Teraz jest 28 marca 2024, o 17:54 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Karmienie piersią - specjalna poduszka

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Karmienie piersią - specjalna poduszka

Postprzez Dorotaa » 6 listopada 2011, o 23:15

Witam!
Chciałam zapytać czy warto kupić sobie taka specjalna poduszkę do karmienie piersią czy jest pomocna i praktyczna.

Dorota 18 t.c.
Dorotaa
Domownik
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23 marca 2007, o 01:54
Lokalizacja: południe Polski

Re: Karmienie piersią - specjalna poduszka

Postprzez magna » 7 listopada 2011, o 11:43

Osobiście znam poduszkę:
http://motherhood.pl/produkt/kojec-motherhood.html
Służy ona w czasie ciąży rewelacyjnie. Coś niesamowicie cudownego i wygodnego. Ale z doświadczeń osób wokół mnie mogę przyznać, że mimo że można ją wykorzystywać do karmienia piersią, to jednak nawet zwolenniczki tej poduszki do karmienia piersią jej nie wykorzystywały... Jak już maluszek jest na świecie, to okazuje się na żywo, czy faktycznie potrzebne Ci takie rzeczy. Wydaje mi się, że nie ma sensu kupować wcześniej czegoś z zastosowaniem wyłącznie do karmienia piersią, bo akurat możecie potem uznać, że inna pozycja jest dla Was wygodniejsza - ułożenie bez poduszki. Ale jakby Ci się marzyło coś takiego jak to, co powyżej - wykorzystasz na pewno w czasie ciąży i ewentualnie podczas karmienia. Mniej sprofilowany zakup :), więcej zastosowań.
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: Karmienie piersią - specjalna poduszka

Postprzez strzyga » 16 listopada 2011, o 12:28

Ja się przymierzałam do tej poduszki, ale w końcu nie kupiłam, bo dzięki dodatkowemu materacowi moje łóżko stało się dwustopniowe i było mi wystarczająco wygodnie. przy karmieniu też się przymierzałam (ale do tej mniejszej wersji), ale też w końcu uznałam, że na nic mi się nie przyda, bo karmiłam głównie na leżąco, bo tak mi było najwygodniej.
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmienie piersią - specjalna poduszka

Postprzez Dorotaa » 16 listopada 2011, o 17:12

Ja tak pytam, bo przy mojej pierwszej córeczce nie mogłam żywcem sobie znaleźć pozycji do karmienia i zastanawiam się teraz nad poduszką ale raczej tą mniejszą i tańszą.

Dorota 19 t.c.
Dorotaa
Domownik
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23 marca 2007, o 01:54
Lokalizacja: południe Polski

Re: Karmienie piersią - specjalna poduszka

Postprzez Gianna » 12 stycznia 2012, o 11:33

A ja właśnie dostałam taką dużą. Nie mam pojęcia jeszcze jak się sprawdzi przy karmieniu, ale do spania jest super. Wreszcie zasypiam bez problemu, a nie kręcę się i kręcę nie mogąc znaleźć pozycji do spania. Polecam!
Gianna
Przygodny gość
 
Posty: 85
Dołączył(a): 24 lutego 2011, o 12:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmienie piersią - specjalna poduszka

Postprzez agamik00 » 23 stycznia 2012, o 12:50

Ja miałam taką poduszkę i nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez niej ;) Można było oprzeć na niej rękę dzięki czemu nie cierpła. Ja osobiście polecam!
agamik00
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17 grudnia 2011, o 13:42

Re: Karmienie piersią - specjalna poduszka

Postprzez Dorotaa » 24 stycznia 2012, o 22:52

agamiko00 a jaką miałaś tą poduszkę, taką dużą jak gianna czy mniejszą?
Dorotaa
Domownik
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23 marca 2007, o 01:54
Lokalizacja: południe Polski

Re: Karmienie piersią - specjalna poduszka

Postprzez Gianna » 26 stycznia 2012, o 10:20

Wiecie, ja jeszcze nadal nie wiem, jak będzie z karmieniem... ale tak mi się wydaje :!: że jednak do karmienia to praktyczniejsze są te mniejsze. Jakieś takie poręczne i leciutkie. Podobno te ze styropianem (takie kuleczki) z czasem się troszkę wygniatają, ale jak widziałam u sąsiadki, to i tak chyba sensowniejsza. No i tańsza. A jak ma być tylko do karmienia, to szkoda przepłacać ;)
Gianna
Przygodny gość
 
Posty: 85
Dołączył(a): 24 lutego 2011, o 12:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmienie piersią - specjalna poduszka

Postprzez mamazo » 25 lutego 2012, o 17:48

Z doświadczenia własnego i innych mam mogę powiedzieć, że najlepsze są poduszki rogale z wypełnieniem z granulatu styropianowego. Szczerze mówiąc znam tylko jedną firmę szyjąca takie poduszki, to Monogram i osobiście polecam model M.
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmienie piersią - specjalna poduszka

Postprzez Gianna » 2 marca 2012, o 17:51

Nadal nie moje doświadczenie, jeszcze 1,5 miesiąca brzuszkowego przed nami ;)
Ale koleżanka z maleństwem mnie odwiedziła i wypróbowała moją poduchę... podobno rewelacyjna. Wypełnienie nie jest z granulatu, jakaś bawełna... A za to ja słyszałam, że granulat się ubija i zostaje takie płaskie coś... ale też tylko słyszałam.
Gianna
Przygodny gość
 
Posty: 85
Dołączył(a): 24 lutego 2011, o 12:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmienie piersią - specjalna poduszka

Postprzez Marchewka » 4 marca 2012, o 17:47

Ja w pierwszej ciąży kupiłam taką poduszkę mniejszą. Nie wyobrażam sobie, żebym mogła się uczyć karmić bez niej. Jest niesamowicie wygodna, poręczna szczególnie przy noworodku. Zawsze po karmieniu, gdy dzidzia zasypiała pozwalałam jej wygodnie leżeć na podusi na moich kolanach, a ja np. obcinałam jej paznokcie lub wykonywałam inne zabiegi pielęgnacyjne. Oczywiście wtedy, gdy te czynności były dla mnie na początku nowe i stresujące. Potem przy większym dzidziusiu poduszka stała się użyteczna głównie w nocy. Mała jadła aż trzy razy. Ja tylko siadałam i kładłam poduszkę na kolanach, a mąż kładł mi małą na niej. Często jej nawet nie trzymałam, tylko tak półleżąc spałam. Dziecko było bezpieczne, bo nie mogło się stoczyć z miękkiego "leżaczka". Przydatna była też, gdy przeszliśmy na butelki. Jak mała zaczynała samodzielnie siedzieć, otaczałam ją dla pewności tym rogalem, żeby przy stracie równowagi miała miękkie lądowanie.
Używałam jej do 18 miesiąca życia niuni - wówczas przestała jeść w nocy. Bardzo często ją prałam, a jest w dobrym stanie. Problem był z suszeniem, bo gruba i długo to trwało. Oczywiście najszybciej schła na wakacyjnym słonku.
Moja poducha jest z bawełną w środku, mimo że zamówiłam ,tak jak mi polecono w szkole rodzenia ze styropianem- przysłano nie ten model.
Marchewka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 21 czerwca 2008, o 15:56

Re: Karmienie piersią - specjalna poduszka

Postprzez pidgin » 1 czerwca 2012, o 21:34

Z poduchy Motherhood (tej większej) korzystałam w ciąży i do karmienia, i to przez co najmniej 7 pierwszych miesięcy. Dopiero później kiedy karmień było mniej i trwały b. krótko, nie chciało mi się za każdym razem wyciągać kojca. Jak dla mnie to "must have" na liście zakupów mamy karmiącej.
pidgin
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 czerwca 2012, o 20:05


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron