 2005, o 11:12
Lokalizacja: dolnośl.

Postprzez cysia » 6 kwietnia 2006, o 15:02

Dwa cykle temu prl na poziomie 25.Zupełnie odstawiłam bromergon i biorę tylko castagnus.przedwczoraj odebrałam wyniki kontrolnego badania.Prolaktyna 18/25 i można chyba powiedzieć,że hiperprolaktynemię mam za sobą.
Ale zanim ktokolwiek zacznie mnie naśladować,proponuję najpierw spróbować jednego i drugiego środka.Najważniejsze,żeby coś pomogło,no nie? Mój doktorek mówi to samo.Pozdrawiam
cysia
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 6 marca 2006, o 19:41
Lokalizacja: okolice Piły


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

cron