Teraz jest 28 marca 2024, o 22:55 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Kiedy i jak powiedzieć rodzicom?

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Kiedy i jak powiedzieć rodzicom?

Postprzez Senchaguarana » 1 maja 2012, o 07:00

Dzień dobry, drogie Panie!

Zdaje się, że Pan Bóg postanowił zrobić nam prezent. Jestem w 44 dc (zazwyczaj mam średnio 28-dniowe cykle), wynik pierwszego Bobo testu sprzed 8 dni był negatywny, 3 dni temu Quixx pokazał "bladziutką drugą kreseczkę", a wczorajszy bobo test pokazał już taką całkiem konkretną kreskę. W tym tygodniu planuję oznaczyć sobie hcg we krwi, a za tydzień idę do mojego lekarza potwierdzić istnienie nowego człowieka.:))))

Zastanawiam się, jak i kiedy wypada informować o tym fakcie rodziców i teściów? Czy mamy się zebrać wszyscy razem? Zaprosić na niedzielny obiad? Czy pojechać najpierw do jednych a potem do drugich? Do których w pierwszej kolejności?
No i kiedy? Jak zobaczę wynik hcg? Po lekarzu?
Kiedy rozgłaszać światu?
Pytam dlatego, że z jednej strony już bym chciała się "chwalić" i cieszyć z innymi tym faktem (tym bardziej, że sporo znajomych regularnie pyta, czy to już...?). A z drugiej strony trochę się boję, bo jest tak wiele poronień...

Jak Wy to zrobiłyście?
Senchaguarana
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 lipca 2010, o 22:12

Re: Kiedy i jak powiedzieć rodzicom?

Postprzez kiniaa » 12 maja 2012, o 22:46

Na pierwszą część- odpowiem krótko, bo to pytanie na zasadzie "chce mi się jeść, powiedzcie co wybrać : kanapkę czy zupkę..." Odp. w tym wypadku może być tylko jedna- "a zrób jak uważasz".

Jedyne czego nie rób- nie wrzucaj zdjęć usg na "fejsbuka"- bo to już jest naprawdę przegięcie....

A na serio- ja powiedziałam wszytskim od razu, bo dla mnie było to takie szczęście i tak długo oczekiwane, że tylko czekałam na wynik bety i w sumie w 4 tc już chyba wszyscy bliscy i przyjaciele wiedzieli :)

A co do poronień - tak naprawdę do samego urodzenia się dziecka niczego nie można być na 100% pewnym, więc to kiedy powiesz, raczej na ciążę nie wpłynie, co ma być to bedzie- takie jest życie.

A na koniec- gratuluję sierdecznie i szczęścia i zdrowia x2 życzę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Re: Kiedy i jak powiedzieć rodzicom?

Postprzez Senchaguarana » 13 maja 2012, o 17:26

Dzięki za odpowiedź.
W tę środę byłam u lekarza, który potwierdził, że jestem między 3 a 5 tc. Zaprosił mnie na USG na za 2 tygodnie, na którym ma już być widać serduszko. I przy okazji powiedział mniej więcej coś takiego: "Na razie proszę powiedzieć tylko najbliższym, jeszcze będzie dużo czasu, żeby podzielić się tym z innymi."
Ale wiadomo, jak to jest z przyjaciółmi. Najlepszym sposobem na rozpowszechnienie jakiejś informacji jest przekazanie jej jednej osobie z zastrzeżeniem "tylko nie mów nikomu". Tak że "fejsa" i tak już mam z głowy ;)
Senchaguarana
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 lipca 2010, o 22:12


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron