Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 14:08 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

brak objawów!!!

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

brak objawów!!!

Postprzez Kin » 1 października 2010, o 00:44

Tak się cieszyliśmy z tej ciązy... Poszliśmy do lekarza, zrobił USG i zobaczyliśmy czarną plamkę. Normalne przwda? obliczył że jajeczko ma 5 mm = 5t2d. Nic nie było w środku. Czy to normalne w tym czasie? Poza tym nie mam prawie wcale dolegliwości ciążowych... Czy to może oznaczać puste jajeczko?
Może mi ktoś powiedzieć, może bardziej doświadczony, o co chodzi???
Ostatnio edytowano 5 października 2010, o 19:59 przez Kin, łącznie edytowano 1 raz
Kin
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22 września 2010, o 19:11

Postprzez kaycik » 1 października 2010, o 20:09

a lekarz co powiedział?
moim zdaniem to jeszcze za wcześnie na wyrokowanie. ja jak miałam plamienia mniej-więcej na tym etapie, na którym Ty jesteś to lekarz na izbie przyjęć w szpitalu mi powiedział, że wogóle nic nie widać!!! mooooooże jakieś ślady jajeczka, ale to może być też pełen pęcherz moczowy.
wtedy zaczęłam współpracować z moim obecnym ginekologiem, który mi powiedział po kilku dniach, że jak plamienie się nie powtórzyło to do 12 tyg nie ma co robić USG bo mogą różne głupstwa wyjść i się pacjentka tylko niepotrzebnie denerwuje. dzisiaj szczęśliwie kończę 18 tydz ciąży!
także spokojnie, nie panikuj, to wcale nie musi być ciąża bez serduszka :)
na pewno wszystko będzie ok :)
koniecznie daj znać co i jak!
kaycik
Przygodny gość
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10 czerwca 2010, o 12:08

Postprzez Kin » 10 października 2010, o 00:57

To już 7 tydzień. Mam nadzieję że wszystko jest ok, bo mam potworne mdłości. Muli mnie praktycznie cały dzień. Piję wodę z cytryną, niewiele jem, bo niebardzo mogę. Wtedy natomiast jest mi nedobrze z głodu... Mój największy problem jest taki, że mam paniczny strach przed wymiotowaniem. W żaden sposób nie jestem w stanie tego zrobić :( USG będę miała zrobione dopiero w grudniu, bo jestem w Irlandii i tu publiczna opieka zdrowotna jest trochę inna. Jestem pod opieką lekarza, ale usg dopiero w szpitalu. Jak narazie trzymajcie kcuki! Pozdrawiam
Kin
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22 września 2010, o 19:11

Postprzez Maria » 10 października 2010, o 13:41

Kin a gdzie w Irladnii mieszkasz? Ja bylam w polskiej przychodni na usg, bo w szpitalu mialam dopiero po 14 tc i to 2 minutki moze - tylko sprawdzili czy bije serce.
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez Kin » 10 października 2010, o 15:24

Mieszkam w Dublinie. Byłam w 5 tyg w polskiej przychodni. Zrobili mi usg ale był tylko pęcherzyk i nic więcej nie było widać. Lekarz kazał czekać. No i się zaczęłam niepokoić. Teraz kiedy przeczuwam, że wszystko jest ok muszę czekać do 8 grudnia. Dziewczyny tu mieszkające chwaliły sobie opiekę medyczną więc i my się zdecydowaliśmy. Teraz jednak juz sama nie wiem...
Kin
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22 września 2010, o 19:11

Postprzez Maria » 10 października 2010, o 15:43

Bardzo polecam tego lekarza - ginekolog.ie

Bierze polowe mniej niz np Medicus i ma czas, wszystko wyjasnia itd. A gabinet ma zaraz przy Jevisie.
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez kiniaa » 17 października 2010, o 21:27

hej jak miałam I usg w 6 tc (plamiłam) i wtedy była czarna plamka, ale serduszko już biło i było to doskonale widać.
powodzenia :)
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Postprzez Kin » 19 października 2010, o 00:10

Lekarz u którego byłam chyba nie widział bicia serduszka. Jest to możliwe bo gość był juz starszy. Narazie nic niepokojącego się nie dzieje, więc cierpliwie czekam na wyznaczone usg. Dzięki za zainteresowanie:) Pozdrawiam
Kin
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22 września 2010, o 19:11

Postprzez atanvarne » 25 października 2010, o 19:00

Ja pierwsze usg robiłam dopiero w 12tc, więc wtedy było już dobrze widać Maleństwo. Co do dolegliwości - niektóre kobiety wcale ich nie odczuwają :) Mi mdłości itd zaczęły się dopiero w 3miesiącu, wcześniej byłam tylko troszkę senna :wink:
atanvarne
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 października 2010, o 21:44
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron