Teraz jest 29 marca 2024, o 01:15 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Nigdy nie będzie dobrego momentu na dziecko

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Nigdy nie będzie dobrego momentu na dziecko

Postprzez Kalafonia » 14 stycznia 2014, o 13:08

Witajcie!

Po wielu poszukiwaniach odpowiedniego grona dyskutujących znalazłam wreszcie to forum. Niedługo minie dwa lata od ślubu. Czas adwentu był dla mnie bardzo intensywny, ponieważ od jakiegoś czasu myślimy nad rozpoczęciem intensywnych starań o poczęcie dziecka. Modliłam się do Matki Boskiej, bym tak jak ona mogła powiedzieć "Fiat!" Jednak nie mam pracy, bo od stycznia wróciła osoba, którą zastępowałam. I mimo, że odważnie wchodziłam w Nowy Rok z mocnymi postanowieniami, to jest coraz gorzej.
Pozytywne jest to, że nie mam nad sobą szefowej, która wykorzystywałaby mnie i obarczała nieustannie dodatkową pracą oraz grona biurowych koleżanek, które mierzyłyby moje kilogramy i oceniały czy mi bioderka urosną i plotkowały, że jestem w ciąży, czego niestety doświadczyłam, jak wyszłam za mąż.
Bardzo chciałabym mieć dziecko, jednak pragnę dla niego dobra. Chciałabym dać mu przynajmniej tyle, ile dali mi moi rodzice. Dać mu nie tylko życie, ale perspektywy. Świat jest jednak tak kruchy, a to nasze życie doczesne takie marne, że budzą we mnie obawy, co do przyszłości. Ponadto jako ciężarnej bezrobotnej nie przysługuje mi za wiele. Nie mogę się zarejestrować w UP, ponieważ dostaję drobne zlecenia od czasu do czasu, które niestety nie wnoszą wiele do domowego budżetu. Rodzinę mamy daleko, a w mieście zostaliśmy po studiach, bo pojawiła się praca.
Może nie jestem pierwszą, która ma wiele obaw i wierzę, że gdy spojrzę wstecz za kilka lat wpis ten obudzi uśmiech. Dlatego, proszę napiszcie czy mieliście jakieś wątpliwości. Wiem, Tomasz ze mnie, ale serce i rozum to nie są u mnie kompatybilne :)
Wybaczcie, jeśli ten post wyda się Wam bełkotem i dziękuję za odpowiedzi. :D
Kalafonia
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 stycznia 2014, o 12:20

Re: Nigdy nie będzie dobrego momentu na dziecko

Postprzez kami79 » 16 stycznia 2014, o 00:19

Gdy zaszlam w pierwsza ciaze, pracowalam na umowe ktora zakonczyla sie wraz z dniem porodu. Potem odebralam 4 miesiace macierzynskiego i przez kolejnych 6 lat zylismy tylko z pensji meza. Urodzilam w miedzyczasie 3 dzieci. Nie zarabial wiele ale dalismy rade. Niewiem jak to sie dzieje, ale Pan Bóg daje potrzebujacym to co im jest potrzebne. Doswiadczylam tego nie raz. Teraz ja tez mam prace, dzieci odchowane ale gdy mysle o ewentualnym kolejnym dziecku, to kwestie finansowe stawiam na ostatnim miejscu na liscie obaw o przyszlosc bo wiem ze ten problem z Panem Bogiem da sie rozwiazac. On podsuwa czlowiekowi rozwiazania na ktore sam by nie wpadl. Odwagi
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron