Teraz jest 28 marca 2024, o 23:34 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Szkoła rodzenia

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Szkoła rodzenia

Postprzez maharet » 30 czerwca 2012, o 11:29

Warto chodzić na takie zajęcia?Jak one wyglądają?Są tam tylko ćwiczenia czy też np. uczą opieki nad dzieckiem?No i jak się ubrać, przygotować się jakoś?
maharet
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): 10 sierpnia 2007, o 16:49
Lokalizacja: Niemcy

Re: Szkoła rodzenia

Postprzez maharet » 30 czerwca 2012, o 11:42

Aha, i czy są na NFZ?U mnie w przychodni widziałam,ale uznałam, że skoro przychodnia darmowa, to to też.Ale postraszono mnie na innym forum, że się jednak płaci.
maharet
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): 10 sierpnia 2007, o 16:49
Lokalizacja: Niemcy

Re: Szkoła rodzenia

Postprzez magna » 30 czerwca 2012, o 12:25

W mojej miejscowości jest jedna szkoła rodzenia, przy szpitalu. Oczywiście płatna, choć nie są to stawki wygórowane... Były wykłady, ćwiczenia, zajęcia na oddziale i z opieki nad dzieckiem. Było warto! Ubranie sportowe.
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: Szkoła rodzenia

Postprzez martit7a » 1 lipca 2012, o 00:06

W każdej większej przychodni lub w szpitalach są organizowane szkoły rodzenia. Często są one finansowane przez NFZ czyli się nic nie płaci. Warunek jest jeden: musisz być po 28 tyg. ciąży jak się zapisujesz, bo jak jesteś we wcześniejszym tyg. to potem przychodnia może mieć problem ze zwrotem kosztów przez NFZ.

Zazwyczaj są wykłady prowadzone przez położną oraz (nie zawsze) ćwiczenia na sali gimnastycznej prowadzone przez fizjoterapeutkę.


Na pewno warto. Nie ma się co zastanawiać, zwłaszcza jak to Twoje pierwsze dziecko. Można się dużo dowiedzieć i lepiej do wszystkiego przygotować. Polecam.
martit7a
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 5 lipca 2011, o 13:14

Re: Szkoła rodzenia

Postprzez kiniaa » 4 lipca 2012, o 09:35

Hej, ja nie chodziłam, moje znajome też nie, jedynie bratowa na takie zajęcia uczęszczała. I w sumie jak nie masz czasu ani ochoty to nie musisz- ale pewnie przy pierwszym dziecku Ci się przyda. Nawet myslę, że nie sama "szkoła rodzenia"- bo poród to rzecz naturalna i tego się chyba nie da "wyuczyc", ale na pewno przydatne będą tematy dotyczące zajmowania się maluszkiem. Bo ja np. musiałam korzystać po porodzie z poradni laktacyjnej, a na takich zajęciach pewnie tematy laktacji są szeroko omawiane. Także, nie masz się co zmuszać, ale może idź i zobaczyć czy warto ;)
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Re: Szkoła rodzenia

Postprzez Esposa » 6 lipca 2012, o 18:32

A my chodzimy, niedługo kończą się zajęcia i muszę powiedzieć, że jestem zachwycona i bardzo się cieszę, że nam się udało. Szkoła jest darmowa, gdybyśmy musieli płacić, pewnie byśmy się nie zdecydowali.
W programie nie tylko poród, ale też niesamowicie ciekawe zajęcia z opieki nad noworodkiem, w tym masaż noworodka, masaż kobiety ciężarnej, laktacja i wiele wiele innych.
Dla mnie najwspanialsze jest, to że mąż "zafiksował" na punkcie porodu, panie położne przekonały go, jak to ważne, żeby był ze mną i myślę, że z większym spokojem czeka na tę chwilę. Zrozumiał, że będzie tam potrzebny.
Myślę, że warto, jeśli jest okazja!
Pozdrawiam,
Ania
Esposa
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 19 sierpnia 2011, o 11:38

Re: Szkoła rodzenia

Postprzez kiniaa » 21 grudnia 2012, o 21:29

Esposa napisał(a): masaż noworodka,

uuu moja mała i mój bratanek nie dawali sie masowac- darli sie w niebogłosy!! :( jedyne co na nich działało uspakajajaco to natura, tzw. cycuś :)
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Re: Szkoła rodzenia

Postprzez Esposa » 28 stycznia 2013, o 15:01

mi niestety też się nie udało masować Córeczki...tylko chyba przez pierwszy miesiąc, czy półtora. Potem przyszły problemy ze skórą (prawdopodobnie azs) i musiałam zaprzestać...
Esposa
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 19 sierpnia 2011, o 11:38

Re: Szkoła rodzenia

Postprzez adexeczka » 19 marca 2014, o 23:19

osobiście myślę, że warto chodzić na takie spotkania, ciekawe doświadczenie Obrazek
adexeczka
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 marca 2014, o 19:24


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron