Teraz jest 28 marca 2024, o 19:49 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

poród za pasem i przeziębienie

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

poród za pasem i przeziębienie

Postprzez Tatuś » 6 września 2011, o 03:10

Drogie mamy,
Wczoraj minął termin porodu i właśnie wczoraj - w jakims błyskawicznym tempie - rozwineła mi się infekcja gardłowo - nosowa.

Prawdopodobnie złapałam wirusa od starszej córki, a że jestem osłabiona (od kilku dni już kiepsko śpię, męczą mnie i skurcze i kopniaki), to mój organizm sobie nie dał rady z jego pokonaniem.

Jestem troche przerażona wizja porodu z bólem gardła, zapchanym nosem i załzawionymi oczyma (to mój aktualny stan).

Macie jakieś rady, żeby jak najszybciej zwalczyć infekcję - może jeszcze zdążę!

Poproszę też o rady w kontekście porodu: przede wszystkim jak udrożnić nos (bo tego się najbardziej obawiam), czy mogę na poród zastosować jakieś krople udrażniające (Marimery, Sterimary, sól fizjologiczna raczej mi nie pomagają).

Z góry dziękuję,
tatusiowa żona
Tatuś
Domownik
 
Posty: 302
Dołączył(a): 30 grudnia 2007, o 23:36

Re: poród za pasem i przeziębienie

Postprzez arturka » 15 września 2011, o 09:44

Mam nadzieję, ze już przeziębienie minęło. Na pewno można zastosować sól morską. Ja na przeziębienie w ciąży szczerze polecam cebulę - wziąć do buzi spory plaster i possać jakieś 15 minut, można zjeść na koniec. Czasem drażni podniebienie ale na gardło ma rewelacyjny wpływ. Nie próbowałam nigdy, ale można by spróbować wycisnąć sok z cebuli sokowirówką i popłukać, może byłby podobny efekt.
Ty moze jesteś już nawet po porodzie?
Pozdrawiam!
arturka
Przygodny gość
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 grudnia 2010, o 12:12

Re: poród za pasem i przeziębienie

Postprzez NB » 30 września 2011, o 08:17

Herbata z pokrzywy rozrzedza wydzielinę (ale po porodzie może nasilić krwawienie więc bez przesady), można pomóc sobie Sterimarem. I przecierpieć, w końcu przejdzie :-)
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron