Teraz jest 29 marca 2024, o 00:32 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

ZATOKI - infekcja - 1szy trymestr ciazy

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

ZATOKI - infekcja - 1szy trymestr ciazy

Postprzez zuza26 » 16 grudnia 2011, o 16:43

Witajcie, jestem w 5 tygodniu ciazy najprawdopodobniej. Od tygodnia mam infekcje, zarazilam sie od synka, ktory cos przyniosl ze zlobka.
Z niewinnego kataru zrobilo sie zapalenie zatok czolowych, przynajmniej z jednej strony. Strasznie to boli.
Boje sie cokolwiek brac, znalazlam informacje ze nawet paracetamol nie jest wskazany w tak wczesnej ciazy...
Probuje czyscic nos kroplami z woda morska, robie inhalacje z soli i rumianku i pije mleko z miodem i guzik mi to daje.
Nos jest totalnie zablokowany, nie schodzi zadna wydzielina.
Nie mam zupelnie zapachu ani smaku od 5 dni.
Co moge stosowac, zeby z tego wyjsc??
Bo oprocz bolu zatok, i braku smaku, ktore mnie wykonczaja, boje sie ze to samo nie przejdzie. A wrecz zrobi sie tylko gorzej. Jakies powazne zapalenie...
Jakie leki, metody sa bezpieczne dla dziecka a skuteczne dla mnie?
pozdrawiam
zuza
zuza26
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 21 września 2006, o 19:01

Re: ZATOKI - infekcja - 1szy trymestr ciazy

Postprzez magna » 19 grudnia 2011, o 13:09

Na Twoim miejscu poszłabym do lekarza. Bo wszelkie zapalenia zatok to jednak choroby dość długotrwałe i wymagające silnych środków, a w tej sytuacji te środki są dla Ciebie niedostępne. Lepiej nie brać nic samemu.
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: ZATOKI - infekcja - 1szy trymestr ciazy

Postprzez zuza26 » 19 grudnia 2011, o 22:00

Tak, u lekarza-laryngologa bylam i oczywiscie nic nie dostalam...
Natomiast oprocz inhalacji, plukania nosa woda morska etc. cieplych okladow, zastanawialam sie czy istnieja jakies inne sprawdzone domowe sposoby...
No i pojawia sie pytanie: czy zatoki mi sie wylecza bez zadnych lekow?

Co gorsza byc moze od tych zatok, a byc moze zupelnie z innego powodu bola mnie zeby od kilku dni- dzis bylam u dentysty i powiedzial, ze z wierzchu on nic nie widzi, a co sie dzieje w srodku to powie mi w drugim trymestrze jak bedzie mogl zrobic rentgen.... Powiedzial tez, ze jesli sie nie polepszy za kilka dni, to jedynie mozna wziac antybiotyk, zeby pozbyc sie tego domniemanego zapalenia... po konsultacji z ginekologiem... Ale cos mi sie nie wydaje, zeby jakikolwiek antybiotyk byl mozliwy w 1szym trymestrze...

Przyznam szczerze, ze taki poczatek ciazy troche mnie rozwala, tym bardziej jesli mysle, ze tak ma byc dalej...
zuza26
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 21 września 2006, o 19:01

Re: ZATOKI - infekcja - 1szy trymestr ciazy

Postprzez magna » 20 grudnia 2011, o 17:30

A czy Twój dentysta był pewien, że to nie jest ciążowe zapalenie dziąseł? Występuje u wielu kobiet, ból i krwawienie dziąseł, a cierpiącej z powodu tak banalnego jak ciągły ból w jamie ustnej wydaje się, że to zęby ją bolą, tymczasem to kwestia dziąseł... "Na pocieszenie" dodam, że poza płukaniem, stosowaniem odpowiedniej pasty, to nic z tym nie zrobisz... Będzie bolało i ciężko gryźć cokolwiek... Mój lekarz godził się na stosowanie maści na ząbkowanie - łagodzi na chwileczkę.
A ginekolog nie mógłby wskazać jakiegoś bezpiecznego leku na te zatoki? Wiem, że to wczesna ciąża, ale może coś wymyśli... Bo infekcje na tym etapie też bezpieczne nie są, tak samo jak stosowanie różnych leków.
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: ZATOKI - infekcja - 1szy trymestr ciazy

Postprzez goralka » 20 grudnia 2011, o 23:09

Słyszałam, że skuteczną metodą na zatkane zatoki jest okład z soli - wieczorem, tuż przed zaśnięciem garść soli należy podgrzać na patelni i przesypać do woreczka, a następnie przyłożyć ciepły woreczek do zatok.
goralka
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20 grudnia 2011, o 22:53
Lokalizacja: miasteczko na Mazowszu

Re: ZATOKI - infekcja - 1szy trymestr ciazy

Postprzez arturka » 29 grudnia 2011, o 22:07

Zapytaj jakiegoś madrego lakarza, moze jednak trzeba antybiotyk. Ja w ciąży miałam długo zapalenie zatok, które skończyło się po domowym leczeniu gorączką i silnym bólem zębów i jechałam na pomoc doraźną po antybiotyk - pomógł (był to poczatek drugiego tgrymestru). Nie wiem czy masz też gorączkę i ból gardła? Kiedyś słyszłam, że kobiety leczą się w ciąży wziewnymi sterydami, ponoć bezpieczniejsze od antybiotyków, ale to musiałby być doświadczony lekarz...
Poproś męża żeby pomodlił się za Ciebie, modlitwa w małżeństwie za siebie nawzajem jest bardzo ważna i miła Bogu:).
arturka
Przygodny gość
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 grudnia 2010, o 12:12

Re: ZATOKI - infekcja - 1szy trymestr ciazy

Postprzez Kacha » 17 września 2012, o 16:29

halo zuza26! !! wiem ze ten watek to stara sprawa ale jestem w identycznej sytuacji!!! 6tc i zawalone zatoki tylko ze ja smarkam tak ze mam wrazenie ze ta wydzielina mi wychodzi gdzies spod uszu od strony twarzy-ocywiscie, masakra... w zwiazku mam pytanie czy dostalas w koncu jakis konkretny lek na to? pozdr
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39

Re: ZATOKI - infekcja - 1szy trymestr ciazy

Postprzez kiniaa » 19 września 2012, o 09:56

dziewczyny - też tak miałam,w 6-8 tc, sięgnęłam po mądrą książkę i tam jak wół napisane, że w ciąży na początku to normalne, bo coś tam się " spulchnia" w zatokach i jest katar. Nie pomyślałam nawet że ma to coś wspólnego z ciąży, a przecież w ciązy jest cały organizm, a nie tylko macica.... i po 2 tyg. przeszło.
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Re: ZATOKI - infekcja - 1szy trymestr ciazy

Postprzez Kacha » 19 września 2012, o 16:12

kiniuu bardzo dziekuje za info!!! :)
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron