Teraz jest 28 marca 2024, o 18:10 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

żylaki sromu a poród

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

żylaki sromu a poród

Postprzez Tatuś » 4 stycznia 2011, o 18:52

Witam po baaardzo długiej przerwie,

zaczynam trzecią ciążę i mam problem:
- w drugiej ciąży dokuczały mi boleśnie żylaki na wargach sromowych (skłonności genetyczne, bardzo zaawansowane żylaki kończyn dolnych)
- po ciąży przestały dokuczać, ale nie cofnęły się całkowicie
- teraz dopiero zaczynam ciążę, a one już zaczynają pobolewać

I moje - stąd wynikające pytania:
- jak z nimi walczyć objawowo
- jak zmniejszać ich skłonność do zwiększania się (wyczytałam bardzo zróżnicowane opinie: jedni zalecają luźną bieliznę, inni wprost przeciwnie)
- i w końcu: jak żylaki sromu wpływają na poród naturalny (kiedy są wskazaniem do cc; jakie ewentualne zagrożenia wiążą się z porodem naturalnym)?

Może któraś z Was ma doświadczenia (własne lub cudze (to drugie w przypadku pań położnych;-)?

Powiem Wam, że nie trafiłam jeszcze na lekarza (ani ginekologa, ani naczyniowca), który kompetentnie może mi odpowiedzieć. O żylakach kończyn dolnych mają bardzo odmienne zdanie (jedni mi kazali usuwać po raz kolejny przed trzecią ciążą, inni absolutnie nie). O żylakach sromu w ogóle się nie wypowiadają, bo nie mają zbyt dużego doświadczenia w tej kwestii (chyba niewiele jest kobiet z tak słabymi żyłami).

I w związku z tym liczę, że może tu znajdzie się ktoś z wyrobionym zdaniem na ten temat.

Byłabym wdzięczna:)
Tatuś
Domownik
 
Posty: 302
Dołączył(a): 30 grudnia 2007, o 23:36

Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron