Teraz jest 29 marca 2024, o 10:50 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Opłacona położna/ Wrocław

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Opłacona położna/ Wrocław

Postprzez martit7a » 20 października 2011, o 21:16

Witam,

chciałabym na czas porodu opłacić sobie położną. Podobno we Wro oficjalnie można tak tylko w szpitalu na Kamieńskiego. Zastanawiam się nad porodem w szpitalu na Borowskiej, Brochowie lub ewentualnie w Oławie (mieszkam na południu Wrocławia). Czy któraś z Was zna jakąś fajną, spokojną, a jednocześnie doświadczoną położną, która pracuje w jednym z tych szpitali ? Który z tych 3 szpitali polecacie ? Jakieś wrażenia? Porady ?

Byłabym naprawde b. wdzięczna.

Jeżeli ktoś nie chce pisać danych położnej na forum to proszę o info na priv-a.
martit7a
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 5 lipca 2011, o 13:14

Re: Opłacona położna/ Wrocław

Postprzez Gianna » 4 stycznia 2012, o 11:44

Podbijam wątek :) Chętnie też dowiem się wszystkich opinii o wymienionych szpitalach. Jakby nie patrzeć, to poród już bliżej niż dalej :)
Gianna
Przygodny gość
 
Posty: 85
Dołączył(a): 24 lutego 2011, o 12:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Opłacona położna/ Wrocław

Postprzez NB » 12 stycznia 2012, o 11:31

Nie jestem zwolenniczką opłacania położnej, gdyż uważam, że KAŻDA powinna wykonywać swój zawód jak najlepiej bez dodatkowych opłat, ale jak już szukacie, to jest wątek na tym forum: http://forum.gazeta.pl/forum/f,588,Szpitale.html
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opłacona położna/ Wrocław

Postprzez Gianna » 12 stycznia 2012, o 23:40

Ależ to nie chodzi o to, że wtedy ona lepiej wykonuje swoją pracę! Położnych na dyżurze są chyba 2 lub 3, a rodzących czasem np 5. Więc siłą rzeczy one muszą krążyć między jedną, a drugą. A jeśli opłacasz sobie położną, to jest ona do Twojej wyłącznej dyspozycji przez cały czas porodu. Nawet (chyba zwłaszcza wtedy) gdy nie ma akurat dyżuru. W sumie nie wiem, co się dzieje, gdy ma dyżur wtedy... może się zamienia z koleżanką??

Nie wiem, czy to akurat ma sens. Ja tam wolę mieć przy sobie męża. Ale jakbym miała być sama, to chciałabym taką położną, albo doulę (chociaż to to już w ogóle wymysł trochę wg mnie). W każdym razie dama do towarzystwa, która w dodatku zna się na rzeczy ;)

Generalnie zależy co kto potrzebuje. Ale więcej o szpitalach we Wrocku i opiniach różnych chętnie się dowiem :) Dzięki NB :)
Gianna
Przygodny gość
 
Posty: 85
Dołączył(a): 24 lutego 2011, o 12:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Opłacona położna/ Wrocław

Postprzez martit7a » 7 lutego 2012, o 21:15

Witam,

podzielam opinię Gianny.

Jestem już po porodzie. Rodziłam w szpitalu w Oławie (koło Wrocławia). Był to poród rodzinny, mąż był przy mnie przez cały czas. Miałam opłaconą położną i polecam każdej dziewczynie, żeby sobie taką załatwiła. Lekarz lekarzem, jego rola na bloku porodowym polega na zbadaniu i ocenie postępu porodu, ewentualnie potem na zszyciu krocza, a cała prace wykonuje polożna. Faktycznie zdarza się , że jest 5 rodzących i 2 położne na dyżurze. Lekka masakra. Nie życzyłabym nikomu takiej sytuacji. Poza tym jak ktoś np. nie chodził na szkołę rodzenia, nie ma pojęcia zielonego o oddychaniu torem przeponowym to bez położnej, która jest cały czas przy Tobie i mówi, co robić naprawdę ciężko. Nie warto oszczedzać tej kasy.

Wracając do szpitala to polecam. Od stycznia jest oddany wyremontowany oddział noworodkowy. Są sale 2 osobowe, warunki całkiem w porządku. Położne miłe, opieka poporodowa też. Szpital mały, spokój, cisza, nie to co w niektórych, zwłaszcza dużych szpitalach klinicznych we Wrocławiu. Poza tym we Wro zawsze jest opcja, że mogą Cię "obserwować" studenci medycyny (czasami nawet kilka osób) co chyba nie jest miłe i komfortowe w takiej sytuacji.

A z opłaconą położna jest tak, że nawet jak ona nie ma w tym czasie (jak się zaczyna rodzić dyżuru) to po zadzwonieniu do niej ona przyjeżdza do szpitala i jest tylko przy Tobie. A z dyżurami to już sobie ona sama tam ustala z koleżankami.



Podsumowując, wszystkim dziewczynom zbliżającym się do terminu rozwiązania a mieszkającym we Wrocławiu radzę z całego serca poszukać szpitala, gdzie można sobie taką panią "opłacić". Z tego co wiem to na Borowskiej i na Brochowie takie praktyki nie wchodzą w grę. Jedynie na Kamieńskiego i na Chałubińskiego. Poza Wrocławiem Oława. Polecają też Trzebnicę jeżeli chodzi o standard, ale nie wiem jak tam jest z płatnymi położnymi.
martit7a
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 5 lipca 2011, o 13:14


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron