Teraz jest 28 marca 2024, o 22:07 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

szukam informacji nt odzielanie się trofoblastu

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

szukam informacji nt odzielanie się trofoblastu

Postprzez 2kreski » 10 lipca 2010, o 19:04

Witam wszystkich po długiej przerwie :)
Od 8 tygodni noszę trzecie dziecko, ale boję się cieszyć, bo od trzech tygodni albo krwawię albo plamię. Tydzień temu na wizycie zobaczyłam serduszko, więc jest dobrze, ale wiem też,że plamienia są spodowowane oddzielaniem się trofoblastu , który organizuje się na przedniej ścianie. Jedyne informacje, jakie znalazłam w necie dotyczą poronień, nie chcę szukać dalej, bo traci na tym moje samopoczucie. Lekarz przepisał duphaston 3 razy dziennie i kazał się oszczędzać. Może któraś z Was ma jakieś doświadczenia, zwłaszcza dobre :) ?
Pozdrawiam
2kreski
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 10 lipca 2005, o 11:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez zielona » 10 lipca 2010, o 21:47

Nie wiem, czy miałam to samo, bo mi powiedziano, że oddzielała się kosmówka. Czytam teraz, że trofoblast jest częścią kosmówki. Lekarz raczej mnie uspokajał, mówiąc, że kiedy ciąża urośnie, to tam się coś jakoś zaciśnie i już samo się będzie utrzymywać. Po trzecim miesiącu ciąży wróciłam do pracy, synek urodził się w terminie zdrowy. I przysparza nam wiele radości już od roku i dwóch miesięcy.
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Postprzez kakoz » 9 grudnia 2010, o 14:49

Mialam to w 2giej ciazyi bralam duphaston do 5 miesiaca.coreczka urodzila sie zdrowa jak ryba.Teraz jest podobnie tzn. tez biore duphaston z powodu krwawien.Jestem w 12 t.c. Przerzucialm sie na wolniejszy tryb zycia, nie pracuje, duzo odpoczywam w ciagu dnia i przestalo sie odklejac.Jestem dobrej mysli :D
kakoz
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 31 maja 2004, o 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez NB » 14 grudnia 2010, o 10:14

Jest taka teoria, która mówi, że ciąża utrzyma się albo nie NIEZALEŻNIE od podawania syntetycznego progesteronu. Nieprawidłowości związane z budową, rozwojem zarodka są głównie natury genetycznej. Jedne kobiety po Duphastonie rodzą zdrowe dzieci, a jest część takich, która roni mimo leków.
Bardzo ceniony przeze mnie lekarz ginekolog, który wręcz specjalizuje się w badaniach nad przyczynami poronień powiedział, że podawanie m.in. Duphastonu to jest taki plasterek na ranę, który jak nie pomoże to może bardziej nie zaszkodzi. W razie czego lekarz ma usprawiedliwienie, że nie siedział bezczynnie i że zaordynował leki, kobieta zaś święcie wierzy, że leki jakie jej przepisał pomogą.

Być może to brutalne co napiszę, ale tak naprawdę to niewielki mamy wpływ na genetykę. Radziłabym spokojnie czekać co będzie dalej. Dobrze się odżywiać, dbać o siebie to jest to co możemy robić dla rozwijającego się dziecka.
Ja na początku drugiej ciąży miałam plamienia i również dostałam Duphaston. Wzięłam tylko dwie tabletki i postanowiłam czekać co z tego będzie. Dziecko się urodziło, ma teraz 7 lat.
Życzę spokoju i oddania sprawy Bogu przede wszystkim.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron