Teraz jest 29 marca 2024, o 01:30 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Ciąża a miesiaczka

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Ciąża a miesiaczka

Postprzez maharet » 3 sierpnia 2010, o 19:53

Słyszałam,że u kobiet w ciąży może występować krwawienie w tym samycm czasie co miesiączka.Czy któraś z Was miała tak?Czym rożni się to krwawienie od okresu?Jak można rozróżnić?
Czy test ciążowy mogę zrobić wieczorem jeśli potencjalna ciąża ma 4-5 tygodni czy lepiej poczekać do rana?
maharet
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): 10 sierpnia 2007, o 16:49
Lokalizacja: Niemcy

Postprzez kiniaa » 4 sierpnia 2010, o 21:21

no ja krwawiłam w ciąży (raczej plamiłam) 3 tyg (6-9tc), ale żadne krawawienie w ciąży raczej nie jest stanem normalnym i trzeba jak najszybciej gnać do lekarza lub lepiej od razu do szpitala, przeważnie ląduje się wtedy w szpitalu na patologii ciąży (ja przez te 3 tyg. leżałam 2 razy), a potem już łyka się tabletki.
co do testu ja robiłam po 13 dniach wysokiej tempki i to włąsnie wieczorem i wyszły 2 cieniutkie kreseczki (do dziś to pamiętam :) )
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Postprzez maharet » 5 sierpnia 2010, o 00:32

Ja zrobiłam jednak rano i jedna kreseczka.

O to krwawienie pytam bo można je pomylić z miesiączka i przez parę ładnych miesięcy nie mieć pojęcia,że jest się w ciąży.
maharet
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): 10 sierpnia 2007, o 16:49
Lokalizacja: Niemcy

Postprzez Amazonka » 5 sierpnia 2010, o 15:58

Jakim cudem samoobserwatorka może pomylić krwawienie w ciąży z okresem? Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji.
Takie rzeczy tylko u nieświadomych i stosujących anty.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciąża a miesiaczka

Postprzez maharet » 31 maja 2012, o 17:51

Przedwczoraj dowiedziałam się, że jestem w 14tym tygodniu ciąży, a krwawienia miałam jak miesiączkę...
Boję sie teraz co będzie z dzieckiem czy będzie zdrowe, bo nie dbałam o siebie należycie, piłam alkohol(niewiele ale jednak), odchudzałam się, brałam leki..
maharet
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): 10 sierpnia 2007, o 16:49
Lokalizacja: Niemcy

Re: Ciąża a miesiaczka

Postprzez Amazonka » 5 czerwca 2012, o 18:16

Pisałaś wcześniej, że poczęłaś podczas brania tabletek. W przerwach między opakowaniami nie ma przecież miesiączek.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciąża a miesiaczka

Postprzez maharet » 23 czerwca 2012, o 15:42

Są krwawienia takie jak miesiączka, najczęściej słabsze, krótsze i takowe miałam już po zajściu w ciąże.
maharet
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): 10 sierpnia 2007, o 16:49
Lokalizacja: Niemcy

Re: Ciąża a miesiaczka

Postprzez maharet » 23 czerwca 2012, o 15:58

Na szczęście z dzieckiem jak na razie chyba wszystko w porządku, jest nadzieja, że będzie dobrze
maharet
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): 10 sierpnia 2007, o 16:49
Lokalizacja: Niemcy

Re: Ciąża a miesiaczka

Postprzez perpetua » 19 lutego 2014, o 11:45

Ja właśnie tak mam. Tzn: jestem pół roku po porodzie i wróciły mi miesiączki, ale jeszcze te fazy z wyższą temperaturą były bardzo krótkie. Ostatnio miałam 6 dni z wyższą temperaturą i dostałam krwawienie, więc byłam pewna, że to miesiączka i przestałam mierzyć temp. Skończył się okres, następnego dnia mierzę temperaturę, a tu wyższa i tak już jest kilka dni. Jestem więc w ciąży, a gdybym nie mierzyła temperatury, byłabym pewna, że miałam okres i na wizycie u ginekologa, który zapytałby mnie kiedy była ostatnia miesiączka podałabym datę tego krwawienia. Termin porodu byłby źle wyliczony... Prawdopodobnie tak samo miałam przy poprzedniej ciąży, tylko o tym nie wiedziałam, bo nie mierzyłam temp. Efekt tego był taki, że urodziłam niby przed terminem, a wody płodowe miałam zielone - wskazujące na dziecko przenoszone.
perpetua
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 lutego 2014, o 11:34


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron