Teraz jest 28 marca 2024, o 11:29 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Radosna nowina :)

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Radosna nowina :)

Postprzez marimag » 2 sierpnia 2010, o 19:03

Bardzo proszę o modlitwę, aby nasze Maleństwo rosło zdrowo. Wczoraj zrobiłam test ciążowy z moczu (w dniu spodziewanej miesiączki) - wynik pozytywny. :) Ale jako że całkiem niedawno straciłam bardzo wczesną ciążę :( wszystkich o dobrym sercu, którzy czytają moją wiadomość - proszę o modlitwę, żeby nasze Maleństwo rosło zdrowo, a ciąża przebiegała prawidłowo.

Jestem teraz na urlopie, więc z moją panią ginekolog kontaktowałam się tylko telefonicznie... Zaleciła mi przyjmowanie luteiny aż do pierwszej wizyty - potem będziemy postanawiać, co dalej. Lekko pobolewa mnie brzuch... w sumie czasem lżej, czasem mocniej - i to mnie niepokoi... Czy to normalne na początku ciąży...?
Ostatnio edytowano 5 września 2010, o 18:39 przez marimag, łącznie edytowano 1 raz
marimag
 

Postprzez marimag » 6 sierpnia 2010, o 21:13

Odebrałam dziś wyniki badania beta hCG. :) Dziś jestem według wyliczeń w 5,1 dc a wynik wyszedł ponad 2800. :) Także teraz pozostaje nam się modlić, żeby beta w następnym badaniu, które będę powtarzać w poniedziałek - odpowiednio urosła. I Was też o tę pamięć proszę - a za dotychczasową: z serca dziękuję. :)
marimag
 

Postprzez kaycik » 13 sierpnia 2010, o 00:04

Kochana, ale się cieszę!!!!! :)
zajrzałam, żeby zobaczyć co u Ciebie i widzę taki radosny wątek!!!
obiecuję modlitwę już dziś, w sobotę i niedzielę będę na Jasnej Górze - tam też będę pamiętać o Was :)

p.s. u nas już koniec 11 tyg, we środę 18.08 pierwsze USG :)
kaycik
Przygodny gość
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10 czerwca 2010, o 12:08

Postprzez marimag » 14 sierpnia 2010, o 16:39

Kaycik, dziękuję za modlitwę. :)

Ja już jestem po pierwszym USG, choć póki co zobaczyliśmy "tylko" fasolkę 12,5 mm, za 2 tygodnie następna wizyta. :)

Beta hCG wskazuje ładny przyrost więc wierzę, że wszystko będzie dobrze. :)

Wszystkim Wam dziękuję za pamięć. :)
marimag
 

Postprzez kaycik » 18 sierpnia 2010, o 21:20

no to już duża dzidzia :)
cały czas trzymam kciuki i pamiętam o Was w modlitwie!
wszystko będzie dobrze :)

my dzisiaj byliśmy na pierwszym usg. widzieliśmy już całkiem elegancką dzidzię :) duuuuużaaa - ma ponad 8 cm (zdecydowanie większa niż wynika to z wieku ciąży, ale podobno to nie szkodzi, po prostu urodzi się olbrzym ;)) machała do nas rączkami i nóżkami, słyszeliśmy jak bije serduszko. to naprawdę cud, że to z nas :)

trzymaj się, Kochana, i koniecznie pisz jak się sytuacja rozwija :)
kaycik
Przygodny gość
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10 czerwca 2010, o 12:08

Postprzez marimag » 25 sierpnia 2010, o 11:25

NIe zaglądałam dawno, przepraszam.

Kaycik, no to cudowne wieści. :)

Jak ja byłam na ostatnim USG w zeszłym tygodniu, to lekarka oceniła ciążę na 6,4 tc, czyli tydzień młodszą nić to wynika z kalendarza. No ale ja miałam nieregularne cykle...

Maleństwo na USG miało 6,5 mm i ślicznie bijące serduszko. :)
marimag
 

Postprzez Amazonka » 25 sierpnia 2010, o 12:13

Bierzesz w ogóle pod uwagę kalendarz mimo samoobserwacji? Po co?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez marimag » 25 sierpnia 2010, o 15:09

Amazonka - wg kalendarza czyli wg karty cyklu. Ale jak widzisz CIĄŻA JEST CUDEM :) i chociaż nam się zdaje, że ZNAMY swoje ciało, to czasem się może okazać, że nie aż tak dobrze.

Nasze Dzieciątko jest WYMODLONE. I wiem, że jest PRAWDZIWYM CUDEM. Dzień przed datą spodziewanej miesiączki - mniej więcej spodziewanej, bo jak już wspominałam: mam nieregularne cykle - brzuch bolał mnie okropnie. Tak, jakbym miała dostać okres lada moment. Pamiętam, że rozpłakałam się aż przy Mężu - tak bardzo cierpiałam z tego powodu, że się znów nie udało. Akurat byliśmy na terenie jednego z Sanktuariów Maryjnych... I w tych moich trudnych emocjach poszliśmy się pomodlić, aby Pan Bóg zechciał nas wreszcie obdarzyć Dzieckiem. A rano... wbrew WSZYSTKIM OBJAWOM... pojawiły się dwie kreski na teście ciążowym.

Także Amazonka - nie chcę się czuć przez Ciebie "atakowana".
marimag
 

Postprzez fiamma75 » 25 sierpnia 2010, o 16:56

marimag napisał(a):. Dzień przed datą spodziewanej miesiączki - mniej więcej spodziewanej, bo jak już wspominałam: mam nieregularne cykle - brzuch bolał mnie okropnie. [...] A rano... wbrew WSZYSTKIM OBJAWOM... pojawiły się dwie kreski na teście ciążowym.


Marimag, takie objawy są zupełnie normalne w ciąży, więc myślę, że trochę nadinterpretujesz :lol: Nie zmienia to faktu, ze nowe dziecko jest zawsze cudem :D
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez kaycik » 9 września 2010, o 18:20

najważniejsze, że ciąża przebiega prawidłowo.
oby tak dalej :)
koniecznie dawaj znać co i jak!
kaycik
Przygodny gość
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10 czerwca 2010, o 12:08

Postprzez kaycik » 29 listopada 2010, o 12:06

co u Ciebie, Marimag? jak dzieciątko? dawno się nie odzywałaś.
kaycik
Przygodny gość
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10 czerwca 2010, o 12:08

Postprzez marimag » 30 listopada 2010, o 20:31

Wywołana do odpowiedzi donoszę, że u nas wszystko dobrze. :) Mnie co prawda prześladują bóle brzucha, ale Maleństwu nie zagrażają. Także prowadzimy spoczynkowy tryb życia, ale nasz Cud ślicznie się rozwija. Jesteśmy już po USG połówkowym, czekamy na Chłopca. :)

Kaycik, a jak u Was?
marimag
 

Postprzez kaycik » 2 grudnia 2010, o 12:21

witaj,

bardzo się cieszę, że z maleństwem wszystko ok :)
teraz już mamy z górki!

dla odmiany my czekamy na córcię :)))) zaczęliśmy już 7 miesiąc :) z małą wszystko ok, tylko ja mam słabe wyniki i dzisiaj się okaże czy nie wyląduję w szpitalu w celu uzupełnienia żelaza.

trzymaj się, Kochana, i odzywaj czasami :-)

pozdrawiam!
kaycik
Przygodny gość
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10 czerwca 2010, o 12:08

Postprzez marimag » 24 lutego 2011, o 12:19

A ja donoszę, że my w szpitalu. Tzn. w dwupaku, ale było ciężko. Musimy zostać jeszcze minimum 2 tygodnie, bo nasz Synek za wolno przybiera na wadze. Dostajemy więc kroplówki i leki na poprawę funkcjonowania łożyska. Bardzo proszę Was o ciepłe myśli.
marimag
 

Postprzez kaycik » 1 marca 2011, o 16:15

Witaj Marimag :)

mam nadzieję, że jesteście pod dobrą opieką i już wszystko z Maleństwem i Tobą dobrze. niezmiennie zapewniam o modlitwie i dobrych myślach. niedługo będziesz tuliła w ramionach swojego upragnionego synka :)

my siedzimy już jak na przysłowiowych szpilkach. temin porodu mamy za 3 dni :)

trzymaj się i koniecznie daj znać jak się sytuacja rozwija :)
kaycik
Przygodny gość
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10 czerwca 2010, o 12:08

Re: Radosna nowina :)

Postprzez marimag » 5 marca 2011, o 18:42

Kaycik - myślę o Was ciepło. Mam nadzieję, że już tulisz swoje Maleństwo.

My nadal w szpitalu, nie wiem, kiedy wyjdziemy. Mały nic nie przybrał przez te 2 tygodnie. :( Ufam Bogu, modlę się, żeby wszystko było dobrze, choć nie jest mi lekko.
marimag
 

Re: Radosna nowina :)

Postprzez Gianna » 8 marca 2011, o 17:04

Otaczam modlitwą i ciepłymi myślami obie Mamy.
Mam nadzieję, że następne posty będą z samymi radosnymi nowinami.
Gianna
Przygodny gość
 
Posty: 85
Dołączył(a): 24 lutego 2011, o 12:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Radosna nowina :)

Postprzez kaycik » 30 marca 2011, o 13:08

Witajcie :)

my już od 2 tygodni rozpakowani :)
córcia urodziła się 12 dni po terminie, ważyła 3230 g i miała 55 cm wzrostu. poród miałam ciężki, ale urodziłam SN i widok córci wszystko wynagrodził :) Martusia jest naprawdę cudowna - ładnie ssie pierś, prawie całe noce przesypia (wstaję do niej tylko raz na karmienie), w ciągu dnia już coraz więcej czasu czuwa.

a jak u Was Marimag? chyba też już zbliżacie się do końca. mam nadzieję, że synek przytył i już wszystko jest dobrze. pamiętam w modlitwie i czekam na wieści

K.
kaycik
Przygodny gość
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10 czerwca 2010, o 12:08

Re: Radosna nowina :)

Postprzez marimag » 1 kwietnia 2011, o 19:21

Kaycik, bardzo się cieszę z tak pomyślnych wieści!! :D

Gianna, a Tobie dziękuję za pamięć. :) I wszystkim, którzy do nas zaglądają. :)

My jeszcze w dwupaku, ale już w domu, uf, to był bardzo długi ponad miesiąc. Na wczorajszym USG mieliśmy 2500 g. Wierzę, że wszystko będzie dobrze. Ale nadal o pamięć modlitewną prosimy.
marimag
 

Re: Radosna nowina :)

Postprzez kaycik » 2 kwietnia 2011, o 11:19

uffff, no to cieszę się, że jesteście już w domku i że Maluszek dobił do wagi, z którą spokojnie można żyć :) jeszcze jesteście w dwupaku więc szanse na to, że będzie dalej przybierał na wadze spore. życzę aby ta ostatnia ciążowa prosta przebiegła spokojnie. daj znać jak już będziecie rozpakowani :)
kaycik
Przygodny gość
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10 czerwca 2010, o 12:08

Re: Radosna nowina :)

Postprzez marimag » 13 maja 2011, o 23:50

Na początku kwietnia urodził się nasz Synek. :) Pisałam już o tym, ale nie wiem dlaczego wysłany przeze mnie post znikł... Bardzo, bardzo dziękujemy wszystkim za pamięć. :)
marimag
 

Re: Radosna nowina :)

Postprzez kaycik » 24 maja 2011, o 11:26

ogromne gratulacje :)
kaycik
Przygodny gość
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10 czerwca 2010, o 12:08


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron