Teraz jest 28 marca 2024, o 11:36 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Ciaza blizniacza

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Ciaza blizniacza

Postprzez kiniaa » 30 lipca 2012, o 16:52

No wlasnie - tak jak w temacie. Ktoras z Was przechodzila??? Ja wlasnie sie dowiedzialam, ze moj stan jest podwojnie blogoslawiony :) :) Ciesze sie ogromnie, ale tez troche niepokoje. Na razie wszytsko ok, ale ciagle jestem w szoku. Mam juz 2,5 letnia coreczke, ale chyba z dwoma dzidziusiami na raz to troche inaczej :/
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Re: Ciaza blizniacza

Postprzez NB » 7 sierpnia 2012, o 13:36

Gratuluję!
Polecam : http://www.blizniaki.net/
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciaza blizniacza

Postprzez kamyczek » 12 września 2012, o 21:26

Kiniaa gratulacje podwójnego szczęścia. Na pewno będzie wam trochę trudniej, ale niejedna kobieta przez to przechodzi. Na pewno dacie sobie radę. Życzę Ci powodzenia i zdrowia. Na kiedy masz termin?
kamyczek
Bywalec
 
Posty: 158
Dołączył(a): 29 listopada 2006, o 01:25

Re: Ciaza blizniacza

Postprzez kiniaa » 13 września 2012, o 10:18

termin taki "kalkulacyjny" z usg jest na 11 marca, ale powiedzieli mi, że bliżniaki rodzą się wcześnej i najpóżniej w 38 tc rozwiążą ciążę. Także nastawili mnie na połowę lutego. Oby tylko szczęliwie donosić. Na razie kończymy 14 tc i wszytsko jest ok :)
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Re: Ciaza blizniacza

Postprzez kiniaa » 6 marca 2013, o 17:02

No i czas się pochawalić...
chłopcy już w domu :) :)
ze szpitala wyszliśmy po 3 dniach.
Poród był naturlany, szybki, bez znieczulenia, bez nacięcia, bez pęknięcia = bez szwów :D
i po 2 godzinach już normalnie funkcjonowałam.
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Re: Ciaza blizniacza

Postprzez magna » 6 marca 2013, o 19:52

Kiniu - gratuluję, cieszę się ogromnie :). Mimo że pewnie nigdy dotąd nie pisałam na forum wprost do Ciebie, to naprawdę - czekałam, aż się odezwiesz :).
I przyznam też szczerze - zazdroszczę Ci, ale taką pozytywną zazdrością :)... Nie tylko chłopców, ale też takiego porodu :).
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: Ciaza blizniacza

Postprzez kiniaa » 6 marca 2013, o 21:22

dziękuję :)
poród bolał- nie powiem, że nie, ale porównując do pierwszego porodu, który miałam w PL, to niebo a ziemia. Tak się cieszę, że tu rodziłam. Na porodówce i potem na oddziale dziecięcym każda kobieta może się poczuć najważniejsza na świecie i rzeczywiście podczas porodu i później mama i tata (bo tu i tatuś 24h /dobę jest w szpitalu :) ) czują że są to naprawdę wyjątkowe chwile.
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Re: Ciaza blizniacza

Postprzez magna » 7 marca 2013, o 14:41

Mieszkam w niewielkim mieście i u nas standardem jest to, że w przypadku ciąży bliźniaczej od razu cesarka, nawet nie dadzą szansy na poród naturalny, więc cieszę się, że miałaś tę możliwość, bo jednak łatwiej Ci dojść do siebie... Standardem jest też nacięcie, przez co chyba już na stałe mogę zapomnieć o tym, żeby nasze zbliżenia przestały być bolesne...
No a wejście taty na oddział... Cóż, ja przy moim porodzie musiałam się zaprzeć jak osioł, żeby mojego męża wpuścili na poród tylko, bo nie chcieli. Położna stwierdziła, że szybko pójdzie, więc po co pan ma płacić... Bo oczywiście u nas to koszt 100 za wejście osoby towarzyszącej na poród. Jak się zawzięłam, to mąż był i byłam mu bardzo wdzięczna za to. To było dla nas ważne! Ale na oddział to już nawet nie ma mowy, żadnych odwiedzin. Także faktycznie opieka u Ciebie a u nas to jak niebo i ziemia... Pewnie mąż przydał Ci się tym bardziej, że chłopców jest dwóch, więc łatwiej się nimi opiekować we dwoje :)?
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: Ciaza blizniacza

Postprzez kamyczek » 8 marca 2013, o 21:53

Wg mnie to jest okropne że stawiają takie ograniczenia, że nie można mieć przy sobie bliskiej osoby. Tak jakby nie chcieli mieć świadków w razie jakichś nadużyć. Wiadomo osobę towarzysząca nie skręca z bólu i trzeźwiej patrzy na wszystko z boku. Nie mówię że od razu wszędzie chcą rodzącej robić krzywdę, ale tak mi się to kojarzy. A już płacenie za wejście męża... no jakim prawem? Mam nadzieję, że szybko się to zmieni w naszym kraju.
kamyczek
Bywalec
 
Posty: 158
Dołączył(a): 29 listopada 2006, o 01:25

Re: Ciaza blizniacza

Postprzez Kacha » 8 marca 2013, o 22:52

serdecznie gratuluje!!!
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39

Re: Ciaza blizniacza

Postprzez kamyczek » 8 marca 2013, o 23:21

Oczywiście ja też gratuluję kiniaa :) Podwójnie gratuluję.
kamyczek
Bywalec
 
Posty: 158
Dołączył(a): 29 listopada 2006, o 01:25

Re: Ciaza blizniacza

Postprzez kiniaa » 13 marca 2013, o 21:36

dziękuje wszystkim :)
chłopaki mają juz 3 tyg. i wszystko dobrze :)
co do szpitala i porodu, to naprawdę chciałabym żeby w PL tak było, tj. pokój po porodzie z mężem, wszystkie badania robione w pokoju (w PL oddawałam dziecko na kąpiel, badania, szczepienie - tu dziecko jest non stop z rodzicami) no i ... aż nie chciało się wychodzić. Ale najważniejsze, że urlop tacierzyński trwa 5 m-cy, więc jakoś sobie radzimy :), bo pamiętam, że w PL po pierwszym porodzie siedziałam całe dnie sama z dzieckiem, co było wyczerpujące:/
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron