Teraz jest 5 czerwca 2024, o 00:53 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

metod, metody,temperaturki.. juz nic nie wiem!!Ratunku

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

metod, metody,temperaturki.. juz nic nie wiem!!Ratunku

Postprzez Puppy » 26 września 2005, o 14:14

Czytam ciągle o tych wszystkich mierzeniach temperaturki, obliczeniach, dniach cyklu, płodnych, niepłodnych i robi mi się taki misz masz że hej. Proszę napiszcie jak mam się do tego zabrać i jaka metoda jest najskuteczniejsza :oops: :?: :?: Od mojego ginekologa nic nie wyciągnę!!!Szukałam w interneci ale tyle tego jest......... HEEEEELP
Puppy
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 września 2005, o 16:57

Postprzez dzolka » 26 września 2005, o 15:20

Polecam domowy kurs naturalnego planowania rodziny (do kupienia w księgarni do której link znajdziesz na tytułowej stronie) oraz linki do stron ze strony tytułowej www.lmm.pl, tam jest wszystko ;-)
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez Puppy » 26 września 2005, o 15:29

Dzięki wielkie!!Pogrzebię i może coś z tego zakumam .....hi hi hi :lol:
Puppy
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 września 2005, o 16:57

Postprzez kasiama » 26 września 2005, o 15:33

Domyślam się (czy słusznie?), że zamierzacie w pierwszej kolejności wykorzystać wiedzę z NPR do poczęcia dziecka? Ten wątek odpowie na kilka pytań: http://www.lmm.pl/forum/viewtopic.php?t ... obserwacja
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Puppy » 26 września 2005, o 15:38

kasiama :)
pragniemy dziecka, staramy się od ponad roku, mój lekarz ginekolog wystawił mnie za drzwi gabinetu bo miałam uszkodzoną kartę magnetyczną :twisted: :twisted: :cry: !!Zraziłam się!!W ogóle nie mam ochoty odwiedzać tych gabinetów..szczerze to nawet nie wiem jaki mogłabym wybrać!! szukam wszędzie kogoś kto mi pomoże!Dlatego jestem tutaj...NPR czy inny byle skuteczny :!: :!:
Puppy
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 września 2005, o 16:57

Postprzez NB » 26 września 2005, o 15:51

Normalnie. Kupujesz sobie termometr rtęciowy, zeszyt w kratkę długopis i od jutra rana zaczynasz mierzenie temperatury. Mierzysz np. w pochwie ok. 5 minut przed wstaniem o tej samej porze i wynik zapisujesz na karcie. Przy każdym skorzystaniu z toalety patrzysz na śluz , czy papier jest błyszczący a może nic tam nie będzie? Wieczorem wracasz myślami do całego dnia i analizujesz czy czułas coś na zasadzie mokrości, czy był jakiś śluz i to zapisujesz. Kolejny dzień to samo. Jeśli się w tym gubisz zapraszam tu :
http://www.rodzinna.pl/rodzinna/product ... cts_id=159
http://www.npr.pl/npr/kurs/1.html
http://www.npr.pl/kursy/terminy.html
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Puppy » 26 września 2005, o 16:14

Nikoleta dzięki wielkie!!Narazie to się gubię nie ma co!! Ale wpadnę na te stronki!Powiedz mi jak mam mierzyć temperaturę o tej samej porze jeśli tak pracuję żę jest to niemożliwe!!Jakie mogą byc odchylenia od dokładnej godziny??? :lol:
Puppy
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 września 2005, o 16:57

Postprzez kasiama » 26 września 2005, o 21:13

Puppy, spokojnie, na razie cały czas krzyczysz. W linkach, jaki ci podesłałyśmy są wszelki informacje, także co robić w przypadku pracy na zmiany. Zachęcam do poczytania.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Puppy » 27 września 2005, o 09:47

Kasiama wiem że krzyczę...bo krzyczę o jakąś poradę której niestety nie mogłam uzyskać od lekarza! Niestety nie stać mnie na kurs npr a nie mogę znaleźć chociażby rysunku tabeli i jakiś wskazówek jak się do tego zabrać!
Puppy
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 września 2005, o 16:57

Postprzez kasiama » 27 września 2005, o 11:10

Tabele w różnych formatach:
http://www.iner.pl/?x=6&PHPSESSID=4bd05 ... d9c481c888.
Jak zaczniesz, to się okaże, że to nie jest taki trudne. Na samym początku uzupełniasz, kiedy zaczęło się krwawienie, a potem każdego dnia temperaturki i obserwacje śluzu, jeśli taki był. Z tej strony: www.iner.pl dowiesz się też kilku podstawowych rzeczy, tyle, że w metodzie dr Rotzera - to też NPR, metoda wieloobjawowa, bardzo skuteczna. Ale nie chcę, żeby ci zaczęło mieszać - kilkoma szczegółami różni się od tej propagowanej pzez LMM. Wybierz zatem sama, której jest ci się łatwiej nauczyć i z której masz więcej informacji.

P.S. Skąd jesteś? Tzn z jakiego miasta?
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Puppy » 27 września 2005, o 11:18

Jestem z Bielska-Białej! :)
Próbowałam znaleźć w internecie jakieś adresy gabinetów ale zwykle trafiałam na gabinety prywatne ze "skromne" kilkadziesiąt zł wizyta!! :cry:
Puppy
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 września 2005, o 16:57

Postprzez NB » 27 września 2005, o 12:16

Bielsko - Biała 10 października 2005, godz. 17.00
Instytut Teologiczny z.gzyl@maspex.com.pl
tel. (033) 821 93 22 lub 0504 268 422

to są namiary ze strony z terminami kursów http://www.npr.pl/kursy/terminy.html

Zadzwoń do tych instruktorów , myślę, że kwestia kosztu będzie drugorzędna w tym przypadku. Tylko trzeba powiedzieć jak się sprawa ma.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Puppy » 27 września 2005, o 14:27

:lol:
Dzięki za ten termin. Przemyślę to ale w sumie najbardziej zależy mi na znalezieniu ginekologa "z prawdziwego zdarzenia".Może znacie jakąś stronę na której znajdę adresy lekarzy z Bielska-Białej? :?:
Puppy
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 września 2005, o 16:57


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron