Teraz jest 28 marca 2024, o 14:10 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

bakterie w wymazie z pochwy

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

bakterie w wymazie z pochwy

Postprzez agusia » 19 października 2010, o 05:57

Jestem w 37 tyg ciąży i okazało się, ze w wymazie z pochwy wyhodowano 3 bakterie. Streptococcus agalactiae, Straphylococcus aureus, Acinetobacter lwoffi. Wszystkie liczne. Dostałam Macmirorr 500 i doustny antybiotyk.

Czy któraś z Was też cos takiego miała i jak leczyłyśie. Nie mam zielonego pojęcia gdzie to załapałam. Wolałabym sie tym doustnym antybiotykiem nie szprycować, bo nie wiem jak wpłynie na córeczkę. A może jeszcze coś można dopochwowo stosowac?

aga
agusia
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 10:35

Postprzez Fruzia » 19 października 2010, o 20:35

Miałam trzy bakterie, ale inne - po 4 antybiotykach wyginęły. Miałaś robiony antybiogram? Ja najpierw nie i były antybiotyki zapisywane w ciemno.
A myślisz, że dopochwowo nie wpłynie? A czy bakterie nie szkodzą? Chyba lekarz, który Ci zapisywał, widział, że jesteś w ciąży. Co powiedział?
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez agusia » 20 października 2010, o 14:12

antybiogram miałam robiony. Lekarz gin prowadzi mnie od poczatku ciąży. Sękw w tym, ze dziecko podczas porodu może się zarazić. ZAufanego pediatry pytałam i twierdzi, ze lepiej zebym wzieła. chciałam, zeby gin mężowi cos przepisała, ale stwierdziła, ze nie . Tak więc mamy wstrzemięźliwość przed porodem, bo obawiamy się, ze może coś od niego złapałam. Kuzynka laryngolog twierdzi, że to słaby antyb- ten doustny. W poniedziałek idę do gin na kontrole. Dzięki za odpowiedź. Przy poprzednich ciążach nie brałam żadnych leków, ale druga córeczka miała odrazu spore problemy ze skórą.
agusia
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 10:35

Postprzez lajla » 20 października 2010, o 23:05

Antybiotyki nie powinny zaszkodzić, lekarze przepisują kobietom w ciąży te lżejsze. A poza tym z tymi bakteriami chyba różnie bywa, ja w drugiej ciąży miałam bakterie e-coli na szyjce, której do porodu mimo antybiogramów nie udało mi się pozbyć, prawdopodobnie te lekkie antybiotyki były zbyt słabe, a jak w szpitalu powiedziałam, że mam e-coli, to powiedzieli, że to nie szkodzi i nie podawali małemu antybiotyków i nic mu nie było, więc może nie ma co się martwić, a antybiotyki chyba lepiej wziąć, bo infekcje bakteryjne mogą nie być lepsze dla malucha niż wzięcie antybiotyku.
lajla
Domownik
 
Posty: 318
Dołączył(a): 21 grudnia 2006, o 02:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez agusia » 25 października 2010, o 20:37

Dzisiaj gin potwierdziła to co mi powiedziała kolezanka, która miała jedną taką samą bakterię. podczas porodu będę miała dożylny antyb, zeby malucha nie zarazić. Mogę nie zgodzić się na jego podanie, ale ewentualne zakażenie dziecka może być trudne potem dla niego do wyleczenia.ech.
agusia
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 10:35


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron