Teraz jest 28 marca 2024, o 15:26 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

USG 3d 4d

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

USG 3d 4d

Postprzez Tatuś » 10 marca 2011, o 12:16

Mamy,
jakie jest Wasze zdanie na temat tych badań? Znam opinię mojego lekarza, który twierdzi, że te badania - z punktu widzenia medycznego - są uzasadnione tylko wówczas, gdy zwykłe badanie USG ujawni jakieś nieprawidłowości czy wątpliwości.

Z drugiej strony jestem otoczona przez grono koleżanek w stanie błogosławionym, które nie mogą zrozumieć, dlaczego ja jeszcze tych badań nie zrobiłam, podczas gdy ich lekarze zdecydowanie je zalecają już w 11 tc.

Co Wy na ten temat wiecie, jakie są opinie Waszych lekarzy?
Tatuś
Domownik
 
Posty: 302
Dołączył(a): 30 grudnia 2007, o 23:36

Re: USG 3d 4d

Postprzez groszek » 10 marca 2011, o 15:05

Usg, o którym mówią Twoje koleżanki w okresie 11-14 tygodnia to niekoniecznie USG 3d lub 4d ale USG genetyczne wykonywane często w 2d,które jest przeprowadzane w kierunku wykrywania chorób genetycznych czy wad w budowie DNA (np.Zespół Downa). Ponoć USG 3d,4d najlepiej wykonać ok.20 tygodnia ciąży bo wtedy dziecko jest najlepiej widoczne i myślę,że jeśli chcecie mieć takie badanie to najlepiej je wykonać przy USG połówkowym, kiedy to badane są organy dziecka.
groszek
Przygodny gość
 
Posty: 52
Dołączył(a): 8 czerwca 2009, o 13:45

Re: USG 3d 4d

Postprzez strzyga » 11 marca 2011, o 00:01

podobno z medycznego punktu widzenia nie różni się niczym od zwykłego, poza tym, że ładniej dla rodziców dziecko wygląda ;) ja nie robiłam.
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron