Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 15:55 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

spadek temperatury

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

spadek temperatury

Postprzez Aqua » 1 grudnia 2003, o 10:52

Jestem obecnie w 30 dniu cyklu.Od wczoraj mam spadek temperatury z wyższej 36.8 na niższą 36-5, a dzisiaj 36.4.Czy to jednoznacznie wyklucza ciążę ? Czy spadek temperatury zawsze świadczy o braku ciąży ? Zwykle mam cykle 27-29 dniowe.Teraz brałam Duphaston od 16 dnia cyklu do wczoraj czyli 29 dnia cyklu.Jeszcze miesiączki nie dostałam.Czy mogę się jeszcze łudzić, że może jestem w ciąży ???
Dodam jeszcze, że gdy mierzę temperaturę w dzień po południu to zawsze jest powyżej 36.7 stopni.
Poradźce coś ! :cry:
Aqua
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 21 października 2003, o 11:50

Postprzez gosiaz » 1 grudnia 2003, o 16:03

Możliwość poczęcia i utrzymania ciąży nie wynika z wyższej temperatury, tylko z faktu jajeczkowania i obecności progesteronu. Temperatura jest sprawą wtórną, wynika właśnie z obecności progesteronu. Więc nic nie pomoże wyższa temperatura, jeśli poziom progesteronu jest niski i odwrotnie - jeżeli jest progesteron w odpowiedniej ilości, masz szansę na ciążę (aczkolwiek wskutek obecności progesteronu temperatura powinna być wyższa!). Właśnie po to jest duphaston, żeby progesteron był w odpowiedniej ilości. Spadek temperatury nie musi oznaczać braku ciąży - ale może sygnalizować zbliżające się poronienie - w tak wczesnej fazie byłoby ono jednek nie do odróżnienia od spóźniającej się miesiączki. Czytałam, że wiele spóźnionych miesiączek jest właśnie wczesnymi poronieniami. Pozdrawiam, trzymaj się - Gosia
gosiaz
Przygodny gość
 
Posty: 67
Dołączył(a): 3 sierpnia 2003, o 20:28
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Aqua » 1 grudnia 2003, o 16:49

czy w takim razie nie powinnam odstawiać Duphastonu ??? Czy jak go będę brała to miesiączki w ogóle bym nie dostała ? A jeśli i tak bym dostała to może powinnam nie przerywać i go brać ze względu na zabezpieczenie przed ewentualnym poronieniem gdybym była w ciąży.? :cry:
Aqua
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 21 października 2003, o 11:50

Postprzez gosiaz » 1 grudnia 2003, o 17:59

Czemu zadajesz takie pytania? Czyżby lekarz nie powiedział, po co bierzesz duphaston i jak masz go brać?
gosiaz
Przygodny gość
 
Posty: 67
Dołączył(a): 3 sierpnia 2003, o 20:28
Lokalizacja: Łódź

Postprzez gosiaz » 1 grudnia 2003, o 18:12

Duphaston przyjmuje się w różnych sytuacjach, zawsze jednak związanych z niedoborem progesteronu: najczęściej w niewydolności ciałka żółtego, a co za tym idzie w sytuacji, kiedy są problemy z poczęciem albo utrzymaniem ciąży, w zagrażającym poronieniu. Również zapobiegawczo po poronieniu, by uniknąć następnego.
Dawkowanie zależy od sytuacji.
gosiaz
Przygodny gość
 
Posty: 67
Dołączył(a): 3 sierpnia 2003, o 20:28
Lokalizacja: Łódź

Postprzez gosiaz » 1 grudnia 2003, o 18:24

AQUA!
Pogrzebałam trochę w literaturze i mam ważną dla Ciebie informację:
DUPHASTON jest pochodną progesteronu (nie czystym progesteronem) i NIE PODWYŻSZA PODSTAWOWEJ TEMPERATURY CIAŁA! NIE HAMUJE RÓWNIEŻ OWULACJI!
gosiaz
Przygodny gość
 
Posty: 67
Dołączył(a): 3 sierpnia 2003, o 20:28
Lokalizacja: Łódź

Postprzez gosiaz » 1 grudnia 2003, o 18:35

Nie wiem co by było, gdybyś nie odstawiła duphastonu, nie będąc w ciąży - czy miesiączka by się pojawiła, czy nie. Wyczytałam natomiast, że dla podtrzymania ewentualnej ciąży, jeżeli jest zagrożenie poronieniem, przyjmuje się duphaston począwszy "od 14 do 21 dnia cyklu bez przerywania po zapłodnieniu, do 20 tyg. ciąży" (w:"Leki współczesnej Terapii")
gosiaz
Przygodny gość
 
Posty: 67
Dołączył(a): 3 sierpnia 2003, o 20:28
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Aqua » 2 grudnia 2003, o 15:03

Dzieki Wam dziewczyny za porady.Odstawiłam Duphaston jak powiedziała pani doktor.Jest 31 dzień cyklu i nadal nie mam miesiączki.Zwykle miesiączkę mam przed 30 dniem cyklu, ale może to tylko przypadek.Liczę jednak gorąco, że już nie dostane okresu i będę szczęśliwa, czego również życzę wszystkim starającym się jak ja. :wink:
Aqua
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 21 października 2003, o 11:50

Postprzez gosiaz » 2 grudnia 2003, o 15:20

Aqua!
Trzymam kciuki! Odezwij się jak już będziesz coś wiedziała
gosiaz
Przygodny gość
 
Posty: 67
Dołączył(a): 3 sierpnia 2003, o 20:28
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Aqua » 4 grudnia 2003, o 10:59

Niestety dostalam wczoraj okres :cry: :cry: Tak więc wszystko od początku. Od 5-go dnia cyklu mam brać przez 5 dni jakiś clostybeżyl czy jakoś tak na wzrost pęcherzyków.Czuję, że to i tak nic nie da bo u mnie pecherzyki same rosną i pekają.To już ostatnia próba.Jak się nie uda, a czuje, że tak będzie to w styczniu mam mieć badanie na drożność jajowodów. Czy to jest bolesne ? :cry:
Aqua
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 21 października 2003, o 11:50

Postprzez gosiaz » 4 grudnia 2003, o 22:05

Przykro mi, że się nie udało :( Ale nie nastawiaj się od razu, że następnym też się nie uda. A zresztą nawet gdyby się nie udało, to nic to jeszcze nie znaczy. Może po prostu nie nadszedł jeszcze czas?
Co do badania na niedrożność - zwykle nie jest bolesne. Zajrzyj na stronę: http://www.zdrowie.med.pl/uk_rozrodczy/ ... /hist.html
Pozdrawiam, Gosia
gosiaz
Przygodny gość
 
Posty: 67
Dołączył(a): 3 sierpnia 2003, o 20:28
Lokalizacja: Łódź

Postprzez agulla » 5 grudnia 2003, o 10:02

Aqua jesteś właśnie na początku długiej byćmoże drogi do dziecka :(
Przeszłam ją i myślę że mogę odpowiedzieć na wiele twoich pytań.
Dla mnie nie było niczym dziwnym, że po spadku temperatury dostałaś okres, właśnie to że temperatura spadła tak jednoznacznie świadczy o tym że jeśli nawet zaszłaś w ciążę to coś było nie tak i organizm zareagował nie przyjęciem jej. Wiesz sprawa brania Duphastonu to inna historia, bo biorąc go nie podwyższamy temperatury ale jednocześnie choć zapobiegamy ewentualnemu poronieniu to czasem nie da się go uniknąć. Pozatym biorąc dalej Duphaston i tak pewnie dostałabyś okres jeśli to nie była ciąża. To wszystko jest bardziej medycznie skomplikowane niż ci się wydaje. Jedyne co to życzę dobrego lekarza, który przeprowadzi cię tą drogą w spokoju i radości oczekiwania na dziecko. Co do badania drożności jajowodów to niezbyt miłe badanie ale jeśli chcesz możemy pogadać o szczegółach na priv :)
Życząc powodzenia pozdrawiam agulla
agulla
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 220
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 15:37
Lokalizacja: Sosnowiec


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron