Teraz jest 28 marca 2024, o 17:47 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Oczekiwanie.....

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez elsa » 15 grudnia 2005, o 10:39

Dziewczyny czy jest możliwe, że przy zażywaniu castagnusa i luteinki w fazie lutealnej tempka nie chce mimo to podskoczyć wyżej?(faza niskich tempek to 36.5, skok na 36.7, potem spadek na 36.65 i tak mi sie utrzymuje od 3 dni) Czy to może swiadczyć o braku owulacji lub, że castagnus chce wyrównać temki :?:

Pozdrawiam Was i życze opieki świetych :!:
elsa
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 24 listopada 2005, o 14:53
Lokalizacja: Poznań

Postprzez anka23 » 15 grudnia 2005, o 15:16

Droga MMG
Bóle podbrzusza, o których piszesz prawdopodobnie są skurczami macicy, będące "sprawą" normalną w czasie ciązy a tym bardziej na jej początku, gdyż zarodek się zagnieżdża w Twojej macicy a organizm przygotowuje się do zmian. Ja również miewałam lekkie skurcze, teraz zaczęłam 10 tc i skurczy juz nie mam, nawet zaczynam się trochę martwić. W moim prypadku jednak brak skurczy może być spowodowane braniem tabletek na podtrzymanie ciązy, ponieważ plamiłam. Jeśli Twoje obawy nie dają Ci spać w nocy, polecam byś powiedziałam o tym swojemu lekarzowi. Jestem jednak pewna, że również Ci powie, iż jest to normalna reakcja organizmu.

Nie mart się tyle, na pewno wszystko jest w porządku.

Życzę dużo zdrówka i mało zartwień.

Pozdrawiam :wink:
anka23
Domownik
 
Posty: 346
Dołączył(a): 11 maja 2005, o 13:53

Postprzez bernadetta25 » 15 grudnia 2005, o 18:26

Kobietki, a propo tej mentalności: jakiś miesiąc temu moja kuzynka, która ma już odchowane dzieci (ona jest w moim wieku) spytała: kiedy dziecko i przy okazji powiedziała mi, że takie jak ja to już nie rodzą! A jakie rodzą? A więc małolaty, albo świeże 18-tki, albo kobiety, które zrobiły karierę i około 40 zdecydowały się na dziecko! :shock: :shock:
Co w takim razie z 20-sto i 30-sto parolatkami?
Czy mam siie cofnąć w czasie i zafundować sobie dzidzię na 18-stkę, albo poczekać jeszcz 15 lat?
:evil: :twisted:
Szczerze mówią bardzo mnie to wkurzyło i trochę zabolało (choć wiem że nie mówiła tego złośliwie).

Co tam, skupmy się na sobie i na naszej super grupie, bo szkoda zdrowia na takie głupoty, w końcu nasze bobaski te "juz" i te " niedługo" musza mieć zdrowe mamusie! :D
Pozdrawiam papa :D
bernadetta25
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 grudnia 2005, o 14:07
Lokalizacja: wielkopolska

Postprzez bernadetta25 » 18 grudnia 2005, o 19:23

Czy to możliwe żeby w pierwszy diach ciązy czuć już mdłości? Pytam z ciekawości bo jeszcze nie wiem czy się udało, poczekam jeszcze kilka di i robię test :oops: :D

Pozdrawiam papa :)
bernadetta25
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 grudnia 2005, o 14:07
Lokalizacja: wielkopolska

Postprzez kasiama » 18 grudnia 2005, o 19:55

W pierwszych dniach, czyli jeszcze przed terminem spodziewanej miesiączki? Raczej nie.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez elsa » 19 grudnia 2005, o 12:39

bernadetta25 czasami dziewczyny czują mdłości, ale nie koniecznie musza być związane z ciązą, po prostu jest to działanie tabletek, czasami jednak tuz przed mieisączka jak się pojawia to moga, ale nie jest to jednoznaczne. Najbardziej prawdopodobnym objawem ciążowym jest ból piersi zaraz po owulacji, mówię z doświadczenia mojej przyjaciółki, ale każdy inaczej to odczuwa, oby u Ciebie to oznaczało właśnie bobaska, zycze Ci tego :!:
elsa
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 24 listopada 2005, o 14:53
Lokalizacja: Poznań

Postprzez fiamma75 » 19 grudnia 2005, o 13:24

bernadetta25 napisał(a):Czy to możliwe żeby w pierwszy diach ciązy czuć już mdłości? Pytam z ciekawości bo jeszcze nie wiem czy się udało, poczekam jeszcze kilka di i robię test :oops: :D
Pozdrawiam papa :)


Jak najbardziej możliwe.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez fiamma75 » 19 grudnia 2005, o 13:26

elsa napisał(a): Najbardziej prawdopodobnym objawem ciążowym jest ból piersi zaraz po owulacji, mówię z doświadczenia mojej przyjaciółki, ale każdy inaczej to odczuwa, oby u Ciebie to oznaczało właśnie bobaska, zycze Ci tego :!:


Tu się nie zgodzę. Nie tylko u mnie, ale i u wielu moich znajomych ten ból jest typowy dla tej fazy cyklu i z ciażą nie ma nic wspólnego. Czasami piersi bolały mnie dużo mocniej niż w tych cyklach, w których zaszłam w ciążę.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez elsa » 19 grudnia 2005, o 13:44

fiamma75 wiem ze każdy czuje inaczej dlatego napisałam na przykładzie osoby, która tak czuła, ja osobiście w ogole nie odczuwam bolu piersi przed okresem, nie sa tkliwe, wiem, ze taki objaw byłby dla mnie sygnałem, dla kogos innego to normalne odczucie.

czasem brak objawów jest najlepszym sygnałem ciązy :D
elsa
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 24 listopada 2005, o 14:53
Lokalizacja: Poznań

Postprzez oleńka24 » 20 grudnia 2005, o 21:01

Witajcie drogie dziewczeta!!!
dawno mnie tu u was nie było!! Od paru dni wyczekuje na @, ale cos nie chce sie pojawic!!! Czujna jestem tak juz od 5 dni, bo u mnie @ przesuwa sie o 2 dni w jedną to w drugą strone!!Dziś mija 3 dzień od planowanej @!! Powiecie zapewne, że to niewiele, ale ja zniecierpliwiona sięgnęłam po test..... właśnie przed chwilka go zrobiłam...i NIC!!!!! :( Smutno mi sie zrobiło!! a taka juz miałam nadzieję bo w tamtym cyklu @ przyszedł 28 dnia cyklu, a w tym miesiącu jest juz 33 i NIC!!!! a taki to był miesiąc spokoju, bo przytulalismy sie jedynie zaraz po @ a potem dopiero 19 i 20 dc. aha....a teraz moje tempki od paru dni skoczyły w górę, dzis osiągając maksimum jakie kiedykolwiek miałam bo 37,1!!!i o dziwo że czuje sie wysmienicie, nic mnie nie boli, a wszystkie objawy pezepowiadajace @ juz dawno u mnie mineły!!! coś dziwnego!!jedynie piersi mnie bolą, przede wszystkim same sutki!!
ufff, ale sie rozpisałam, ale chciałam sie z Wami moimi doswiadczeniami podzielic!! co Wy na ten temat sądzicie??? za wczesnie ten test zrobiłam???
dziekuje za wszelie sugesteie i pozdrawiam serdecznie!!!!
Ola
oleńka24
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 25 listopada 2005, o 16:45
Lokalizacja: Łódz

Postprzez kasiama » 20 grudnia 2005, o 23:03

Ila masz na razie wyższych temperatur?
Jeśli chcesz robić test ciążowy, to najlepiej rano - gdy stężenie HCG jest największe.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez oleńka24 » 20 grudnia 2005, o 23:42

mój cykl wyglada nastepująco, chociaz w dniach kiedy nastapił wzrost temperatury akurat odstawiłam mierzenie....bo miałam doła....i wszystkiego mi sie odechciało!! taka lekka depresja mnie złapała!1
1.@
2.@
3.@
4.@
5.36,5
6.36,6
7.36,4
8.36,5
9.36,6
10.36,5
11.36,4
12.36,5
13.36,4
14.36,5
15.36,5
16.36,6
17.36,5
18.36,4
19.36,5
20.36,6
21.36,5
22.36,5
23.brak
24.brak
25.brak
26.brak
27.brak
28.36,8
29.36,9
30.37,0
31.36,9
32.36,9
33.37,1
i tak to jest!!!! nic nie widac, te tempki lataja raz tak raz inaczej!!! :( wiem, że głupi zrobiłam że nie mierzyłam i w tym czasie co podałam...ale wiedziałam, że tak sie bedzie działo??myslałam ze bedzie to kolejny cykl, takie jak poprzednie, czyli bez najmniejszych zakłócen!!!
idę spać, ale czuję sie rewelacyjnie i jestem pewna na 99% że i jutro nici z @....chociaz!!!! polecam sie w modlitwie i sama sie modle aby to było TO!!!! :)
oleńka24
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 25 listopada 2005, o 16:45
Lokalizacja: Łódz

Postprzez kasiama » 21 grudnia 2005, o 00:46

W najlepszym przypadku - czyli gdyby temperatura wzrosła już 23 dnia cyklu - to byłoby dopiero 11 temperatur wyższych, a to jeszcze za mało, żęby na ich podstawie podejrzewać ciążę. Oczywiście, może tak być i życzę ci tego - ale na zdrowy rozum jeszcze za wcześnie na gratulacje.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez oleńka24 » 21 grudnia 2005, o 09:20

dziękuje Ci Kasiama, masz rację, masz rację, jakos miałam długa 1 fazę w tym cyklu! dziś mam 36,9 ale tez raczej sie na nic nie nastawiam więć jeszcze raz dziekuje i przepraszam za ewentualne problemy!! :)
dziekuje i pozdrawiam
oleńka24
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 25 listopada 2005, o 16:45
Lokalizacja: Łódz

Postprzez elsa » 21 grudnia 2005, o 10:37

Witaj Oleńka24! Mam nadzieję, że przeczucie Cię nie myli :D choc kasiama ma racje i jeszcze trochę cierpliwości z Twojej strony potrzeba, bo co najmniej do 18dpo trzeba czekać, żeby miewc pewność. 3mam mocno kciuki :!:
elsa
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 24 listopada 2005, o 14:53
Lokalizacja: Poznań

Postprzez oleńka24 » 21 grudnia 2005, o 14:44

Kochane Dziewczyny!!! wielkie dzieki i ogromne buzi dla was!!! :P Dziekuje za wspaniałe słowa, co ja bym bez nich zrobiła???sama bym musiała z tymi myslami zostać, bo mój mąż chociaz jest wspaniały to przecież tak dobrze nie zrozumie tego co czuje kobieta!!
niby jest 5 dni po spodziewanej @ ale jak mam jeszcze czekać do 18 dni!!???o rany!!!!
ale coz, jestem przygotowana na niepowodzenie, przynajmniej mniej bedzie bolało!! dlatego byłam sobie właśnie u fryzjera i teraz nic nie jest w stanie popsuc mi humoru!! :P
mam jeszcze maleńkie pytanie, czy jak sprawdza sie temperature rano, w moim przypadku o 7, i te tempki są narazie wysokie, to to znaczy że @ nie przyjdzie teraz czy przez cały dzień czy jak??czy mimo rano wysokiej temeratury ja moge sie @ spodziewać w każdej chwili?
dzieki za odpowiedz i jeszcze raz mocno Was całuje!!!!
aha, i elsa, mam cicha nadzieję ze może bedzie u mnie tak jak u Ciebie!!?? :P
oleńka24
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 25 listopada 2005, o 16:45
Lokalizacja: Łódz

Postprzez elsa » 21 grudnia 2005, o 14:56

Oleńko24 ostatnimy czasy jak mierze tempke to zawsze spada mi ona razno i dostaje wtedy zaraz @. Nie wszyscy tak maja, czasem jest tak, że tempka spada na kilka dni przed, albo i w trakcie @ U Ciebie pieknie temperaturki wzrosły więc nadzieja na powodzenia wysoka :!: :)

I tak trzymaj :!: Najważniejsze to spokój a pozytywizm tylko polepszy sprawe :D
elsa
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 24 listopada 2005, o 14:53
Lokalizacja: Poznań

Postprzez elsa » 21 grudnia 2005, o 15:16

Kasiu1970 chciałabym miec taka jasna sytuacje z faza lutealna jak Ty, szczęściara :wink:

No to czekamy na wieści pozytywne za dwa dni i zaklinamy @ mogłaby sie juz od Ciebie odczepić choć na 9 miesiecy :D
elsa
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 24 listopada 2005, o 14:53
Lokalizacja: Poznań

Postprzez anka23 » 21 grudnia 2005, o 15:25

Hej Oleńka. Czytam Twój post i się uśmiecham :P . U mnie była taka sama sytuacja, miesiączka mi się spóźniała choć zawsze miałam cykle regularne, ogromna nadzieja mnie tchnęła kiedy @ się spóźniała 2 dni. Ja robiłam 3 testy ciążowe. Pierwszy przed @-negatyw, drugi- 2 dni po terminie spodziewanej@- negatyw, trzeci 5 dni po terminie spodziewanej @-POZYTYWNY!!! Bardzo tkliwe piersi i przeczucia względem swojego ciała. Życzę Ci aby się udało, musisz wierzyć w to głęboko, ja wierzyłam i się udało. Nie chcę przesadzać, ale moje przeczucie mówi, że będziecie mieć wspaniałe święta, nie jestem wróżką, tak serce podpowiada.
Trzymaj się cieplutko i nie zapomnij o modlitwie do św. Gerarda, nam bardzo pomógł.

Pozdrawiam :wink:
anka23
Domownik
 
Posty: 346
Dołączył(a): 11 maja 2005, o 13:53

Postprzez oleńka24 » 21 grudnia 2005, o 18:18

Moje drogie Dziewczyny!!! aż mi sie łza w oku zakręciła jak czytam Wasze przemiłe i pełne nadziei słowa!!! nawet nie potrafię opisać co czuję!! DZIEKUJE!!! :P proszę o modlitwę w mojej intencji i sama sie modle!!!Rok temu zmarła moja ukochana Babcia,na raka jajnika,opiekowałamsie nią jak tylko mogła, perzed smiercia obiecała mi, że bedzie przy mnie i tak jak ja nią tak i ona będzie sie mna opekowała z góry!! Wierzę w to najmocniej na świecie że właśnie teraz może podaruje mi swój prezent dla mnie pod choinke!! wierze że wymodliła dla mnie wspaniały Prezent!!! ...a jesli sie nie spełni....i tak wiem że czuwa!!
dziekuje Ci aniu23, też cały czas mysle o Tobie i Twojej sytuacji, moja jest podobna
DZIEKUJE!!!
oleńka24
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 25 listopada 2005, o 16:45
Lokalizacja: Łódz

Trzymam kciuki!

Postprzez Owieczka » 22 grudnia 2005, o 00:01

Miła Oleńko :)

Bardzo się wzruszyłam, czytając ten wątek. Mam nadzieję, że w te Święta zamiast św. Mikołaja, zjawi się u Was Bocian :) Do Wigilii wszystko powinno się już wyjaśnić. Trzymam kciuki!!!
Owieczka
Przygodny gość
 
Posty: 22
Dołączył(a): 26 października 2005, o 19:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez oleńka24 » 22 grudnia 2005, o 00:30

Dziekuje Ci Owieczko!!!!
Wesołych Świat!!!!! :P
oleńka24
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 25 listopada 2005, o 16:45
Lokalizacja: Łódz

Postprzez oleńka24 » 22 grudnia 2005, o 10:18

Witajcie!! i chyba dzis tez nic, bo temeratura 36,9 :P dzisejszej nocy śnilo mi się chyba ze3 razy, że wstaje rano i dostaję @!!!!!! fatalna noc!! bardzo sie denerwuje, bo nie wiem co sie dzieje! wczoraj bolał mnie brzuch, chodzilam z męzem po sklepach i nie mogłam spokojnie robic prezentó, bo cały czas mnie kęciło do toalety!! byłam pewna że dostane @, a tu nic!!!nie wiem, czy to nie od ząłodka, bo też mam wrażenie jakby był pusty i jakoś mi w nim dziwnie!
Kończe,bo znowu marudze!!! pa :wink:
oleńka24
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 25 listopada 2005, o 16:45
Lokalizacja: Łódz

Postprzez beatka19 » 22 grudnia 2005, o 14:22

Znowu narobilam sobie zaległości :wink: ach te porządki przedświąteczne i całe przygotowanie - tyle czasu to pochlania ... a tu tyle "nowości".
Oleńka trzymam mocno kciuki za was aby okazalo się, że wasze dzieciątko jest już w drodze :D
Pytałaś się o tempki a @, u mnie jest tak jak u Elsy i Kasi1970, zawsze w dniu kiedy ma przyjść @ to rano spada w dół.
U mnie 10 wyższa tempka, ale chyba nici z dzidziusia bo boli mnie jak na @, robilam też wczoraj test ale wyszedł negatywnie (może za wcześnie ale jakoś nie mogłam się doczekać :wink: ). Tak więc pozostaje mi nadzieja wbrew wszelkim oznakom zbliżającej się @. Dobrze, że już wkrótce święta, atmosfera radości i rodzinnego ciepła zawsze podnosiła mnie na duchu.

pozdrawiam Beatka
beatka19
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 17 listopada 2005, o 13:25
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez bernadetta25 » 22 grudnia 2005, o 16:50

Oleńka życZę żeby Ci się udało!!
Ja właśnie sie podłamałam, bo po jedenastu dniach wysokich temp. w granicach 36,7 do 36,9 (raz 37) zaczęły mi się plamenia no i brzuch już od przedwczoraj boli mnie jak na @ (dzisiaj miałam 36.9).
Jeszcze troche się łudzę, ale już mi się przykro robi, że chyba nici z fasolki :cry: Dlatego mam pytanie do tych, którym się już udało: dziewczyny, czy miałyście takie plamienia , które na początek okresu wskazywały :?:

PS. Oleńka24 mnie koszmary o rozpoczynającym się @ też od czasu do czasu nękają :)

Pozdrawiam Was! i życzę samych "fasolek " na święta :!: papa
bernadetta25
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 grudnia 2005, o 14:07
Lokalizacja: wielkopolska

Postprzez oleńka24 » 23 grudnia 2005, o 09:07

Drogie dziewczyny!!
dziekuje Wam za wszelkie dobre słowa i za modlitwe, ale niestety rano temeratura spadła mi do 36,4, co oznaczało dla mnie tylko jedno!!!
Właśnie wrócilam ze mszy Roratniej i pezyszła @ !!!!Nie moge powiedziecże jestem najszcześliwszą kobietą na świecie, ale uśmiecham się i z pełnymi nadziejami patrze w następny cykl!! :P
Dzis wyjeżdzam na swięta, więc życzę Wam kochane,WESOŁYCH SWIAT, jak najszybszego spełnienie waszego powołania jakim jest macieżyństwo!! Badzcie zawsze usmiechnięte i we wszystkim co was dobrego lub złego spotyka, zauważajcie rękę Boga!!!
teraz widzę że @ mógł mi sie spóżniac z powodu lekkiego przeziebienia jakie przeszłam w środku cyklu, stąd to przesuniecie sie 1 fazy!!Kasiama miała rację!!!
Wszystkie Was mocno i z całego serca całuje!!!
dzis zaczynam nowy cykl i znów się usmiecham!!!! papapa :P
oleńka24
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 25 listopada 2005, o 16:45
Lokalizacja: Łódz

Postprzez elsa » 23 grudnia 2005, o 11:47

Dziewczyny, niestety u mnie wczotaj pojawila sie @, smutno, że na świeta nie będziemy sie cieszyli :cry:
elsa
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 24 listopada 2005, o 14:53
Lokalizacja: Poznań

Postprzez katalina » 23 grudnia 2005, o 13:41

a ja sie czuje jak na @....
do tego mam straszny stres w robocie i wyglądam jak zombie....
coś Wam smiesznego opowiem... :lol: :lol: z tym że dla mnie to jesyt smieszne dziś a wczoraj dostalam histeriii..
no więc mój mąż robił przedwczoraj w nocy sledzie w occie. zostawił je na całą noc i dzień w jakieś zalewie i wczoraj dopiero póxnym wieczorem umył ten cholerny gar...
a ja się zabrałam do ucierania cukru i jaj na piernik.no i ucieram i ucieram a rybną mi jedzie niemożebnie wręcz... własnie mam dorzucać inne składniuki w tym chyba z pół kilo róznych drogich orzechów.... i coś mnie tknęło.. wącham ten gar...A TAM TAKIM ŚLEDZIEM JEDZIE !!!!dziewczyny cała ten kogiel mogiel poszedł do zlewu ..mój mąż mnie przekonywał że "nic nie będzie czuć kochanie nie denerwuj się" a ja tu mam wizję piernika o POSMAKU sledzi... teraz jak sie widze wylewajacą łzy nad zlewem to sie śmieje ale wczoraj.....
no to teraz Wasza kolej na coś smieeznego!!!
całuję
katalina
Przygodny gość
 
Posty: 73
Dołączył(a): 12 stycznia 2005, o 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron