Teraz jest 29 marca 2024, o 01:59 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

pierwsza ciąża - złe przeczucia

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

pierwsza ciąża - złe przeczucia

Postprzez patkaaa123 » 15 lipca 2014, o 09:26

Witam. A więc jest tak, że jestem w pierwszej w życiu ciąży i strasznie się martwię, nie wiem co myśleć i czego się spodziewać, uspokajanie lekarza i rodziny niewiele mi daje, wciąż się denerwuję i martwię. Miałam podejrzenie anemii i generalnie same problemy. Lekarz mówi, że wszystko jest w porządku, że dziecko urodzi się zdrowe, ale właśnie ja się boję... Smutny. Mam złe przeczucia. Nie wiem nawet kiedy mam się spodziewać pierwszych ruchów dziecka, kiedy poczuję jego ruch w sobie. Znalazłam artykuł googlując "pierwsze ruchy płodu" i udało mi się natrafić na porządny, chyba, artykuł http://babyonline.pl/pierwsze-ruchy-dzi ... ,r1p1.html. Przeczytałam to wszystko milion razy, wydrukowałam i zakreślaczem pozaznaczałam najistotniejsze zdania, informacje. Szczerze mówiąc niewiele się uspokoiłam, ale wierzę co tam jest napisane i mam nadzieję, że jak już poczuję ruchy mojego dziecka we mnie to wszystko się wyjaśni, a ja już będę dużo spokojniejsza.
patkaaa123
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 lipca 2014, o 14:11

Re: pierwsza ciąża - złe przeczucia

Postprzez AnnaJo » 15 lipca 2014, o 13:04

witaj i gratulacje wielkie!ja pierwszą ciążę mam już za sobą, córcia ma 2 lata i powiem ci, że to normalne, że się martwisz, każdy chyba tak ma, grunt to nie wkręcać sobie jakiś chorych filmów, wiem, pewnie łatwiej mówić niż zrobić ;-)

ja na przykład nie czytałam żadnych książek, próbowałam 'W oczekiwaniu na dziecko' (taka cegła), ale jak zobaczyłam, że zaczynam się dopatrywać wszystkich anomalii i chorób tam opisanych, to dla swojego zdrowia psychicznego tę książkę odłożyłam, co tydzień tylko sprawdzałam sobie w necie, co się dzieje w danym tygodniu ciąży i tyle.

ciąża to dla mnie był niesamowicie piękny czas, czasem tęsknię za nim ;-)

wszystkiego dobrego i spokojnej głowy ci życzę!

p.s. ruchy poczułam w 16. tygodniu, choć lekarz mi nie wierzył, że tak wcześnie, bo to pierwsza ciąża, a ty w którym tygodniu ciąży jesteś?
AnnaJo
Bywalec
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 10:37


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron