Teraz jest 28 marca 2024, o 20:43 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Krwiaki w ciąży

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Krwiaki w ciąży

Postprzez Gianna » 3 października 2013, o 18:43

Panie drogie,

Czy macie jakieś konkretne wiadomości na temat krwiaków w macicy w czasie ciąży? Jestem w 18 tc i od 5tc borykam się z tą dolegliwością. Maluszek na szczęście rozwija się dobrze. Ale strach cały czas jest. Może któraś z Was wie skąd to się bierze (lekarze różni jakoś nie odpowiadają na to moje pytanie) i czy da się jakoś uniknąć tego na przyszłość. Bo rozumiem, że ten co już jest po prostu musi się wchłonąć, albo zejść...
Gianna
Przygodny gość
 
Posty: 85
Dołączył(a): 24 lutego 2011, o 12:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Krwiaki w ciąży

Postprzez magna » 6 października 2013, o 18:26

Mam za sobą tylko doświadczenie z własnym krwiakiem... Mój zrobił się pod łożyskiem, podczas jego tworzenia się, w 13-tym tygodniu. Nie da się podać powodu - to takie "szczęście" wątpliwe... Leżałam 1,5 miesiąca. Cały czas lekarz nie dawał szans, że się uda, ale donosiłam ciążę do samego terminu... Teraz żartujemy, że mała była po prostu od początku sobą i że z tej jej ruchliwości sama sobie szkodziła :P. Ale to oczywiście żarty.
W tym czasie (mniej więcej 13-22 tc.) krwiak się najpierw sączył (chwilami zdecydowanie nie było to sączenie się, naprawdę najadłam się strachu...), a potem ostatecznie jakoś wchłonął, ale ślad po czymś takim ponoć zostaje do porodu. Nie pytałam o niego, jak już cała przeszczęśliwa zaczęłam chodzić :P. Lekarz mówił, że możliwe, że będzie on widoczny na łożysku podczas porodu, ale wtedy też nie pytałam - miałam zbyt "sympatyczną" położną, bo o coś pytać i dostać odpowiedź. Nie da się przed krwiakami ustrzec, jak mają być, to będą...
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: Krwiaki w ciąży

Postprzez Gianna » 7 października 2013, o 15:00

Dziękuję Ci za odpowiedź!!
Czyli jest dla mnie szansa, że jeszcze będę się normalnie ruszać w ciąży :D Nawet nie wiesz, jak wiele nadziei mi dodałaś!
Powoli Teściowa jest zmęczona pomaganiem nam przy starszej córci, a ja mam zakaz zajmowania się sama dzieckiem. Ja mam tego krwiaka nie od strony łożyska. To podobno bezpieczniej, ale i tak lęk o Maleństwo jest...
Gianna
Przygodny gość
 
Posty: 85
Dołączył(a): 24 lutego 2011, o 12:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Krwiaki w ciąży

Postprzez magna » 7 października 2013, o 19:59

Gianna - spokojnie :). Jak już się unormalizuje krwiak, to dostaniesz zapewne zgodę na ruch. Ja wprawdzie jak wstałam, to miałam nogi z waty, ale się rozkręciłam i przez trzeci trymestr byłam już bardzo aktywną ciężarną. I umiałam docenić ruch :P. Ale ze starszą córcią - zależy co masz na myśli, jeśli chodzi o zajmowanie się. Dźwigać jej nie będziesz mogła, ale normalne funkcjonowanie (chodzi oczywiście?) jak najbardziej może być realne. Wiele zależy od Twojej konsekwencji obecnie - krwiaki leczy się tylko leżeniem, jak grzecznie leżysz, to większa szansa, że się ustabilizuje sytuacja...
Mnie najbardziej stresowało to sączenie się krwiaka...
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron