Teraz jest 28 marca 2024, o 14:36 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

farbowanie włosów w ciąży

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

farbowanie włosów w ciąży

Postprzez kiniaa » 11 września 2012, o 09:33

czy farbowanie włosów w ciązy jest szkodliwe? kupiłam farbę(bez amoniaku) i już miałam się upiekszać a tu bratowa z tekstem, że jej lekarka odradzała farbowanie, a jak już coś to po 14 tc. No właśnie u mnie 14 tc, ale trochę się teraz boję zafarbować. Położną mam dopiero za 3 tyg. i zapytam jej się co o tym sądzi,ale Wy farbowałyście? nie wiedziałam że to może zaszkodzić- trochę w szoku jestem :/
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Re: farbowanie włosów w ciąży

Postprzez magna » 12 września 2012, o 16:30

Farbowałam, ale dopiero coś koło 30 tygodnia... Choć mój lekarz był zdania, że po I trymestrze można - oczywiście farbą bez amoniaku!
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: farbowanie włosów w ciąży

Postprzez Kacha » 12 września 2012, o 17:46

hej kinuu :) wczoraj zobaczylam dwie kreski na tescie, w piatek dopiero zrobie bete i wtedy okaze sie na pewno bo jakos ciagle nie moge uwieryc ze sie udalo...:) a prpop farbowania to gdzies tu na forum wyczytalm kiesyd ze spokojnie mozna farbowac-wlasnie jakos w II trymestrze, sama wybieralam sie do fryzjera ale teraz bede musiala jeszcze sporo poczekac,pozdrawiam
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39

Re: farbowanie włosów w ciąży

Postprzez kamyczek » 12 września 2012, o 21:53

Kacha :) Gratulacje.
(Ja już jestem na wylocie, bo to 37 tc. :) a wydaje mi się że wczoraj zrobiłam test)
kamyczek
Bywalec
 
Posty: 158
Dołączył(a): 29 listopada 2006, o 01:25

Re: farbowanie włosów w ciąży

Postprzez kiniaa » 13 września 2012, o 10:02

Kacha - gratulacje!!! bardzo się cieszę :)
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Re: farbowanie włosów w ciąży

Postprzez Kacha » 13 września 2012, o 16:20

Dziekuje Wam dziewczyny, jutro zrobie bete i upewnie sie bardziej :)
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39

Re: farbowanie włosów w ciąży

Postprzez kiniaa » 5 października 2012, o 09:57

no jednak co kraj to obyczaj. Niby w PL lekarze pozwalają farbowac od II trymestru, ale tu (w Danii) mi odradzili. Całą ciążę i okres karmienia. Stwierdzili, że tu nie chodzi tylko o amoniak, ale o inne świństwa, które są pchane w farby, a które nie są wcale przebadane. I lepiej nie ryzykować. Nie chodzi o jakieś ciężkie uszkodzenie maleństwa, ale np. ryzyko alergii, kłopoty ze skórą itp... Więc wolę dmuchać na zimne i na razie farby odstawiam.
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Re: farbowanie włosów w ciąży

Postprzez Esposa » 6 października 2012, o 20:52

Hej Kinia,

ja też od wielu osób słyszałam, że można farbować, ale od wielu że nie można i również stwierdziłam, że nie będę ryzykowała.
Mojej koleżanki znajomej córeczka jest chora i jedną z przyczyn choroby upatruje się właśnie w farbowaniu..
Myślałam, żeby po urodzeniu pofarbować, ale po Twoim poście jeszcze długo poczekam...
dalej będę słyszała komentarze: Jaka jesteś siwa! ale wolę to niż ryzyko...
Pozdrawiam ciepło,

A.
Esposa
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 19 sierpnia 2011, o 11:38

Re: farbowanie włosów w ciąży

Postprzez Kacha » 13 sierpnia 2013, o 20:58

kurcze jak to z tym farbowaniem...? we wrzesniu jestem swiadkiem na slubie brata, to bedzie koncowka 4 miesiaca, wypadaloby jakos ladnie wygladac a nie z tym co mam teraz na glowie...zaptam fryzjera ale z nimi to nigdy nic nie wiadomo, wiec pytam Was czy sa jakies lagodne albo ziolowe farby?czy cos?
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39

Re: farbowanie włosów w ciąży

Postprzez kiniaa » 15 sierpnia 2013, o 12:11

no niby sa farby bez amoniaku i pytalam gini wlasnie o te, ona odp. ze amoniak to jedno, ale nie wiemy co tej farbie oprocz amoniaku jest a tych skladnikow pod wzgledem ciazy nikt nie bada, a jednak przez skore przenikaja. chemia to chemia. powiedziala, ze na ciaze jako taka nie maja wplywu, ale alergie u dzieci sa teraz bardziej niz nagminne, wiec jaks przyczyna jest. wiec z tego co nie jest koieczne lepiej na czas ciazy zrezygnowac. ja jakos "przezylam" :)
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Re: farbowanie włosów w ciąży

Postprzez qreizi » 7 lipca 2014, o 17:01

Ja w ciąży pierwszej i drugiej farbowałam włosy, jedynie czego przestrzegałam to to, że odczekałam do II trymestru z pierwszym farbowaniem, a farby jakiej używałam to taką bez amoniaku. Mój lekarz nie miał nic przeciwko i nie widzi żadnych przeciwwskazań żeby nie farbować włosów.




___________________________
Przedszkole Gdańsk. Polecam.
qreizi
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7 lipca 2014, o 16:48

Re: farbowanie włosów w ciąży

Postprzez seneka » 15 lipca 2014, o 13:22

Moja koleżanka, doświadczona już mama, zafarbowała włosy chwile po tym jak jej wody odeszły, żeby ładnie wyglądać i z dzieckiem wszystko w porządku ;)


---------------------
Fachowe porady prawne przez internet
seneka
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 12:39


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron